Multifokální brýle - nosíte někdo ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Meduňková
Povídálka 22 příspěvků 01.12.18 17:23
Multifokální brýle - nosíte někdo ?

Ahoj, je tu někdo kdo nosí mutifokální brýle? Zajímá mě, jak dlouho jste si na ně zvykali, jak se vám v nich řídí auto nebo jezdí na kole.. nejde mi o rozhodnutí ano či ne, už je mám objednané, jen bych ráda znala zkušenosti druhých. Snad se najde někdo s pozitivní reakcí, na netu jich moc není. Děkuji.

Reakce:
Sany80s
Kelišová 6628 příspěvků 01.12.18 18:32

Sestřenice je nosí a já brýle nenosím a nevyznám se v tom, ale v jiných by nemohla fungovat.
Nějak mi není jasné, co by na nich mělo být negativního.
Snad jen ta cena.

Meduňková
Povídálka 22 příspěvků 01.12.18 19:02

@Sany80s …bolesti a motání hlavy, žádné periferní vidění, neschopnost sejít ze schodů, řídit v nich auto je sebevražda…atd ..to jsou některé recenze které jsem četla na toto téma. Ale nikoho kdo je nosí osobně neznám, proto ten dotaz tady. Jinak dík I za vaši odpověď.

elen-ka
Extra třída :D 12573 příspěvků 23 inzerátů 01.12.18 19:02

@Meduňková Tak já mám multifokální brýle ale nenosím je pořád, ale i tak jak řízení, chůze, čtení cokoliv je v pohodě. Nejezdím však s nimi na kole či nedělám s nimi jakoukoliv sportovní aktivitu.
Ale nejsou to moje první brýle, u těch jsem si musela zvyknout (měla jsem na čtení a PC), tam jsem měla problém sejít schody, vyjít schody, bylo to náročné. Toto období trvalo cca týden či 14 dní.

cecetka
Kelišová 7467 příspěvků 01.12.18 19:30

@Meduňková Jak kdo. Nekdo si zvykne za tyden, nekdo si zvyka treba 2 mesice. Je to individualni.

EMicina
Závislačka 2963 příspěvků 01.12.18 19:40

U mě okamžitě v pohodě. Mám už druhé, celkem tak šest roků?
Auto neřídím. Na kole s multifokálními brýlemi jezdím normálně, denně.
Jen když dlouho pracuji v kanceláři, tak mám ještě jedny extra brýle jen na čtení.
Pro můj běžný život jsou multifokální brýle přínos.

thalasan
Kecalka 146 příspěvků 01.12.18 19:48

Manžel je má a naprostá spokojenost. On je dost velký cíťa na oči tak jsem měla strach. Na běžné brýle si taky zvyká a stačí čtvrtka dioptrie a motá se mu svět. Na mf brýle si zvykal cca 14 dni, nemohl se trefit do zámku ode dveří , chodil jak opilý a řízení mu vadilo v noci a při těsném couvani. Nevzdaval se ptz odmítal nosit 2 brýle a sám byl překvapen jak si skvěle zvykl. Prý už sám byl zoufalý a teď by už žádné nevzal. Má i brýle na čtení, které používá na brouseni, drobné činnosti či návody a obchodní podmínky. Určitě bych do toho šla, ale neber úplně tu nejlevnější variantu. Ta je na úkor kvality :palec:

ivašot.
Kelišová 6741 příspěvků 01.12.18 19:49

Manžel multifokalní brýle už cca 6 let. Dělá s nimi naprosto všechno, včetně každodenního řízení. Jen na běhání je nemá. Zvykal si na ně tak měsíc.

marie1954
Stálice 94 příspěvků 02.12.18 13:47

Mám už třetí, zvykala jsem si dlouho, ale zvykla. Ale ten problém, kvůli kterému jsem si je poprvé pořídila, mi to nevyřesilo. Chtěla jsem je kvůli práci na počítači v době, kdy jsem začala potřebovat silnější skla na blízko. Multifokální skla jsou nejsilnější při spodním okraji, takže jsem musela mít při práci zakloněnou hlavu. Mám jedno oko tupozraké, tak je to možná i tím. Měla jsem pak už s očima takové problémy, že jsem odešla do předčasného důchodu. Na čtení jsem si ještě k těmto pořídila brýle na blízko a žádné problémy nemám.

yarenka777
Povídálka 37 příspěvků 03.12.18 16:31
@EMicina píše:
U mě okamžitě v pohodě. Mám už druhé, celkem tak šest roků?
Auto neřídím. Na kole s multifokálními brýlemi jezdím normálně, denně.
Jen když dlouho pracuji v kanceláři, tak mám ještě jedny extra brýle jen na čtení.
Pro můj běžný život jsou multifokální brýle přínos.

Mám tyto brýle již více než 10 let. Zvykla jsem si okamžitě - v jednom dni za volantem na dovolenou a další brýle už nepotřebuji. Je to luxus, že nemusím neustále přehazovat brýle, nosím multifokální denně a nikdy už jiné nechci. Ta cena za tyto skla je adekvátní pohodlí.

EMicina
Závislačka 2963 příspěvků 03.12.18 20:03
@yarenka777 píše:
Mám tyto brýle již více než 10 let. Zvykla jsem si okamžitě - v jednom dni za volantem na dovolenou a další brýle už nepotřebuji. Je to luxus, že nemusím neustále přehazovat brýle, nosím multifokální denně a nikdy už jiné nechci. Ta cena za tyto skla je adekvátní pohodlí.

Začala jsem hůř vidět. Zlepšila se mi krátkozrakost, tak jsem si musela pořídit další brýle.
Stále jsem s nimi velice spokojena. Cenu považuji za vysokou. I když jsem využila akce na skla 1+1.

Meduňková
Povídálka 22 příspěvků 05.12.18 19:59

Moc vám všem děkuji za zkušenosti, pro mě už jiná možnost není než MF brýle, ( střídat troje nemůžu), zhoršil se mi zrak takže tyto budu mít o další jednu dioptrii silnější a už se na ně moc těším. Díky vaším příspěvkům budu prostě trpělivě čekat až si na ně zvyknu. Mám tu nejdražší nejkvalitnější variantu, tak to doufám bude fungovat.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >