Musí rodičovský příspěvek navazovat na mateřskou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 16:23
Musi rodicovsky prispevek navazovat na Materskou

Ahoj prosim o radu musi rodicovsky prispevek navazovat na materskou nebo muzu posledni materskou dostat treba tenhle mesic a vyridit si RP az treba v unoru? Byla jsem na pracaku a maji tam takovy naval ze me nevzali a rekli mi ze mam prijit az pristi mesic

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

podaji
Kecalka 367 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 16:29

Ano lze. Rodicovsky prispevek lze pobirat nezavisle na rodicovske dovolene. Muzete mezitim cerpat napr dovolenou. Jen upozornuji ze pokud budete mit odcerpanou matwrskou a nenahlasenou dovcu nebo rodicovskou stat za vas nic neplati a jde to za vami.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61923 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 16:30

Nemusí to navazovat a není třeba tam čekat frontu, stačí to vyplnit a buď poslat poštou nebo hodit na podatelnu.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61923 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 16:31
@podaji píše:
Ano lze. Rodicovsky prispevek lze pobirat nezavisle na rodicovske dovolene. Muzete mezitim cerpat napr dovolenou. Jen upozornuji ze pokud budete mit odcerpanou matwrskou a nenahlasenou dovcu nebo rodicovskou stat za vas nic neplati a jde to za vami.

To u zaměstnaného není pravda, tam by to šlo za zaměstnavatelem, nicméně ten tu RD povětšinou nahlásí sám od sebe, i když člověk nepořádá, neb to bere jako fakt, když člověk nedorazí do práce.

Lendeš
Závislačka 4999 příspěvků 15.01.18 16:31

Můžeš začít čerpat kdy chceš a jde žádat až 3 měsíce zpětně..takže klidně tam tu žádost můžeš dát až v únoru, ale datum začátku čerpání v žádosti můžeš mít lednové. Jen ty peníze pak dostaneš třeba později, až to stihnou zpracovat.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 16:50

Holky diky. Takze zadny postih mi nehrozi, pokud to podam mesic po skonceni materske? Ja bohuzel to musim vyplnit s nejakym pracovnikem protoze otec ditete je cizinec a nevim co vsechno budou chtit, navic tomu moc nerozumim

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61923 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 16:57

A kde pracuje? Myslím otec dítka? A ty máš trvající pracovní poměr?

Alyss1
Závislačka 2749 příspěvků 6 inzerátů 15.01.18 17:02

Rodicak ti vyplati az tri mesice zpetne. takze tam klidne muzes jit v breznu a zadat od ledna.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 17:03
Otec ditete pracuje normalne v Cechach a ma trvaly pracovni pomer, ale nema trvaly pobyt v Cr. Ja mam normalne trvajici pracovni pomer
@j.a.n.i1 píše:
A kde pracuje? Myslím otec dítka? A ty máš trvající pracovní poměr?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61923 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 17:04

Tak v tom případě by to mělo být jak s Čechem, problémem bývá práce v zahraničí…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 17:04
@Alyss1 píše:
Rodicak ti vyplati az tri mesice zpetne. takze tam klidne muzes jit v breznu a zadat od ledna.

A mezi tim za me stat bude platit socialni a zdravotni kdyz jsem zamestnana nebo ne?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 17:06
@j.a.n.i1 píše:
Tak v tom případě by to mělo být jak s Čechem, problémem bývá práce v zahraničí…

Aha no tak uvidime diky.. prece jen ale radsi to s nekym tam vyplnim, nevim co vse za dokumenty je potreba

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61923 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 17:06
@Anonymní píše:
A mezi tim za me stat bude platit socialni a zdravotni kdyz jsem zamestnana nebo ne?

Rodičák nemá na tohle u zaměstnaných vliv, v práci v každém případě žádáš o rodičovskou dovolenou tak, aby ti navazovala na mateřskou, případně na čerpání dovolené, pokud ji po mateřské čerpáš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.18 17:12
@j.a.n.i1 píše:
Rodičák nemá na tohle u zaměstnaných vliv, v práci v každém případě žádáš o rodičovskou dovolenou tak, aby ti navazovala na mateřskou, případně na čerpání dovolené, pokud ji po mateřské čerpáš.

Jj v praci uz jsem o rodicovskou zadala, takze kdyz jsem zazadala tak automaticky se mi plati to zdravotni pojisteni?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 61923 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 17:13
@Anonymní píše:
Jj v praci uz jsem o rodicovskou zadala, takze kdyz jsem zazadala tak automaticky se mi plati to zdravotni pojisteni?

Jojo, přesně tak, resp. zaměstnavatel to vyřídí, aby ti ho platil stát, je to jeho povinnost.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Prapodivná reklama Prachařové: Fotí dítě se spalovačem tuku!

Modelka Agáta Prachařová (33) stále brání svou dceru před zájmem veřejnosti a... číst dále >

Organizovaný teror ve Švédsku: Mají hořící auta na svědomí migranti?

Několik švédských měst během noci na dnešek zachvátila vlna nepokojů.... číst dále >

Články z Ona Dnes

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Dress code nemusí být v létě peklo. Pět tipů, jak na něj vyzrát

Formální oblečení může být pro někoho v parném horku jako noční můra. Dlouhé... číst dále >

Reklama