Musí jít dítě k zápisu, když půjde do školky až v 7letech?

1626
7.6.13 15:47

Musí jít dítě k zápisu,když půjde do školky až v 7?

Holky, mám dotaz, je to tedy ještě předčasné, dcerce teprve budou 3 v říjnu, ještě nechodí ani do školky, ale jen mě to tak zajímá, samozřejmě nevím, jak na tom bude psychicky za 3roky, ale pokud bych jí dala do školky až v 7mi letech(je narozená 11.10.),četla jsem, že děti narozené po 31.8.mají odklad školní docházky pokud nemají doporučení od doktorky a z psychologické poradny, takže pokud dám dcerku do školky až v 7letech, musím jít s ní k zápisu v těch necelých 6ti letech nebo ne, dostává automaticky odklad a půjdu k zápisu až v necelých 7mi letech? Právě že mamka mi říkala, že se chodí k zápisu v těch 7mi letech, když je říjnová, pokud nebudu trvat na doporučení od doktorky a z poradny, ale zas přítelova mamka mi říkala, že i kdyby měla jít do školky v 7mi letech, tak stejně s ní mám jít k zápisu v 6ti, tak nevím, moc tomu nerozumím, co myslíte? Děkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21856
7.6.13 15:52

Ehm… obávám se, že dávat dítě v 7 letech teprve do školky nebude to pravé ořechové :lol:

ale k zápisu se musí dostavit každé dítě, které ten rok do 31. 8. dovrší 6 let. Tedy pokud je dcera říjnová, půjde k zápisu o rok později. Kdybys ji chtěla dát do školy v necelých 6 letech (září, říjen 5 let, pak narozeniny), musela bys navštívit PPP a žádat vyšetření + doložit potvrzení od lékaře. Je s tím víc papírování než s odkladem.

a ještě jedna věc - pokud dítě do 31. 8. nedosáhne 6 let, nemá odklad - prostě jen nesplnilo podmínky pro vstup do školy. Odklad se dává dětem, které už mají 6 let a nesplňují podmínky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11171
7.6.13 15:56

K zápisu se chodí pro ten rok, kdy dítě na začátku školního roku (tedy v září) už bude šestileté. tedy musí jít všichni, komu do konce srpna bude šest. komu bude šest až v září a později, na toho se ještě povinná školní docházka nevztahuje (tzn. nemá automatický odklad, prostě ještě není školou povinný) a k zápisu by šel jedině tehdy, pokud by ho rodiče chtěli dát do školy předčasně (tam myslím potřeba po potvrzení o školní zralosti z PPP nebo tak něco).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
7.6.13 16:18

Nějak moc dotaz nechápu, pokud je v říjnu tak jde automaticky k zápisu až v 6,5,a do školy v necelých 7. Já jsem třeba narozená 10.9., takže být o 11 dní dřív, tak jsem šla do školy o rok dřív, takhle jsem šla bez odkladu až 10 dní před 7. narozkama :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3474
7.6.13 16:21

@slavuska1 Fakt? Dcerka je narozena 3.9 a ja chci aby sla do skoly hned ten rok co.ji bude 6 - tedy bez „odkladu“ - to uz mi bude muset potvrdit doktorka?
Syn je jasnej - ten je v prosinci narozenej :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48576
7.6.13 16:21

Zápis je povinej i když už máš předem posudek že dítě nepujde kvuli nějakému problému, tak stejně musí projít zápisem, pak ještě povídání s psychioložkou nebo co to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21856
7.6.13 16:22
@alli_li píše:
Fakt? Dcerka je narozena 3.9 a ja chci aby sla do skoly hned ten rok co.ji bude 6 - tedy bez „odkladu“ - to uz mi bude muset potvrdit doktorka?
Syn je jasnej - ten je v prosinci narozenej :-)

doktorka + poradna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3474
7.6.13 16:23

@neumisa Fiiha :-) No uvidime :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35052
7.6.13 16:59

@alli_li Bohužel,to už Ti bude muset potvrdit doktorka a pedagogicko-psychologická poradna.
Kamarádka má dítě narozené 2.9., taky to kolečko museli absolvovat, ale šlo jen o formality, problém nebyl.
Teď je ve druhé třídě.

Jinak se na to dívají, když chceš dát do školy dítě říjnové nebo listopadové.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13124
7.6.13 17:01

A nespletla jsi se? Nepůjde v těch 7mi už do školy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5411
7.6.13 17:14

Do školky?? :|

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31692
7.6.13 17:41
@alli_li píše:
@slavuska1 Fakt? Dcerka je narozena 3.9 a ja chci aby sla do skoly hned ten rok co.ji bude 6 - tedy bez „odkladu“ - to uz mi bude muset potvrdit doktorka?
Syn je jasnej - ten je v prosinci narozenej :-)

jo, bohužel, budeš potřebovat posudek :lol: ovšem jak už tu někdo psal, myslím že problém dělat nebudou, když jde o 3 dny :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
381
7.6.13 19:53

Já můžu napsat čerstvou zkušenost, posuzují to dost přísně a pouští dítě pouze pokud je 100% zralé, dcera je narozená 11.9., v lednu jsme byly u zápisu ve škole a v květnu v pedagogicko-psychologické poradně, která nám vystavila posudek, ten jsem musela odnést do školy a potom jsme teprve dostaly rozhodnutí o přijetí do ZŠ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
7.6.13 20:24

Jasně, holky, já se spletla, nemyslela jsem školku, ale samozřejmě školu :lol: :lol: No, hlavně že si to po sobě ještě čtu a vůbec mi to nedošlo, to by bylo jít teprve v 7mi letech do školky,.. :mrgreen: :mrgreen:
Jasně, já si to taky tak myslela, že půjde k zápisu v 6,5letech a v necelých 7 do školy, mě právě popletla mamka přítele, když říkala, že musí k zápisu všichni, ať jdou do školy ten rok nebo ten další, tak mi to bylo divný, ale je to tak, jak jsem si myslela, tak děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
kattinnka
27.6.13 14:24

Ahoj Brokoli, taky dávám dítě do školy před 6rokem, prošly jsme psychol. poradnou a byly jsme schváleni, jen mám teď z toho trošku obavy, můžu se zeptat, jak jseš na tom ty? že by jsme si případně napsali, jak to ty naše holky zvládají..?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat