Multifokální, bifokální a podobné brýle při necelé dioptrii

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

icy rose
Stálice 85 příspěvků 25.11.17 12:43
Multifokální, biofokální a podobné brýle při necelé dioptrii

Zdravím :)
Chci poprosit o radu. Od dětství vidím trochu hůř na dálku, posledních několik měsíců i na blízko. Jako dítě jsem měla půl dioprtie na dálku, myslím že se mi to nezhoršilo, jen jsem to dlouho neřešila, až teď s tím mám větší problémy. Ač to není nijak extra špatný zrak, dělá mi to problém ve škole, nevidím úplně dobře na promítané prezentace či tabuli, oznamovací tabule na nádraží atd., možná větším problémem momentálně je provádět kosmetické ošetření na zákaznicích, kdy musím být nad paní až nevhodně blízko, když například čistím pleť - už mi to bylo vícekrát vytýkáno, i při čtení si knihu držím blízko obličeje.
Za týden jdu na oční, ale mám obecně s doktory velmi špatné zkušenosti a tak se raději vždy radím s někým, kdo podobné problémy řešil sám. Jediný, kdo má multifokální brýle, je tchán, se kterým se ovšem momentálně poradit nemůžu, prý je používá jen na dálku, na blízko si nezvykl ani po letech a nevyhovuje mu to.
Nikdy jsem se o to moc nezajímala, ale teď jsem si něco málo zjišťovala. Jako student nemám zrovna peníze na vyhazování oknem, proto mě zajímá, jestli se tu najde někdo, kdo má málo dioptrií a nosí takové brýle, jestli se to třeba při půlkách nebo prostě pod jednu dioptrii vyplatí nebo ne, jestli se vůbec vyrábějí takto slabé multi/bio/…fokální brýle? Člověk si na to prý třeba ani nezvykne, je to velká investice, což už asi se dvěma brýlemi vyjde asi nastejno, jen se toho bojím. A také jestli by pak nebyl problém třeba při již zmíněné kosmetice, tedy při sklonu, protože si nejsem jistá, jak dolů bych při tom mohla nebo nemohla koukat, abych na to přes taková skla viděla :/ Případně máte typ na nějakou dobrou optiku v Brně, kde se vyznají, dělají kvalitní brýle a dobře poradí? Prý např. Focus dělá předražené zmetky.

Reklama

Reakce:

Tableta
Závislačka 3928 příspěvků 25.11.17 12:56

Zkušenost nemám, ale, prosím tě, BIFOKÁLNÍ :lol:
Jinak manžel má brýle z Eiffel Optic na Masarykově naproti KFC a maximální spokojenost, už je má čtvrtým rokem a jsou jako nové.

icy rose
Stálice 85 příspěvků 25.11.17 13:03

Já tam viděla o… asi je to hodně špatný :D Děkuji za tip :)

Julie12345
Povídálka 24 příspěvků 27.11.17 10:18
brýle

Ahoj, popravdě nejsem si jistá, jestli multifokální brýle jsou to, co skutečně hledáš. Multifokální brýle lidi většinou volí tehdy, kdy chtějí vidět na všechny vzdálenosti, mít jedny brýle na všechno… a to za cenu toho, že ten koridor vidění není maximální. Nic proti mulitfokálům. Jsou to skvělé brýle. Opravdu jo. Ale podle mě hledáš spíš kvalitní čtecí brýle (ty by se Ti při práci kosmetičky hodily) a pak brýle na dálku. Ať už je to jakkoliv, doporučuji nechat si přeměřit zrak a podle konkrétních naměřených hodnot a toho, co potřebuješ, najít řešení. Doporučuji optiku Optiscont. Mají na brýle doživotní záruku (i když si je rozšlápneš:-) ) a teď zrovna mají měření zraku zdarma. :palec:

icy rose
Stálice 85 příspěvků 29.11.17 16:51

@Julie12345 Děkuji za názor :) radila jsem se i jednou paní optometristkou a podle ní také nejsou multifokály nejlepší řešení na můj problém. Podle četných článků na internetu jsem pochopila, že by to mohlo být ono a nejspíš opravdu není :)
Teď mě čeká návštěva očního a potom ta optika, byla mi doporučena Apia, ale mrknu i na Optiscont, děkuji za tip, ta doživotní záruka zní určitě dobře :) akorát teď koukám, že v Brně tato optika není, maximálně mám možnost v Trutnově u rodičů, jenže tam se dostanu pak až za měsíc :(

icy rose
Stálice 85 příspěvků 17.04.18 08:35

Úplně jsem na své téma zapomněla :D Nakonec jsem si nevybrala v největší optice v Brně. Milionář opravdu nejsem, abych jen za obroučky dala skoro 4000,– mám totiž menší velikost, takže byl výběr opravdu úzký, objednávala jsem juniorské Ray-Bany za velice slušnou cenu (tento model se optikám moc nevyplatí, je asi nejlevnější, ale mně se líbí nejvíc), pak jsem si jen vybrala slušnou optiku, nechala si přeměřit zrak - doktorka pochopitelně naměřila nesmysly, takže jsem za to opravdu ráda a nikdy bych k ní už nešla kvůli zhoršenému zraku, i paní optička zastává názor, že pokud člověk špatně vidí, nemá u doktora co dělat, tam se chodí, když je jiný zdravotní problém nebo na kontrolu, ale ne kvůli brýlím. Nechala jsem si u nich udělat základní plastové čočky s antireflexem (nakonec ani nemám dioptrie, ale cylindry), obě stála asi 1000,– a jsem spokojená :)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Zdravotní stav Menzela se nezlepšuje, jaké změny provedla jeho žena Olga?

Kolem režiséra Jiřího Menzela (80) je opět rušno, podle dostupných informací... číst dále >

Děsivý příběh jezídky: Utekla islamistovi, který ji týral. Pak ho potkala v Německu

Sotva dosáhla dospělosti, už si kurdská jezídka Ashwaq Ta’lo prožila hrůzy, o... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama