Musí být po rekonstrukci elektroměr na chodbě BD?

eem
6
13.2.17 18:39

Musí být po rekonstrukci elektroměr na chodbě BD?

V našem bytovém domě probíhá oprava – rekonstrukce elektroinstalace. Volali mi, že všechny byty jsou přepojeny na nový el. přívod a kdy bude možné přepojit mně a že prý elektroměr z bytu se musí přemístit na chodbu domu. Protože tam nebydlím, tak jsem tam dnes jel podívat, celý barák jsem prošel, nikde nejsou žádné elektroměry na chodbách navíc, kromě těch, které tam již byly před rekonstrukcí a naopak dva z chodeb zmizely. Na patrech jsou pouze nové uzamčené velké bílé skřínky. Platí nějaká vyhláška, že musím souhlasit s přemístěním elektroměru na chodbu a pokud ano, tak proč nemají všechny byty už přemístěny elektroměry na chodby? Nechce se mi po rekonstrukci rozsekat chodbu, znovu štukovat, malovat apod. Děkuji za radu :).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69554
13.2.17 18:44

@eem A nejsou náhodou ty elektroměry v těch nových bílých uzamčených skřínkách? Jinak tedy nevím jak je to u bytů, ale u RD musí být elektroměr venku a to volně přístupný - tedy v budníku v plotě, ev. ve zdi, pokud je dům přímo do veřejného prostoru a jinak prostě revizi nedostaneš a nepřipojí tě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
eem
6
13.2.17 18:53

Pokud by byly elektroměry v těch nových uzamčených skříňkách, tak si říkám, proč by tam nadaly už všechny ( i ty, co byly venku na chodbách)?
Přijde mi to jako v kocourkově. Nevím a koho se ptám, tak nikdo neví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5605
13.2.17 19:16

Mrkni sem na bod 3… tady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
eem
6
13.2.17 20:14

Díky :), mrkla jsem. Není mi jasné, proč by některé elektroměry byly umístěny do rozvodných skříněk a některé zůstaly, tak jak byly původně na chodbách?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69554
13.2.17 20:36

@eem Třeba proto, že oboje splňuje to dostupné umístění a tedy někdo vyhodnotil jako zbytečné přemísťovat ty splňující… a naopak u těch zmizelých se to z nějakého (nám neznámého důvodu) udělalo :think: těžko říct.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama