Kolik by měl kojenec pít umělého mléka?

Anonymní
13.7.21 15:40

Musí mimi vypít každý den stejně ml UM?

Zdravím, 7tydenni syn má 5060g, 55 cm
Kolik by měl za den vypít UM?
A dal musí každý den vypít stejně ml UM
Třeba v pátek si vypil 610 ml
v sobotu si vypil 520ml za celý den
v neděli si vypil za celý den 650 ml
Vcera 730 ml
Je to v pořádku? Nebo by měl pít každý den stejne?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
812
13.7.21 15:47

Určitě nemusí pít každý den stejně. Jeden den má menší hlad, další den větší. To je přirozené a lidské. To doporučené množství je pro představu, ne že každý den musí vypít tolik a tolik a běda, jak to nedodrží. Jestli s UM jinak problém nemá a přibírá, tak mu dej, kolik chce a nestresuj se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6133
13.7.21 15:47

Ty jíš a piješ každý den stejně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
13.7.21 15:49

Nejsem odborník, ale myslím, že ne..I my dospělí máme dny, kdy máme větší chuť k jídlu, větší žízeň a naopak dny, kdy toho tolik nesníme a nevypijeme. Důležité je, aby to nebylo opravdu nějak výrazné. Určitě v horku pít musí, pokud jste plně na UM, možná by nebylo od věci, aby si cucunul i trošku kojenecke vody, ale pokud není vedro, tak není úplně nutno. Mrkni na tabulky, pokud tě to opravdu zneklidňuje,: jsou určitě na netu.Dle mě pije dost. Takže když jeden den vypije méně, žádné tragedie se nestane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24473
13.7.21 15:51
@Anonymní píše:
Vcera 730 ml

ne mimi není elektrický přístroj, ale živý tvor a fakt nemusí pít každý den stejně, použij zdravý selský rozum

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 15:52
@annali píše:
Určitě nemusí pít každý den stejně. Jeden den má menší hlad, další den větší. To je přirozené a lidské. To doporučené množství je pro představu, ne že každý den musí vypít tolik a tolik a běda, jak to nedodrží. Jestli s UM jinak problém nemá a přibírá, tak mu dej, kolik chce a nestresuj se.

Právě mame zácpu, nevím co to způsobuje jsem prvordicka…
A jeden den je ok druhý den zas úplně jakkdyby mi ho někdo vyměnil…
Jeden den uplakany bolestmi nespokojene miminko což mě úplně trápí… druhý den jak by smet a je to usměvavé miminko které vypadá spokojene…

• Citovat
  • Nahlásit
1129
13.7.21 15:52

Nejsem odborník, ale myslím, že ne..I my dospělí máme dny, kdy máme větší chuť k jídlu, větší žízeň a naopak dny, kdy toho tolik nesníme a nevypijeme. Důležité je, aby to nebylo opravdu nějak výrazné. Určitě v horku pít musí, pokud jste plně na UM, možná by nebylo od věci, aby si cucunul i trošku kojenecke vody, ale pokud není vedro, tak není úplně nutno. Mrkni na tabulky, pokud tě to opravdu zneklidňuje,: jsou určitě na netu.Dle mě pije dost. Takže když jeden den vypije méně, tak se žádná tragédie nastane

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
812
13.7.21 15:54

Jinak teda ještě: malý kojenec by měl vypít 120 - 180 ml na kilo váhy denně. Takže tvůj syn pije ukázkově, vůbec to neřeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1129
13.7.21 15:54
@Anonymní píše:
Jeden den uplakany bolestmi nespokojene miminko což mě úplně trápí… druhý den jak by smet a je to usměvavé miminko které vypadá spokojene…

Nemusí úplně sedět druh UM, stává se tom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.7.21 15:55
@Lucylla1 píše:
Nejsem odborník, ale myslím, že ne..I my dospělí máme dny, kdy máme větší chuť k jídlu, větší žízeň a naopak dny, kdy toho tolik nesníme a nevypijeme. Důležité je, aby to nebylo opravdu nějak výrazné. Určitě v horku pít musí, pokud jste plně na UM, možná by nebylo od věci, aby si cucunul i trošku kojenecke vody, ale pokud není vedro, tak není úplně nutno. Mrkni na tabulky, pokud tě to opravdu zneklidňuje,: jsou určitě na netu.Dle mě pije dost. Takže když jeden den vypije méně, žádné tragedie se nestane.

Ano vodu dáváme i když nejsou horka doktor nám to doporučil.. Že mliko není na žízeň ale na hlad, proto nabízím i vodu…
Dobre děkuji mrknu.

• Citovat
  • Nahlásit
812
13.7.21 16:04
@Anonymní píše:

To je celkem běžné, s takhle malým miminem je každý den jiný. Jeden den děs, další den paráda. Časem si to sedne. Zácpu může mít třeba z UM, jestli je to dlouhodobě. Jinak teda po šestinedělí děti začnou kakat míň a nemusí mít nutně zácpu. Dcera celé šestinedělí kakala ostošest a pak najednou klidně týden nic. Nejdřív jsem to strašně řešila, ale ve skutečnosti tam žádný problém nebyl. Jestli se ale syn hodně kroutí, můžeš zkusit třeba rektální rourku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.21 21:06
@annali píše:
To je celkem běžné, s takhle malým miminem je každý den jiný. Jeden den děs, další den paráda. Časem si to sedne. Zácpu může mít třeba z UM, jestli je to dlouhodobě. Jinak teda po šestinedělí děti začnou kakat míň a nemusí mít nutně zácpu. Dcera celé šestinedělí kakala ostošest a pak najednou klidně týden nic. Nejdřív jsem to strašně řešila, ale ve skutečnosti tam žádný problém nebyl. Jestli se ale syn hodně kroutí, můžeš zkusit třeba rektální rourku.

No právě že začátku mi krásně kakal sám i na UM a teď asi týden mu musím pomáhat měl tužší stolici… Ale na druhý den měl v pohodě normální a prostě to sám nedokázal vytlačit musela jsem mu pomoct Itak…
Může se to spravit to kakani aby začal sám nebo mu mám pomáhat je to v pořádku nevadí to že mu pomáhám?

• Citovat
  • Nahlásit
18.7.21 10:48
@Anonymní píše:
Vcera 730 ml

Toto bych asi řešila s pediatrem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat