Musí mít dítě v Schengenu svůj cestovní doklad?

8118
31.10.08 17:19

Musí mít dítě v Schengenu svůj cestovní doklad?

Pročetla jsem si diskuze, ale nakonec jsem ještě zmatenější než z toho, co jsem si vygooglila. :?

Mám problém - dcera jede se školou na výlet do sousedního Polska, do 20 km od hranic. Pas jí propadl v červnu, ale neřešili jsme to, když ji máme oba zapsanou ve svých pasech. A ouha, paní učitelky nám oznámily, že bude výlet za hranice 14 dnů předem, že mají mít děti kartičku nebo svůj pas. No namíchla jsem se, že do nového pasu investovat nebudu, dcera se rozbrečela, tak jsem sedla na net a zatím nic nenašla.

Najde se tu někdo, kdo mi pomůže a poradí, jak to je? Je jí 9, jak může vycestovat bez rodičů? Jedině s CP? :roll: Dík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

275
31.10.08 17:25

Musí mít pas, protože ten, kdo s ní jede (tzn. v tomto případě učitelka), musí nějak umět doložit její identitu. Schengen Neschengen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8869
31.10.08 17:59

Pokud jede sama bez rodičů, musí mít svůj doklad totožnosti. Zkus pohledat na stránkách min. vnitra http://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11055
31.10.08 18:26

Ano, musí mít s sebou doklad. Vzhledem k tomu, že jí je 9 a nemá OP, tak potřebuje pas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
31.10.08 18:35

Díky za odpověď¨, už jsem pochopila. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8118
4.11.08 08:38

Tak jen pro pořádek, kdyby ta diskuze někomu mohla pomoci.

Pro malý pohraniční styk, o který v našem případě jde, stačí dítěti do 15 let cestovní doložka, k jejímuž vyřízení je potřeba 2 fotografií, podat žádost, ke které se přikládá rodný list a OP jednoho z rodičů - zákonných zástupců. Doložku vám vyřídí do dalšího úředního dne zdarma . Platí 2 roky a jen do 15 km od hranic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
6.11.08 15:17

No anebo to risknout a jet bez dokladu. Já tak dceru vyvezla, v pase ji nemám. Nic se nám nestalo, takže to nikomu nevadilo. Ovšem kdybychom měly nějakou nehodu, asi by to nebyla sranda. Ale to není nikdy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
John56465
25.4.12 16:46

Co mi můžou?

No to mě přivádí na otázku, když se chystám letos v rámci Shengenu cestovat a děti mít ten pas nebudou. (3a 5 let). Stejně si je budu hlídat. Stejně i kdyby pas měly a ztratily se tak jak je pas „zachrání“? V jakém typu situace mi někdo „utrhne hlavu“ když dítě nebude mít pas. Dostanu pokutu ? Prostě mi nejde na rozum do jaké nejhorší šlamastyky se můžu v rámci šnegenu dostat. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale půlden čekat jak debil a hlavně s sebou vláčet takhle malé děti, to po mě nikdo nemůže chtít.

Nebo mi je v zahraničí neošetří ? Kartičku pojištěnce ale mají. Změny se týkají lokální legislativy takže jinde můžou platit jiná pravidla na prokázání identity ne ? bohužel na tyhle praktické otázky nikdo nedává jasnou odpověď :-)

• Nahlásit
  • Citovat
8118
27.5.12 13:23

Z toho, co se povídá, tak vás mohou zkontrolovat třeba při běžné silniční kontrole a tebe zabásnout, dokud se neprověří, že jde skutečně o tvé vlastní děti a někde jsi je neukradl(a).
A zcela rozumím, jsem ráda, že jsme pasy vyřídili včas a bez relativních front :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
27.5.12 13:28

co ti můžou? Nemusí tě pustit přes hranice při namátkové kontrole, můžou ti dítě sebrat než se ověří, že je to opravdu vaše dítě (při dopravní kontrole, nebo jakékoliv - stačí aby se někde ztratilo dítě a budou kontrolovat každé auto a chtít vidět doklady všech). Nějak si neumím představit, že kvůli tomu, že jsem se na to vybodla a nechtěla stát frontu na pas, bylo moje dítě umístěné na několik dnů do ústavu v cizí zemi. Náhoda je blbec a tohle bych tedy neriskovala. Nehledě na to, že bez platného dokladu by dítě neměli pustit do letadla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
36
8.6.12 11:46

Určitě doklad mít musí, teď dokonce nebude stačit ani zapsání v pase rodiče, ale musí mít svůj vlastní. Všechno to zase komplikujou..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama