Musí být po dobraní plata HA pokaždé 7 denní pauza?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.06.19 07:31
Musí být po dobrani plata HA pokaždé 7 denní pauza?

Zdravím, chtěla jsem se zeptat jestli musí být pokaždé 7 denní pauza. Nemůže být třeba 6? Vychází mi první prášek na úterý a ráda bych to přesunula na pondělí. To asi nejde že? :think:

Reakce:
Aduš8
Závislačka 4953 příspěvků 14.06.19 07:43

Ne, pokud to chceš posunout, měla jsi zkrátit poslední plato o jeden prášek a pauza by přišla o den dřív, tím pádem bys o den dřív brala prášek z dalšího platíčka.

lany2
Kecalka 177 příspěvků 14.06.19 07:47

Klidne muzes zacit plato o den driv :wink: Problem by byl kdybys to udelala obracene, to bys nebyla chranena.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 2172 příspěvků 14.06.19 08:43
@lany2 píše:
Klidne muzes zacit plato o den driv :wink: Problem by byl kdybys to udelala obracene, to bys nebyla chranena.

To je ptákovina. Vzít nebo nevzít si poslední prášek ochranu neovlivňuje. Zapomenout uprostřed plata ano, ale vyvolat si menstruaci o den dřív? Bude chráněná tak jako tak.

LilyJane
Kecalka 213 příspěvků 14.06.19 08:56

Pauza být nemusí. Já jednou brala 3 plátíčka v kuse (spousta důvodů). Nicméně tím, že jsem měla nízkohormonální, jsem po tom třetím začala lehce špinit - ale to už jsem stejně najela zpět na pauzu.
Můžeš si to posouvat, upravovat, odsouvat jak chceš. Podstatné je, abys vždycky dobrala plato. Pokud chceš začít v pondělí tak začni už v pondělí, v tu dobu už bys měla mít stejně po MS - max nějaké to špinění, takže tělo je připravené na další cyklus.

lany2
Kecalka 177 příspěvků 14.06.19 09:24
@Čičorečka píše:
To je ptákovina. Vzít nebo nevzít si poslední prášek ochranu neovlivňuje. Zapomenout uprostřed plata ano, ale vyvolat si menstruaci o den dřív? Bude chráněná tak jako tak.

To ne, posledni prasek ne, ale kdyby prvni vzala o den pozdeji tak ano. ;)

lany2
Kecalka 177 příspěvků 14.06.19 09:27

@LilyJane Pri uzivani HA menstruace jako takova neni. Je to jen krvaceni z vysazeni, ale vajecniky jsou utlumene. ;)

LilyJane
Kecalka 213 příspěvků 14.06.19 09:27

@lany2 Já vím že to není menstruace, ale nebudu tady popisovat krvácení ze spádu :D Stejně tomu každý říká menses ať už je to cokoliv.

lany2
Kecalka 177 příspěvků 14.06.19 09:31

Jojo, :lol: jinak posouvat se da vselijak. Ale ja teda vzdycky dobrala plato cely a bud nastavila dalsim (ktery mi pak zustalo rozebrany navic) nebo spojila dve cely pripadne zkratila tu pauzu mezi nima.

Lerista
Ukecaná baba ;) 1499 příspěvků 1 inzerát 14.06.19 11:23

Ja jedu v dlouhych cyklech. 3-4 platicka bez prestavky. Nicemu to nevadi.

Váš příspěvek
Reklama