Musí mít děti pas na Slovensko?

3665
11.7.20 04:38

Musí mít děti pas na Slovensko?

Dobrý den, musí mít naše děti pas na Slovensko? Jedeme tam na dovolenou a nemají ani pas ani svůj OP :( Pustí nás tam?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13941
11.7.20 04:39

Musí. Je to zahraničí. Stihneš aspoň ten rychlopas?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10186
11.7.20 05:28

@Tardulka tak expresní pas, jestli se to ještě dělá, nebo OP. Kolik máš času?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3665
11.7.20 05:32

@nozu @g.sandova jedeme teď :,( poprvé jedeme s dětmi za hranice a mně to vůbec nedošlo. Beru teda RL. Ale to asi nestačí, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4282
11.7.20 05:33

Musí mít doklad s fotografií - i Op stačí. Je to zahraníčí a nejde se pohybovat jen tak bez dokladů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44042
11.7.20 05:35
@Tardulka píše:
@nozu @g.sandova jedeme teď :,( poprvé jedeme s dětmi za hranice a mně to vůbec nedošlo. Beru teda RL. Ale to asi nestačí, ne?

ne to opravdu nestačí. Ty snad cestuješ za hranice s RL bez dokladu totožnosti? :think: Normálně uvažující člověk by do zahraničí bez dokladu totožnosti nejel. Kor teď, kdy se mohou různě zavírat hranice, být přísnější kontroly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4282
11.7.20 05:36
@Tardulka píše:
@nozu @g.sandova jedeme teď :,( poprvé jedeme s dětmi za hranice a mně to vůbec nedošlo. Beru teda RL. Ale to asi nestačí, ne?

Bohužel nestačí. Musíte děti přihlásit v ubytování a tam doklady budou chtít. Co kdybyste byli únosci dětí? - tak se na to mohou dívat policisté v SR. Neriskovala bych to, bohužel. Pokud byste nejeli nikam, do hlášeného ubytování, tak jedině doufat, že se nic nestane a nebude potřeba úřadů, lékařů a podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10186
11.7.20 05:46

@Tardulka tyjo, no víš jak, nevíš, co se může stát…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3665
11.7.20 06:00

@g.sandova Se picnu! Vždy mám kolem dětí vše perfektně zařízené. Nikdy nic nedrhlo. V zahraničí jsem byla naposledy asi před 10 lety a s dětmi nikdy :( Bože, mě to vůbec nedošlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10186
11.7.20 06:05

@Tardulka no tak já nevím, no. A posunout to nejde? Jsou vůbec ty expresní pásy vůbec?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4517
11.7.20 06:06
@Tardulka píše:
Dobrý den, musí mít naše děti pas na Slovensko? Jedeme tam na dovolenou a nemají ani pas ani svůj OP :( Pustí nás tam?

Tak přes hranice projedete že jo, pokud jedete po vlastní ose, ale nikde se neubytujete oficiálně. A cokoliv se stane, tak máte problém jako hrom, že máte u sebe děti bez dokladů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49662
11.7.20 06:18

Musi mit pas nebo OP. Bez toho to zkusi cvok a kor ted v dobe covidu. Kdy se prubezne stridaji ruzna opatreni. A jeden nevi, jaka divocina nastane. Takze vyridit. Slovensko je samostatny stat. Neni soucast nasi republiky, takze je logicke, ze i deti potrebuji cestovni doklad.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35238
11.7.20 07:04
@Tardulka píše:

To ne. Holka, boze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21119
11.7.20 07:10
@Cenarius píše:
Tak přes hranice projedete že jo, pokud jedete po vlastní ose, ale nikde se neubytujete oficiálně. A cokoliv se stane, tak máte problém jako hrom, že máte u sebe děti bez dokladů.

Přes hranice teď projet ani nemusí, zrovna tenhle víkend dělají Slováci na hranicích nějakou zprisnujici akci, kontroly kvůli covidu. A kdo ví, co bude dál, stoupají jim tam nakažení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28998
11.7.20 07:27

Neriskovala bych. Stalo se kamarádovi. Byli s manželkou a dětmi u prarodičů na Slovensku, děti chtěly zůstat a babičky, tak je tam nechali s tím, že je babička přiveze. Zapomněli, že děcka nemají doklady, jen je měli napsané v občance, a babička to vůbec neřešila. Po týdnu sedla s dětma do autobusu a na hranicích průšvih jako hrom. Babičku s dětma odvezli do Bratislavy,. Kamarád pro ně musel jet, vysvětlit, že babička děti neukradla a nepašuje je. Děcka v šoku, babča hysterická.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama