Musí být u zánětu šlach ruka oteklá?

26.2.20 21:58

Musí být ruka oteklá u zánětu šlach

Zdravím mamči, už měsíc mě trápí bolest zápěstí až lokte, ortézu nosím a žádná změna pracuji jako číšnice a nosila jsem denně min 4 hodiny tácy v kuse. Ruka mě bolí na prohmat, umýt si vlasy je nemožný a co teprve namazat rohlík nebo udělat obyčejný culík. Ale ruka není oteklá ani červená. Je to zánět šlach nebo ne?
Děkuji mockrát za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

PHV
1231
26.2.20 22:11

Když jsem měla zánět šlach, měla jsem otok i začervenání. Měla jsem tam jakoby takovou oteklou bouli. Ale těžko říct možné je asi všechno :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 22:15

@PHV
Dobře děkuji mockrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1874
26.2.20 22:19

Zkus se obratit na neurologa a pozadat o vysetreni EMG, muzou to byt karpaly. Mam ted stejny problem, karpaly uz mi chteli operovat, coz sem tehdy ja kra… odmitla :nevim: Ono to byva v ty gastronomii casto, sama sem z oboru puvodne. Ted jen doma, cekajici potomka, takze mne ruky prekvapily. Dle ortopeda se karpaly hlasi o slovo :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7537
26.2.20 22:21

Taky bych zkusila raději zajít k doktorovi, než to řešit a hádat tady. Pokud jsi zápěstí přetěžovala jednostranně, tak to vypadá na karpály.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 22:25

Ja mam zanety slach chronicky uz dlouhy roky a nikdy jsem otok ani zacervenani nemela…na par dnu mazu analgetickou masti a pouzivam ortezu. Pak se to na nejakou dobu zlepsi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.2.20 22:39

Děkuji za odpovědi zítra už jdu k ortopedovi ale chtěla jsem vědět ce by mi mohl říct, jaké jsou možnosti a tak. Při karpálech prý brní prsty a to mě nebrní tak nevim :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
746
27.2.20 06:50

Se zanety slach mam bohate zkusenosti, bohuzel teda :( mam je na ruce, doost casto… nekdy je to teple a zacervenale, nekdy na ruce nic neni, jen to boli… u ortopeda ti to opichaji, ucinek to nejaky ma, ale z dlouhodobeho hlediska pricinu neresi, reknou at je ruka v klidu, orteza/sadra a at nedelas to co ti ten zanet zpusobuje( fakt rada)… ja nedam dopustit na fyzio, naucila me jak slachu,,protahnout,, kdyz delam pohyby, co mi zpusobuji zanet a kdyz uz je zanet tak metoda,,suche jehly,,… chodim 3 roky ( i s jinymi problemy ) a zanet byl od te doby jen 1×, predtim jsem neuspesne bojovala kazdy 3 mesice se zanetem a zkousela vsechno mozny… at je lepe :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 07:05

@llida
Děkuji mockrát tak snad mi pomohou :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.2.20 09:59

Zánět šlach se mi projevoval nesnesitelnou bolestí zápěstí, kdy to bolelo jak čert i když byla ruka v klidu a nehýbala jsem s ní. Bolelo to tak, že jsem si jí chtěla doma sama uříznout :mrgreen: a měla jsem v ohybu zápěstí bouli, ale být to nemusí. Ruku jsem měla načervenalou a nateklou jen trochu. Zajdi k doktorovi než se ti to rozjede do ještě horší bolesti. Ortéza by do té doby měla pomoci, namaž si to Voltarenem, ten je prý nejlepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama