Musí mi vrátit zpětně alimenty?

Anonymní
21.3.16 14:12

Musí mi vrátit zpětně alimenty ?

Ahoj holky. Když se narodil malý, přítel od nás odešel. Není zapsán o rodným listě, ale ted po dvou letech si chce na malého dělat nároky a usmyslel si, že je otec. Mohu si zažádat zpětně o alimenty, když mi nic neplatil a nebyl v RL a půjde to tedy nejspíš přes soud? Děkuji za odpovědi :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64767
21.3.16 14:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Když se narodil malý, přítel od nás odešel. Není zapsán o rodným listě, ale ted po dvou letech si chce na malého dělat nároky a usmyslel si, že je otec. Mohu si zažádat zpětně o alimenty, když mi nic neplatil a nebyl v RL a půjde to tedy nejspíš přes soud? Děkuji za odpovědi :nevim:

ano, až 3 roky zpětně. ale fakt přes soud. Pokud je otec, tak ho zapiš na dohodu, jinak zackvakáš soudní výdaje. Ale rozhodně bych šla na péči a alimenty přes soud už jen proto, že jestli neměl zájem a dítko ho 2 roky nevidělo, je to pro něj cizí osoba, soud může určit návštěvy pod dohledem atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.16 14:16
@martina.se píše:
ano, až 3 roky zpětně. ale fakt přes soud. Pokud je otec, tak ho zapiš na dohodu, jinak zackvakáš soudní výdaje. Ale rozhodně bych šla na péči a alimenty přes soud už jen proto, že jestli neměl zájem a dítko ho 2 roky nevidělo, je to pro něj cizí osoba, soud může určit návštěvy pod dohledem atd..

Aha, takže máme jít oba v klidu na matriku a vyřešit přes soud jen alimenty, chápu to dobře?

• Citovat
  • Nahlásit
64767
21.3.16 14:19
@Anonymní píše:
Aha, takže máme jít oba v klidu na matriku a vyřešit přes soud jen alimenty, chápu to dobře?

jako pokud chceš boj přes soud, můžeš. Ale pokud nemáš jiného partnera, a on je skutečně otec, je to lepší řešit smírem a na soud podat návrh na určení alimentů a stanovení péče vč přesných návštěv. Ono záleží, jestli ho to dítko kdy vidělo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.16 14:20

Boj právě nechci, ale ráda bych tedy viděla peníze které mi za ty 2 roky dluží :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
10261
21.3.16 14:22

Pracuje?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.16 14:25
@Sany80s píše:
Pracuje?

Ano pracuje, má cca 18tis čistého

• Citovat
  • Nahlásit
64767
21.3.16 14:26
@Anonymní píše:
Boj právě nechci, ale ráda bych tedy viděla peníze které mi za ty 2 roky dluží :nevim:

návrh na soud, zažádat alimenty od narození zpětně. Lze fakt až 3 roky. Otázkou je pouze to, jak se na to bude dívat soud, že je zapsán po tak dlouhé době. Jo a pozor, pokud jsi čerpala porodné a spolu nárok nesplnujete, budeš ho muset vracet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.3.16 14:28

@martina.se Na porodné jsem nikdy nežádala. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
64767
21.3.16 14:33
@Anonymní píše:
@martina.se Na porodné jsem nikdy nežádala. :kytka:

tak to je pak ok. Tak se fakt dohodněte, zajděte na matriku, pak podej návrh na soud - svěření do péče, přesné návštěvy a alimenty. A žádej to zpětně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3398
21.3.16 14:33

No me by spis nez zpetne alimenty zajimalo, jak a v jake siri se bude domahat pece. Vim o otci, ktery odesel v tehotenstvi a pak se s maminkou soudil o stridavku. Poradila bych se na ospod a hlavne s pravnickou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10261
21.3.16 14:35

Pokud někde pracuje, tak po rozhodnutí soudu ty alimenty nějak dostaneš, v nejhorším to půjde na exekuci na plat.
Ale pokud chce zapsat do rodného listu, tak je fakt lepší dobrovolně, jak říká @martina.se, protože v opačném případě bys zacvakala náklady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bora-Bora
21.3.16 14:38
@Anonymní píše:
Boj právě nechci, ale ráda bych tedy viděla peníze které mi za ty 2 roky dluží :nevim:

Proč nebyl v RL? Nevím, jak to je,,.ale pokud si ho nenechala zapsat, tak ti zřejmě nic nedluží ve smyslu skutečného dluhu, ne? :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
78824
21.3.16 14:40
@Bora-Bora píše:
Proč nebyl v RL? Nevím, jak to je,,.ale pokud si ho nenechala zapsat, tak ti zřejmě nic nedluží ve smyslu skutečného dluhu, ne? :nevim:

No, aktuálně ve smyslu dluhu ne, ale hned jak ho tam zapíší, tak už to reálný dluh bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Bora-Bora
21.3.16 14:47
@j.a.n.i1 píše:
No, aktuálně ve smyslu dluhu ne, ale hned jak ho tam zapíší, tak už to reálný dluh bude.

No a nebude se na to nahlížet jako, že dítě o alíky ochudila dobrovolně? Jinak ano, cháou, že se to doplácí pětně a je to dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat