Musí 17m dítě přes den spát?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tvetinka
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 18.04.19 20:22
Musí 17m dítě přes den spát?

Musí 17m batole přes den spát? Mám pocit že je to u naší malé zbytečné… měl jste to někdo tak že vám takhle malé dítě spalo jen v noci?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Extra třída :D 10114 příspěvků 18.04.19 20:26

Nemusí, syn v té době taky přes den nespal. Začal zas když nastoupil do školky, kde to mají nařízeno :D

Káťa19
Extra třída :D 11940 příspěvků 18 inzerátů 18.04.19 20:28

A kolik h spi v noci? Jeste by spat melo.

solip
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 18.04.19 20:47

Nemusi, kazde dite ma jine potreby. Mne syn spal od deviti mesicu jen v poledne, kolem roku a pul prestal, pak kolem dvou let zase zacal a ted (tri roky) usne, jen pokud rano opravdu brzo vstava nebo je nemocny. V noci spi od 19h, rano vstava mezi sedmou a osmou, tak mu to holt asi staci.

zelenoockaa19
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 18.04.19 20:54

Usne? Pocit že je to zbytečné mít můžete, ale pokud usne a nechodí spát strašně pozdě tak bych dávala… Dcera v roce a půl spává klidně i 2× za den a nedokážu si představit že by nespala aspoň hodinu :D.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 46218 příspěvků 18.04.19 20:57

V 17 m ještě spala, v 18 m už ne. Dávala jsem lehnout, ale zaboha neusnula. Dávala 12 hodin spánku přes noc a 12 hodin bdění přes den a vesele si tak fungovala, přetažená nebyla.

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 18.04.19 21:00

@zelenoockaa19 usinani ji trva asi tak 40minut nekdy i dele ale kdyz uspavam dele jak hodinu a mala je stale cila tak to vzdam a vydrzi mi az do vecera.
@Káťa19 ted to mame tak ze chodí spat v 19h ráno vstavame v 6:30, po obede spi 1-1,5h cca ale to jen kdyz se zadari a povede se mi ji uspat kdyz ne tak jde vecer spat v 18h. Ale budi se stale na kojeni alespon 2×

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 18.04.19 21:02

Jeste dodam ze uspavam kojenim tech cca 40-60minut, kdybych ji dala do postylky at si usne sama tak to by bylo uplne bez sance radila by tam az do vecera

a12
Hvězda diskuse 36245 příspěvků 18.04.19 21:18
@tvetinka píše:
@zelenoockaa19 usinani ji trva asi tak 40minut nekdy i dele ale kdyz uspavam dele jak hodinu a mala je stale cila tak to vzdam a vydrzi mi az do vecera.
@Káťa19 ted to mame tak ze chodí spat v 19h ráno vstavame v 6:30, po obede spi 1-1,5h cca ale to jen kdyz se zadari a povede se mi ji uspat kdyz ne tak jde vecer spat v 18h. Ale budi se stale na kojeni alespon 2×

No ja myslim, ze kdybys ji nechavala kazdej den bez spani pres den, tak ti do večera nevydrzi.. Kdyz syn prestaval spat, nekdy pred druhym rokem, tak to treba dva dny dal v pohode, dalsi den vytuhnul na gauci třeba v pet :roll: kazdej den to na nej jeste bylo moc..
Jo a mladsimu je ted 19m pres den spi tak 1,5h
Ale tak dva mesice zpátky na me zkousel, ze spat nebude :lol: tak kdyz jsem ho nemohla dlouho uspat tak jsem to taky vzdala.. A dal ten den v pohode.. Ale ted uz zas vytuhne do peti minut

t-jani
Neúnavná pisatelka 15971 příspěvků 18.04.19 21:29

Mně malá přestala spát přes den už v roce, ve školce to za další dva roky respektovali.. prostě má na spánek jiné nároky. Takže za mě…každé dítě jiné a když nechce spát..tak ho nedonutíš.

tvetinka
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 18.04.19 21:30

@a12 to je možné ze by to kazdy den nedala no. Mne hlavne nahlodala diskuze kde se resilo za jak dlouho deti usnou a vetsinou to bylo do 20minut, u nas je to minimalne 40 a hodne velke premlouvani s tim ze oncas se to nepovede vubec tak proto jsem zacala uvazovat jestli to ma cenu a pet minut jako u vas tak to snad takhle rychle nezabrala nikdy.

warita
Extra třída :D 10234 příspěvků 18.04.19 21:36
@tvetinka píše:
Musí 17m batole přes den spát? Mám pocit že je to u naší malé zbytečné… měl jste to někdo tak že vám takhle malé dítě spalo jen v noci?

hele, povim ti to takto. Moje mala mela obdobi, kdy bylo stale tezsi ji uspat a vypadalo to, ze uz spanek nepotrebuje. Konzultovala jsem to v praci s kolegou, ktery mi rekl, ze nekdo po prvnim roku odbourali odpoledni spani u vsech svych 3 deti. Zacala jsem to zvazovat.

Nakonec jsem si rekla, ze ne, protoze to je muj jediny cas pres den, kdy mam svaty klid. A to obdobi preslo a naraz mi spi mala zase 2-3h kolem poledne a vypada to, ze ji to dela dobre. Ted ji je skoro 2,5 roku a po obede ji dam spat a jako minimum mi naspi 2h, nekdy az 3. Nezapominej, ze hormon rustu se uvolnuje primarne ve spani a mozek takto malych deti se prudce vyviji a potrebuje odpocinek.

Zuzanec
Kecalka 477 příspěvků 18.04.19 21:39
@warita píše:
hele, povim ti to takto. Moje mala mela obdobi, kdy bylo stale tezsi ji uspat a vypadalo to, ze uz spanek nepotrebuje. Konzultovala jsem to v praci s kolegou, ktery mi rekl, ze nekdo po prvnim roku odbourali odpoledni spani u vsech svych 3 deti. Zacala jsem to zvazovat.Nakonec jsem si rekla, ze ne, protoze to je muj jediny cas pres den, kdy mam svaty klid. A to obdobi preslo a naraz mi spi mala zase 2-3h kolem poledne a vypada to, ze ji to dela dobre. Ted ji je skoro 2,5 roku a po obede ji dam spat a jako minimum mi naspi 2h, nekdy az 3. Nezapominej, ze hormon rustu se uvolnuje primarne ve spani a mozek takto malych deti se prudce vyviji a potrebuje odpocinek.

Jj, malá ve 4 letech da 2 hodiny po obědě bez problémů. A to taky někdy tvrdí, že spát nechce. Ty děti to potřebují a ty maminky ten klid taky

Káťa19
Extra třída :D 11940 příspěvků 18 inzerátů 18.04.19 21:41

@tvetinka tak to spi dle meho jeste malo, kdyby dala aspon tech 12h… No a je pretazena? :think: muze to byt jen prechodne obdobi, dle meho taky jeste nemuze vydrzet kazdy den nespat :think:
Tak uvidis jak to bude za tyden, dva…nechala bych tomu volny prubeh, kazdy den zkusila uspat a uvidis

Káťa19
Extra třída :D 11940 příspěvků 18 inzerátů 18.04.19 21:44

@warita naprosty souhlas ;)

Jinak deti taky mely obdobi, kdy usinaly treba az po tech 40minutach.
Ted bude leto, bude venku vic radit, bude unavena, tak zas zacne spat

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama