Musí mi zubař zub vytrhnout, nebo se dá zachránit?

243
23.12.20 13:33

Musí mi zubař zub vytrhnout nebo se dá zachránit?

Hezké odpoledne holky i kluci. Mám dotaz jsem těhotná ve 20tt a našla jsem si kaz.. Asi už ho tam mám ale delší dobu.. Těch kazu mám více o když si zuby čistím pravidelně ale četla jsem že v těhotenství se zuby ničí :nevim:
No našla jsem si kaz na horním zubu vepředu.. Zub mě vůbec nebolí.. Jen jsem si všimla že ta kůžička vedle zubu je trošku šedé barvy a trochu mě to děsí.. Bojím se že mi doktor zub vytrhne.. Myslíte že se dá zachránit? :nevim:
Děkuji za odpovědi a přeji krásné vánoce a krásné svátky :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20581
23.12.20 13:37

Tak to se musis zeptat svoji zubarky. Me se v tehotenstvi taky predni zuby zkazily a v pohode sly opravit :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.12.20 13:39

@Kriss Tina dobrý den tak to jsem ráda.. Vůbec mě ten zub nebolí jen někdy když si dám něco studeného.. Jen mám vedle toho zubu takovou nahnědlou kůžičku.
K zubaři jdu na konci ledna tak mám strach že mi ho vyrve. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
23.12.20 13:44

Každý zub je třeba chránit… Jak se jeden vytrhne, ser* se pak celý chrup-stavba, postavení zubů etc… A první bych zašla na dentální hygienu… Je možné že je to pigment. A taky predejdes zánětům v pozdní fázi tehotenstvi.
Jsi určitě mladá, a pokud by ho chtěl někdo trhat, utekla bych z křesla… Klidně do soukroma.
Zuby se víc v teho nekazí, jen je člověk unavený, víc zvrací a je méně pečlivý… A po porodu je to ještě horší… Když meleš z posledního, tak ty zuby sidis na jednou denně a ještě v polospanku… Vlastní zkušenost… Dentální hygiena 1× za půl. Roku řeší aspoň to nejhorší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62216
23.12.20 13:49

@Majka6802 šmajra, pokud máš malý kaz, že proc by to měli trhat? Objednej se k dr a bude oprava, neasi.. V těhotenství se zuby normálně opravují

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.12.20 13:49

@řehořice dobrý den.. Je mi teprve 22 těch kazu jsem si našla 2 ale tady ten se mi zdá že je rozsáhlejší.. Ale vůbec neboli.. Nikdy mě zuby nebolely.. Píšete že kdyby mi ho chtěl vytrhnout tak mám „utéct“ takže pokud mi ho bude chtít vytrhnout tak to mám odmítnout a obrátit se jinam? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2784
23.12.20 13:50

@Majka6802 Zuby se trhaji az uplne jako krajni moznost sockam nebo prasatum, co nechodi k zubarum a prijdou, kdyz uz nic jineho delat nejde - zanet, bolest, neochota investovat do opravy. Jinak se zuby zachranujou. Prinejhorsim se hodne bolavy zub umrtvi a da se korunka, ale rozhodne se netrhaji. Co to mas za napady hned trhat zub?
Edit: preklepy

Příspěvek upraven 23.12.20 v 14:14

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.12.20 13:51

@Petra Star dobrý den zuby mě nikdy nebolely.. Jen když mi rostl zub moudrosti jinak vůbec.. Ani teď když mám kazy.. Ale děsí mě ta našedlá kůžička vedle toho zubu :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2784
23.12.20 13:57

@Majka6802 Tak na to staci asi neco dezifekcniho napr. Corsodyl nebo podobna ustni voda z lekarny (maji mozna i v DM drogerii).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
316
23.12.20 14:11
@Majka6802 píše:
@řehořice dobrý den.. Je mi teprve 22 těch kazu jsem si našla 2 ale tady ten se mi zdá že je rozsáhlejší.. Ale vůbec neboli.. Nikdy mě zuby nebolely.. Píšete že kdyby mi ho chtěl vytrhnout tak mám „utéct“ takže pokud mi ho bude chtít vytrhnout tak to mám odmítnout a obrátit se jinam? :?

Ano, protože dobrý zubař není jen trhac zubů. Kdyby to tak bylo, tak o zuby pořád pečují kováři.. 🙄
A každý zubař není na stejné úrovni.
Prostě obvolat klidně soukromé kliniky, kohokoliv s referencemi od známých.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.12.20 14:13

@řehořice super, moc vám děkuji a přeji krásné a Štědré Vánoce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
23.12.20 14:44
@Majka6802 píše:
@řehořice dobrý den.. Je mi teprve 22 těch kazu jsem si našla 2 ale tady ten se mi zdá že je rozsáhlejší.. Ale vůbec neboli.. Nikdy mě zuby nebolely.. Píšete že kdyby mi ho chtěl vytrhnout tak mám „utéct“ takže pokud mi ho bude chtít vytrhnout tak to mám odmítnout a obrátit se jinam? :?

Mě se stalo něco podobného. Šla jsem k zubaři s docela velkým kazem. Chtěl mi ho vytrhnout, ale z jiných pohnutek. Šla jsem tedy k jinému, který mi ho normálně vyvrtal :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
243
23.12.20 14:57

@alejandra dobrý den a mohla bych se zeptat proč vám ho chtěl vytrhnout? :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1562
23.12.20 15:05
@Majka6802 píše:
@alejandra dobrý den a mohla bych se zeptat proč vám ho chtěl vytrhnout? :?

No podle něho to byl velký kaz, který se už nedal opravit. Taky mě ten zub nebolel, ani jsem nevěděla, že tam kaz byl (ale citlivost byla). Jenže já mám velmi malá ústa, takže mám zuby dost natěsnané, měla jsem i rovnátka kdysi. Takže předpokládám, že spíš ten zub chtěl vytrhnout, abych měla v ústech více místa, tím pádem by se mu lépe ošetřovalo. Šla jsem tedy na konzultaci k jinému, který mi řekl, že se zub dá v pohodě ošetřit, na vytržení nebyl :nevim: tak jsem volila spíš tuto variantu, přece jen zub se dá vytrhnout vždycky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19643
23.12.20 15:14
@řehořice píše:
Ano, protože dobrý zubař není jen trhac zubů. Kdyby to tak bylo, tak o zuby pořád pečují kováři.. 🙄
A každý zubař není na stejné úrovni.
Prostě obvolat klidně soukromé kliniky, kohokoliv s referencemi od známých.

No, manželovi zub na soukromé klinice i s referencemi „léčili“ tak dlouho, že ho to stálo přes desítku a tři cesty na kliniku. A na poslední kontrole mu dr. řekla, že musí ven, protože je špatný. Před rokem na dotaz, jestli nebude lacinější a lepší ho vytrhnout, se dušovala, že není třeba, protože se dá v pohodě opravit. :think:

TAk jen k tom soukromému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat