Můj táta si neváží toho, co pro něj dělám

Anonymní
19.7.19 13:16

Můj táta si neváží toho, co pro něj dělám

Zdravím. Je mi 14 let a mám problém se svým tátou. Věřím, že vy mi dokážete dát dobrý pohled i z rodičovské strany. Můj táta si mě každý ráno přivolá a záda úkoly na celý den. Většinou moje denní povinnosti zahrnují všechno, co se mu nechce dělat např. sekání dříví nebo jine manuální práce. Nedávno si usmyslel, že chce, abych zničila kladivem kus plochy betonu. :roll: protože mu to po dešti klouže. K tomu mám samozřejmě dalších X povinnosti, musím si uklízet, dělat 2× denně myčku a na sebe nemám skoro žádný čas, navíc teď o prázdninách :( nejhorší je ale to, že moji pomoc bere jako samozřejmost, že on mě živí a pomáhat rodičům je přece normalni. Jenže on mi ani nepodekuje a já se cítím jak nějaká jeho služka :( Nedokáže ani trochu ocenit, co pro něj dělám, přitom kdybych to neudělala, tak mi zabaví úplně všechno, jen aby mě donutil makat dál. Je podle vás normální takové chování? Děkujete aspon svym dětem za pomoc v domácnosti? :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7112
19.7.19 13:30

Já od 16 let dělala doma všechny domácí práce, včetně nakupování, vaření. Matka se jenom vyvalila k TV. Bydlely jsme v paneláku, takže nějaké sekání dříví nebo bourání betonu se mě netýkalo.
Jestli je to normální nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4800
19.7.19 13:42

No jestli 14ti lete holce cpe rozbijeni betonu a stipani drivi tak je kreten. To si ma udelat sam lenoch lina.

Ale jinak ucast na domacich pracech je samozrejmost. Az budete mit vlastni domacnost. Tak to za vas taky nikdo delat nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3335
19.7.19 13:42

A ty děkuješ otci za to, že tě živí a šatí? :roll: to, co popisujes, není nic neobvyklého, ani mi to nepřijde jako moc povinností. Obzvláště mě rozesmála věta, že „si musíš uklízet“ :lol: opravdu nevidím důvod, aby ti děkoval, a pomoc v domácnosti je samozřejmostí, sorry :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14593
19.7.19 13:43

No tak tohle mi nepřijde jako práce pro 14 letou holku. Normální mi to nepřijde. A živit tě je jeho povinnost. Pomáhat rodičům je normální, ale ne tyhle práce, jako je rozbíjet beton. Já bych to nedělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12257
19.7.19 13:46

Normalni mi to neprijde, obcas jsem neco poklidila jinak jsem mela svatej pokoj. Nevim proc bych mela svoje povinnosti hazet na nekoho jineho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17400
19.7.19 13:51

V 8 letech jsem uměla uvařit buřtguláš, naštípat dříví, přiložit do kotle, dojít babičce pro nákup, poklidit, nasekat trávu srpem, nakrmit domácí zvířectvo.
Zakladatelko, možná se ti to teď nelíbí, ale umět makat je dobrý vklad do života. Předpokládám, že žijete s tátou sami. Jo, a moje děti mají své pevně stanovené povinnosti. Když chci něco navíc, slušně požádám a poděkuji. Ale děkovat za to, že si uklidily pokoj nebo nádobí z myčky fakt nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
19.7.19 13:51

U kluka bych to brala jako samozrejmost. Nicmene ja musela pomatat taky, jako je noseni cihel, skladani dreva, taky jsem ho sekala, natirala plot, kopala studnu a ja nevim kde co a divny mi to neprijde ani ted. A uklid vlastniho pokoje, to je snad v poradku, stejne jako pomahani v domacnosti.Na druhou stranu te chapu, nesmi si z tebe delat otroka, pripadas si opravdu ubijena? Dekovat a prosit beru jako samozrejmost, to by se tatik naucit mohl, o tom zadna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5158
19.7.19 13:53

A co maminka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
19.7.19 13:53
@Monchichik píše:
No tak tohle mi nepřijde jako práce pro 14 letou holku. Normální mi to nepřijde. A živit tě je jeho povinnost. Pomáhat rodičům je normální, ale ne tyhle práce, jako je rozbíjet beton. Já bych to nedělala.

Co je na tom betone tak divnyho? :think:…Ja na takovy prace rada vzpominam, diky tomu jsem k tomu mela kladny vztah a jsem stavar

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14593
19.7.19 13:59

@wildcherry tak já jsem k fyzické práci neměla kladný vztah nikdy :mrgreen: a nepřijde mi normální, aby tatík takhle úkoloval 14letou holčinu, ještě tak kdyby to byl kluk, tak ano…a podle toho, co píše, tak zastává jeho práci a on nedělá nic…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17400
19.7.19 14:01

@Monchichik A co genderová rovnost :mrgreen: :mrgreen: Mě mlátit palicí do betonu děsně bavilo :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3968
19.7.19 14:02

A co dělá doma za práce táta? Kde je maminka?
Pomáhat doma je normální, rozbíjet beton a vůbec hrubší práce by měl dělat taťka, pokud je fyzicky zdravý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27027
19.7.19 14:03
@Anonymní píše:
Zdravím. Je mi 14 let a mám problém se svým tátou. Věřím, že vy mi dokážete dát dobrý pohled i z rodičovské strany. Můj táta si mě každý ráno přivolá a záda úkoly na celý den. Většinou moje denní povinnosti zahrnují všechno, co se mu nechce dělat např. sekání dříví nebo jine manuální práce. Nedávno si usmyslel, že chce, abych zničila kladivem kus plochy betonu. :roll: protože mu to po dešti klouže. K tomu mám samozřejmě dalších X povinnosti, musím si uklízet, dělat 2× denně myčku a na sebe nemám skoro žádný čas, navíc teď o prázdninách :( nejhorší je ale to, že moji pomoc bere jako samozřejmost, že on mě živí a pomáhat rodičům je přece normalni. Jenže on mi ani nepodekuje a já se cítím jak nějaká jeho služka :( Nedokáže ani trochu ocenit, co pro něj dělám, přitom kdybych to neudělala, tak mi zabaví úplně všechno, jen aby mě donutil makat dál. Je podle vás normální takové chování? Děkujete aspon svym dětem za pomoc v domácnosti? :(

Holce bych teda nedávala tak těžké práce. Ale děkovat za umyté nádobí synovi asi nebudu. On mi taky neděkuje, že jsem vytřela. Pochválit jídlo, to ano, ale že jsem mu uvařila, za to ho nenutím děkovat. O prázdninách jsem chodila od 15 na brigádu. Doma se musela podílet na chodu domácnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6388
19.7.19 14:03
Mne se to nezdá normalni…Aby 14-tileta holka delala praci za chlapa? :roll:
Ze mu to neni blbe..
@Anonymní píše:
Zdravím. Je mi 14 let a mám problém se svým tátou. Věřím, že vy mi dokážete dát dobrý pohled i z rodičovské strany. Můj táta si mě každý ráno přivolá a záda úkoly na celý den. Většinou moje denní povinnosti zahrnují všechno, co se mu nechce dělat např. sekání dříví nebo jine manuální práce. Nedávno si usmyslel, že chce, abych zničila kladivem kus plochy betonu. :roll: protože mu to po dešti klouže. K tomu mám samozřejmě dalších X povinnosti, musím si uklízet, dělat 2× denně myčku a na sebe nemám skoro žádný čas, navíc teď o prázdninách :( nejhorší je ale to, že moji pomoc bere jako samozřejmost, že on mě živí a pomáhat rodičům je přece normalni. Jenže on mi ani nepodekuje a já se cítím jak nějaká jeho služka :( Nedokáže ani trochu ocenit, co pro něj dělám, přitom kdybych to neudělala, tak mi zabaví úplně všechno, jen aby mě donutil makat dál. Je podle vás normální takové chování? Děkujete aspon svym dětem za pomoc v domácnosti? :(

Kocko, zkus si s nim promluvit, mohu se te zeptat, jak je to s maminkou?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama