Musí ho přijmout do předskoláků?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 15:00
Musí ho přijmout do předskoláků?

Dobrý den. Prosím o rady zkušených, možná se tu najde nějaký pedagog. Pokud chci dát syna o rok dříve do školy, je školka povinná mi ho zařadit do předškoláků? Ve školce mne odmítli s tím, že mají plnou kapacitu předškoláků a to jest 8 dětí na 1 učitelku. V pedagogicko psychologické poradně s tím není problém. Je toto nějak legislativně ukotveno? Může to školka odmítnout? Našla jsem v zákoně limit 24 dětí ma jednu učitelku. Děkuji za případné komentáře.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Jana206
Nadpozemská drbna 27862 příspěvků 29.06.19 15:07

Nemusí. A dokonce i předškolák může zůstat ve věkove smíšené třídě, pokud na něj nejsou kapacity.
U nás ve školce to tak je. Předškolní třídy jsou jen výběrové, pokud nejsou kapacity, kdo nesplní kritéria, zůstává v běžné třídě. V každé smíšené třídě jsou tak dva, tři předškoláci.

ka2ka
Neúnavná pisatelka 15407 příspěvků 29.06.19 15:10

U nás je smíšená třída, předškoláky si učitelka bere zvlášt na hodinu, dvě denně

M-A
Kecalka 420 příspěvků 29.06.19 15:13

Záleží i podle toho, dle jakého vzdelavaciho programu školka jede, někde se rozdělují děti dle věku, u nás byly dvě třídy předškolních děti doplněné mladšími, neboť předškoláci by se do jedné nevešli a ve druhé by byli jen 4 třeba, což není ideální… Pak jsou školky, kde je třída záměrně smíšená od 2 do 7 (OŠD) let…
Jak to je s nástupem dříve do školy konkrétně nevím, ale nemyslím si, že to je pro dítě nějak extra prospěšné, ale je to jen můj obecný názor. Pořád říkám, jakmile dítě do rozjeteho vlaku, myšleno školní docházka, naskočí, už se těžko vrátí kdyby to nebylo ok… Když půjde dřív, může být průměrný žák, ale když půjde řádně, může vynikat víc ročníků, opet můj obecný názor.

Hobitka
Kelišová 5743 příspěvků 29.06.19 15:17

Nemusi ho prijmout do tridy predskolaku, ale pokud budes mit nejaky papir z PPP o drivejsim nastupu do skoly, meli by s nim ve skolce zachazet jako s predskolakem a jet predskolni pripravu (coz se bezne dela i ve smisenych tridach, ze predskolaci si nekde bokem pracuji na tom svem).

mau-mau
Závislačka 4095 příspěvků 29.06.19 15:18

Podle mě na to nárok není. Ani nemáš ještě papír, že to bude skutečně tak, ne? :nevim: Je to zatím jen tvá představa, jak by sis to přála. :think: S tím tě asi fakt učitelka může vyprovodit :nevim:

Ou
Echt Kelišová 8162 příspěvků 29.06.19 16:08

Jako že chceš dát do předškoláků čtyřleté dítě, aby si ho v pěti letech poslala do školy a chceš si to vynucovat právníkováním? Pokud skutečně je dostatečně zralý a to i po emoční stránce, aby mělo smysl dávat ho dřív do školy, tak nepotřebuje přípravu.

Ale možná by mi přišlo lepší nechat svoje dítě a svoje okolí trochu dejchat a dozrávat vlastním tempem, ne jen podle tvých představ? Když se naučíš vypořádat s panikou z toho, že zrovna není podle tvého, tak se nakonec uleví i tobě. Všem okolo se uleví, když slevíš z toho, že musíš mít vše pod kontrolou a že vše bude podle toho jak to chceš ty.

Monchichik
Echt Kelišová 9068 příspěvků 29.06.19 16:14

No předškolák není, tak proč by ho museli přijmout?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.06.19 16:25
@Ou píše:
Jako že chceš dát do předškoláků čtyřleté dítě, aby si ho v pěti letech poslala do školy a chceš si to vynucovat právníkováním? Pokud skutečně je dostatečně zralý a to i po emoční stránce, aby mělo smysl dávat ho dřív do školy, tak nepotřebuje přípravu.Ale možná by mi přišlo lepší nechat svoje dítě a svoje okolí trochu dejchat a dozrávat vlastním tempem, ne jen podle tvých představ? Když se naučíš vypořádat s panikou z toho, že zrovna není podle tvého, tak se nakonec uleví i tobě. Všem okolo se uleví, když slevíš z toho, že musíš mít vše pod kontrolou a že vše bude podle toho jak to chceš ty.

Dělám to, co je nejlepší pro mé dítě. Pro mě by bylo lepší, kdyby zůstal ve školce standardní dobu. Nemate dostatek informací k tomu posuzovat, zda je můj syn zralý či nikoliv. Nepodléhám panice, jen se informuji. Mohla jste si ušetřit čas ;)

sediza
Závislačka 2585 příspěvků 29.06.19 16:27

V PPP se toto řeší až těsně před koncem školniho roku. Čím později se podstupují testy, tím prý lépe.

mau-mau
Závislačka 4095 příspěvků 29.06.19 16:37
@Anonymní píše:
Dělám to, co je nejlepší pro mé dítě. Pro mě by bylo lepší, kdyby zůstal ve školce standardní dobu. Nemate dostatek informací k tomu posuzovat, zda je můj syn zralý či nikoliv. Nepodléhám panice, jen se informuji. Mohla jste si ušetřit čas ;)

A mohla bys nám to tedy objasnit? :palec:

fia80
Závislačka 3218 příspěvků 29.06.19 16:48

A proc potrebujes, aby byl u tech predskolaku? Ja mam syna, ktery pujde do skoly v 6 letech a 5 mesicich. Ale vim, ze uz ted v zari by mohl jit do 1. tridy v 5 letech a 5 mesicich, protoze u neho skolni zralost nastala jiz ted. A I kdyz vim, ze s nim budou pristi rok ucitelky ve skolce trenovat, tak to nepotrebuje.

SAJ
Závislačka 4022 příspěvků 29.06.19 17:45
@Anonymní píše:
Dobrý den. Prosím o rady zkušených, možná se tu najde nějaký pedagog. Pokud chci dát syna o rok dříve do školy, je školka povinná mi ho zařadit do předškoláků? Ve školce mne odmítli s tím, že mají plnou kapacitu předškoláků a to jest 8 dětí na 1 učitelku. V pedagogicko psychologické poradně s tím není problém. Je toto nějak legislativně ukotveno? Může to školka odmítnout? Našla jsem v zákoně limit 24 dětí ma jednu učitelku. Děkuji za případné komentáře.
Řešila jsem před lety to samé. Dítě mi přeřadili k předškolákům až po první návštěvě PPP, asi jim teprve tehdy došlo, že to myslím naprosto vážně. Ve školce byli jednoznačně proti předčasnému zaškolení.

Myslím ale, že to nárokové není.

SAJ
Závislačka 4022 příspěvků 29.06.19 17:48
@Ou píše:
Jako že chceš dát do předškoláků čtyřleté dítě, aby si ho v pěti letech poslala do školy a chceš si to vynucovat právníkováním? Pokud skutečně je dostatečně zralý a to i po emoční stránce, aby mělo smysl dávat ho dřív do školy, tak nepotřebuje přípravu.Ale možná by mi přišlo lepší nechat svoje dítě a svoje okolí trochu dejchat a dozrávat vlastním tempem, ne jen podle tvých představ? Když se naučíš vypořádat s panikou z toho, že zrovna není podle tvého, tak se nakonec uleví i tobě. Všem okolo se uleví, když slevíš z toho, že musíš mít vše pod kontrolou a že vše bude podle toho jak to chceš ty.

Představ si, že já taky rozhodla o zaškolení dítěte v jeho čtyřech letech. Nelitovala jsem toho ani jeden jediný den.

A ano, udělala jsem to nejlepší pro své dítě. Tak si ty plky nech.

luci.no
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 29.06.19 17:56

A co se poptat ve skole, zda nemaji jeste volne misto v pripravne tride (pokud ji oteviraji)?

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama