Musí se antikoncepce brát přesně na minutu?

Anonymní
23.2.21 20:08

Musí se antikoncepce brát přesně na minutu?

Dobrý den, gynekoložka i mamka mi říkaly že ty pilulky nemusím brát přesně na minutu. Ale na internetu jsem viděla různé články o tom že jedné paní to uteklo o minutu a bylo z toho dítě. Vždy beru v 20:00 přesně ale dnes budu brát až v 20:30 kvůli zdržení. Sníží to účinek?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
964
23.2.21 20:09

Příbalový leták? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
483
23.2.21 20:14

No u mě v přívalové letáků bylo, že když ji vezmeš do 12 hodin ( než je obvykle), tak je to v pohodě. Já je beru +-2-4 hodiny (většinou kolem 22 ), a zatím nikdy z toho dítě nebylo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 20:15
@Markéta188 píše:
Příbalový leták? :think:

Ten jsem bohužel ztratila…

• Citovat
  • Nahlásit
2506
23.2.21 20:17

Příbalový leták je běžně k najití na internetu. Já brala někdy ráno, někdy večer a za 15 let jsem neotěhotněla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12807
23.2.21 20:22
@Anonymní píše:
Dobrý den, gynekoložka i mamka mi říkaly že ty pilulky nemusím brát přesně na minutu. Ale na internetu jsem viděla různé články o tom že jedné paní to uteklo o minutu a bylo z toho dítě. Vždy beru v 20:00 přesně ale dnes budu brát až v 20:30 kvůli zdržení. Sníží to účinek?

Co když ti půjdou špatně hodinky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25456
23.2.21 20:31

Ne, na minutu opravdu ne. Má se brát v přibližně stejnou dobu. Hodina tam sem nevadí. Obvykle se nic nestane když se to stihne do 12h od obvyklého času.
Víc se musí dávat pozor snad jen u minipilulek, s dezogestrelem, ty co se obvykle berou při kojení. Tam mi Dr říkal, že by bylo dobré brát +-30 minut, aby to bylo co nejspolehlivější.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2237
23.2.21 20:34

Nemusi..+- ve stejnou dobu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
761
23.2.21 22:34

Musíš si to stopovat na sekundy jinak otěhotníš i bez sexu :lol: :dance:

Jak jsi ho mohla ztratit :nevim: určitě zkoncil v koši první den i s krabičkou :lol:
Když máš čas číst rádoby články to tě nenapadlo do strýčka googla zadat příbalový leták xxxxx :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 00:38

Ahoj chtěl bych se zeptat, moje maželka měla menastruaci a v pátek si měla vzít anti, ale antikoncepce ji přišla až v sobotu tak si vzala až v sobotu tu jednu a začla cyklus až od soboty a v neděli jsme mely my dva styk, ale nestriknul jsem to do ní.
Myslite ze je velka pravdepodobnost otehotneni?

• Citovat
  • Nahlásit
7469
24.2.21 00:43

Já myslím, že bys ty prášky radši ani neměla brát, když nezodpovědně nemůžeš brát přesně na minutu! :mrgreen: Ale vážně, kdybys tušila, jaké svinstvo to je, tak to nebereš od nízkého věku. Což asi mladinká jsi, když se tak hloupě ptáš.

Druhý anonyme, šance na otěhotnění je mizivá. Přesto pro jistotu po celý měsíc používejte i jinou formu ochrany. Jen na HA teď moc nespoléhejte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25456
24.2.21 09:46
@Anonymní píše:
Ahoj chtěl bych se zeptat, moje maželka měla menastruaci a v pátek si měla vzít anti, ale antikoncepce ji přišla až v sobotu tak si vzala až v sobotu tu jednu a začla cyklus až od soboty a v neděli jsme mely my dva styk, ale nestriknul jsem to do ní.
Myslite ze je velka pravdepodobnost otehotneni?

Opět..přečíst příbalový leták. Je tam popsané co dělat v takových situacích. Obvykle se pauza může zkrátit, ale ne prodloužit. Ale mělo by tam být napsáno, co dělat když se zapomene jedná tabletka v prvním týdnu. Obvykle se doporučuje použít další ochranu 7 dní. Což přeruška není. Ale možnost je fakt malá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat