Reklama

Musí být po rekonstrukci elektroměr na chodbě BD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eem
Nováček 6 příspěvků 13.02.17 18:39
Musí být po rekonstrukci elektroměr na chodbě BD?

V našem bytovém domě probíhá oprava – rekonstrukce elektroinstalace. Volali mi, že všechny byty jsou přepojeny na nový el. přívod a kdy bude možné přepojit mně a že prý elektroměr z bytu se musí přemístit na chodbu domu. Protože tam nebydlím, tak jsem tam dnes jel podívat, celý barák jsem prošel, nikde nejsou žádné elektroměry na chodbách navíc, kromě těch, které tam již byly před rekonstrukcí a naopak dva z chodeb zmizely. Na patrech jsou pouze nové uzamčené velké bílé skřínky. Platí nějaká vyhláška, že musím souhlasit s přemístěním elektroměru na chodbu a pokud ano, tak proč nemají všechny byty už přemístěny elektroměry na chodby? Nechce se mi po rekonstrukci rozsekat chodbu, znovu štukovat, malovat apod. Děkuji za radu :).

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 13.02.17 18:44

@eem A nejsou náhodou ty elektroměry v těch nových bílých uzamčených skřínkách? Jinak tedy nevím jak je to u bytů, ale u RD musí být elektroměr venku a to volně přístupný - tedy v budníku v plotě, ev. ve zdi, pokud je dům přímo do veřejného prostoru a jinak prostě revizi nedostaneš a nepřipojí tě.

eem
Nováček 6 příspěvků 13.02.17 18:53

Pokud by byly elektroměry v těch nových uzamčených skříňkách, tak si říkám, proč by tam nadaly už všechny ( i ty, co byly venku na chodbách)?
Přijde mi to jako v kocourkově. Nevím a koho se ptám, tak nikdo neví.

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 13.02.17 19:16

Mrkni sem na bod 3… tady

eem
Nováček 6 příspěvků 13.02.17 20:14

Díky :), mrkla jsem. Není mi jasné, proč by některé elektroměry byly umístěny do rozvodných skříněk a některé zůstaly, tak jak byly původně na chodbách?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62561 příspěvků 3 inzeráty 13.02.17 20:36

@eem Třeba proto, že oboje splňuje to dostupné umístění a tedy někdo vyhodnotil jako zbytečné přemísťovat ty splňující… a naopak u těch zmizelých se to z nějakého (nám neznámého důvodu) udělalo :think: těžko říct.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama