Musí mít úzkost nějakou příčinu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 11:26
Musi mit uzkost nejakou pricinu?

Cely zivot bojuji s uzkostma. Mam za sebou terapie, jak individualni tak skupinovou. Mam doma knizek ze bych mohla otevrit knihovnu. Navstevuji psychiatra a nedavno jsem si dala pauzu u psychologa. A pozoruji, ze cim vic se v tom patlam, ze chci zjistit pricinu tim vic je to horsi. Motam se v zacarovanym kruhu. Treba ted mam treti den takovy slabsi kdy citim uzkost. Nekdy me stahne, nekdy se to nepovede. Kdyz me stahne tak mam potrebu kazdou svoji myslenku pitvat, stylem jako.. a proc si to myslis? Kde je v tobe chyba? Proc ti to vadi? A takhle se to pomalu rozjizdi. Pitvam svoje nitro a sleduji i jak na me reaguji ostatni, protoze podle toho preci taky muzu zjistit kde je ta chyba… Je to unavujici. A tak si rikam, je opravdu zapotrebi furt na tom pracovat? Neni lepsi to nechat byt, protoze to dopadne vzdy stejne? Leky beru, dost mi pomahaji. Trpim OCD, takze si myslim ze je to tak trochu vsechno jeji prace, to obsesivni ptani a zjistovani. Je tu nekdo, kdo by si se mnou o tom popovidal? Nejhorsi je, ze si pak zhnusuji ostatni lidi a hledam jen to nejhorsi kdy sama sebe presvedcuji ze oni jsou ty spatny, coz samozrejme vim ze tak neni a roztaci se kolotoc otazek proc mi vadi tohle a tohle. :zed: diky za vase precteni.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
tasa
Echt Kelišová 9286 příspěvků 09.07.19 11:38

Příčinou úzkosti je psych. diagnoza, spíš nemoc, ta nepotřebuje nálepku konkrétní diagnózy, nebo uzkozstna povaha. Oproti tomu nás ve škole učili, že strach je odůvodněný, úzkost bez příčiny. Klidně napiš. Jo a sebeanalýza sebe sama určitým lidem neprospívá, myslím, že jsi to i Ty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 11:53

@tasa napsala jsem sz.

Ou
Echt Kelišová 8090 příspěvků 09.07.19 13:50

Ne - to nefunguje tak, že najdeš nějakou zázračnou příčinu a tím se všechno vyřeší.

Respektive ano, když budeš hrabat dostatečně dloho, dostatečně hluboko a dostatečně odvážně, aby si šla přes obranné mechanismy, tak zjistíš, že máš hrůzu ze smrti.

Toto zjištění úplně nepomůže se zvládnáním té úzkosti, byť teda autentické dojití k prožitém vhledu může mít katarzní efekt a trošku ulevit.

V jaké terapii si byla? Tipuju že spíš nějaké hlubinější směry, že?

Více než doporučuju při příštím zhoršení naskoč kognitivně behaviorální styly práce, nebo na procesovou práci.

https://www.processwork.cz/terapeuti
http://www.cskbt.cz/…erapeutu.php

V mezi čase doporučuju věnovat se mindfulnes. Fatk to může docela dost pomoci.
https://www.coursera.org/…ss/home/info

Případně jestli je to tvůj šálek kávy - mrkni se na knihy Carlose Castandey a řekněme šamanštější přístupy ke smrti a strachu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 17:39

Dnes jsem byla na kontrole u psych. a rikala mu moje problemy a rikal ze to neni ocd ale depresivni stav. Citim se posledni dobou,,jinak" jsem vztahovacna a podrazdena, moje sebevedomi take kleslo. Ted sedim v aute a chce se mi brecet. Mam pry jeste pockat chvilku, zvysil mi davku leku asi pred tremi mesici, kdyby to nepomohlo tak mi da za mesic jine. Jenze ted se zase bojim, protoze tyto leky uzivam 5 let a na ocd zabrali perfektne a mam strach ze se to zase vse vrati. Prijdu si jak v pasti.

Uživatel je onlineLana25
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 09.07.19 17:46
@Anonymní píše:
Dnes jsem byla na kontrole u psych. a rikala mu moje problemy a rikal ze to neni ocd ale depresivni stav. Citim se posledni dobou,,jinak" jsem vztahovacna a podrazdena, moje sebevedomi take kleslo. Ted sedim v aute a chce se mi brecet. Mam pry jeste pockat chvilku, zvysil mi davku leku asi pred tremi mesici, kdyby to nepomohlo tak mi da za mesic jine. Jenze ted se zase bojim, protoze tyto leky uzivam 5 let a na ocd zabrali perfektne a mam strach ze se to zase vse vrati. Prijdu si jak v pasti.
:hug: :hug: :hug: chápu tě, taky bojuju s psychikou. Klidně se vybreč. Říká se, že nás tyhle stavy upozorňujou na nějaký problém v životě, že je něco špatně. Prd tomu rozumím, všude se píše něco jinýho :nevim: ale věř, že nejsi sama :hug: :hug: :hug: :kytka:
Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30742 příspěvků 09.07.19 17:55
@tasa píše:
Příčinou úzkosti je psych. diagnoza, spíš nemoc, ta nepotřebuje nálepku konkrétní diagnózy, nebo uzkozstna povaha. Oproti tomu nás ve škole učili, že strach je odůvodněný, úzkost bez příčiny. Klidně napiš. Jo a sebeanalýza sebe sama určitým lidem neprospívá, myslím, že jsi to i Ty.

můžu se zeptat, na jaké škole to tak definují?

Uživatel je onlineCizinka 999
Kecalka 440 příspěvků 09.07.19 18:00
@Anonymní píše:
Cely zivot bojuji s uzkostma. Mam za sebou terapie, jak individualni tak skupinovou. Mam doma knizek ze bych mohla otevrit knihovnu. Navstevuji psychiatra a nedavno jsem si dala pauzu u psychologa. A pozoruji, ze cim vic se v tom patlam, ze chci zjistit pricinu tim vic je to horsi. Motam se v zacarovanym kruhu. Treba ted mam treti den takovy slabsi kdy citim uzkost. Nekdy me stahne, nekdy se to nepovede. Kdyz me stahne tak mam potrebu kazdou svoji myslenku pitvat, stylem jako.. a proc si to myslis? Kde je v tobe chyba? Proc ti to vadi? A takhle se to pomalu rozjizdi. Pitvam svoje nitro a sleduji i jak na me reaguji ostatni, protoze podle toho preci taky muzu zjistit kde je ta chyba… Je to unavujici. A tak si rikam, je opravdu zapotrebi furt na tom pracovat? Neni lepsi to nechat byt, protoze to dopadne vzdy stejne? Leky beru, dost mi pomahaji. Trpim OCD, takze si myslim ze je to tak trochu vsechno jeji prace, to obsesivni ptani a zjistovani. Je tu nekdo, kdo by si se mnou o tom popovidal? Nejhorsi je, ze si pak zhnusuji ostatni lidi a hledam jen to nejhorsi kdy sama sebe presvedcuji ze oni jsou ty spatny, coz samozrejme vim ze tak neni a roztaci se kolotoc otazek proc mi vadi tohle a tohle. :zed: diky za vase precteni.

Znam to taky, a veteran s co mi pomaha? Mit vsechno u prdele. Zit jako by to byly moje posledni dny, vedome se kazdy den. rozhodnu ze ten podelany strach mit nebudu. 4 dohody knizku asi znas, podle ni se snazim. ridit

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 18:02

@Lana25 dekuji, si hodna. Ja vubec nevim co muj stav vzdy zhorsi. Mozna i pocasi, nevim. Momentalne se citim hrozne smutna :(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 18:05

@Cizinka 999 ano znam, ale bohuzel jsem asi dost racionalni clovek a moje hlava tomu neveri, ze by se mi diky tomu zilo lepe. Ale dekuji.

Uživatel je onlineLana25
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 09.07.19 18:07
@Anonymní píše:
@Lana25 dekuji, si hodna. Ja vubec nevim co muj stav vzdy zhorsi. Mozna i pocasi, nevim. Momentalne se citim hrozne smutna :(

Co i udělá líp? Procházka? Knížka? S někým si pokecat? Dobrý jídlo? Čaj+deka+film? Počasí dělá hodně a ještě navštěva psychiatra, pernej den :hug:

Uživatel je onlineLana25
Ukecaná baba ;) 1253 příspěvků 09.07.19 18:08
@Cizinka 999 píše:
Znam to taky, a veteran s co mi pomaha? Mit vsechno u prdele. Zit jako by to byly moje posledni dny, vedome se kazdy den. rozhodnu ze ten podelany strach mit nebudu. 4 dohody knizku asi znas, podle ni se snazim. ridit

Ty brďo, tu schopnost chci mít taky :hug: :palec: :potlesk:

Kecalka 440 příspěvků 09.07.19 18:15
@Anonymní píše:
@Cizinka 999 ano znam, ale bohuzel jsem asi dost racionalni clovek a moje hlava tomu neveri, ze by se mi diky tomu zilo lepe. Ale dekuji.

U me to taky hrozne dlouho. trvalo, ale zacnes verit az tehdy kdyz se deprese zlepsi, ja mam. depresi s uzkosti, vypuklo.mi.to.na jare a uz je o.dost lip. Dulezite je chodit do. prirody na prochazky, snazit se neco. delat co.jde a doufat, ze to prejde driv, ono to prejde vzdy, kazda deprese jednou. skonci, a urcite terapii

Kecalka 440 příspěvků 09.07.19 18:18
@Lana25 píše:
Ty brďo, tu schopnost chci mít taky :hug: :palec: :potlesk:

Mozna je to vekem ale najednou jsem procitla, a rekla jsem.si sama sobe, proc se vseho bojim? Vzdyt ten. zivot stoji. takhle za h…,a ja chci zit, takze mam na vyber prezivat v bolesti a strachu nebo. opravdu volne zit a litat. Je to nadherny pocit, a kdyz jsem to dokazala ja, dokazou to I.jini,a taky to neslo hned, stokrat jsem zakopla a zase spadla na tu sebeznicejici stranu. Ale ja uz nechci,

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.07.19 20:16

Asi na sebe musim zacit byt hodna. Respektovat se, moje nalady, ze se meni, nekoukat na to co si o me druzi mysli a delat co by se asi,,melo" nevim jak jsem se do takoveho kruhu vubec dostala, nikdy jsem takova nebyla, mozna to ze me delaji jen me depresivni nalady. Nevim, musim se s ni nejak zzit

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama