Musí se menší zubní kaz ošetřit hned nebo ne?

Anonymní
26.3.21 07:12

Musí se menší zubní kaz ošetřit hned nebo ne?

Zdravím, musí se menší zubní kazy hned ošetřit nebo ne? Mám asi tři menší kazy už delší dobu ( tím myslím v řadu let) a byla už jsem u tří zubařů a nikdo mi je nikdy zatím neošetřil. Máte podobnou zkušenost?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3560
26.3.21 07:27
@Anonymní píše:
Zdravím, musí se menší zubní kazy hned ošetřit nebo ne? Mám asi tři menší kazy už delší dobu ( tím myslím v řadu let) a byla už jsem u tří zubařů a nikdo mi je nikdy zatím neošetřil. Máte podobnou zkušenost?

Pokud máš kaz řadu let, nebude malý. Jen není na povrchu, kde bys ho viděla, ale zub můžeš mít uvnitř sežraný. Měla bys jít hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 07:29

@Modesta no byla jsem včera a stejně tak před časem u dalších dvou zubařů a nikdo nic, proto mě to zajímá

• Citovat
  • Nahlásit
21118
26.3.21 07:30

Myslím, že to nejsou kazy, pokud ti to 3 zubaři neošetřili, to bude jen pigmentová skvrna - kaz by se zvětšoval a už asi i bolel - proč jsi se toho zubaře nezeptala?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 07:32

@stinga tak předpokládám, že on sám ví co ošetřit a co ne, tak mi to nepřišlo důležité se ptát

• Citovat
  • Nahlásit
3560
26.3.21 07:36
@Anonymní píše:
@stinga tak předpokládám, že on sám ví co ošetřit a co ne, tak mi to nepřišlo důležité se ptát

A proto ses nezeptal zubaře - odborníka, ale lámeš tu vědomosti z holek na emiminu :D :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
26.3.21 07:39

Odstranění drobného kazu na pojišťovnu zubaře jen zdržuje, tak proč by to dělal?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 07:40

@Luboš P tak já nevím jaká je praxe

• Citovat
  • Nahlásit
1567
26.3.21 07:41

Je to urcite pigmentace, tsky mam nekolik takovych tecek, u ktery h jsem byla oresvedcena, ze to jsou kazy a nejsou. Mam je nekolik let a nic se s nimi nedeje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.3.21 07:43

@Modesta tak zeptala jsem se úplně normálně, tak nevím co je špatně. Prostě a jednoduše preventivní prohlídka je od toho, že zubař zuby zkontroluje, tak jsem měla za to, že se teda ty drobné kazy ošetřovat nemusí pokud se více nerozrůstají, když ani jeden ze tří kazy neopravil.

• Citovat
  • Nahlásit
21118
26.3.21 07:44
@Anonymní píše:
@stinga tak předpokládám, že on sám ví co ošetřit a co ne, tak mi to nepřišlo důležité se ptát

ale vidíš sama-sám, že je to nelogické, zubaře, který tvé zuby prohlíží, se nezeptáš, a tady se ptáš laiků, kteří tě nikdy neviděli - a když se ptáš, tak asi ti to vrtá hlavou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2202
26.3.21 07:46
@Anonymní píše:
@Luboš P tak já nevím jaká je praxe
Tak teď už to víš.
@Anonymní píše:

Nelogické (není důležité se ptát, přesto se ptáš), nebo Trollovské?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7786
26.3.21 07:46

Taky máme s dcerou na zubu tečku co vypada trochu jako zubní kaz a je to pigment. Ale já jsem se teda zubařky zeptala když jsem si toho všimla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1475
26.3.21 07:47
A oni ti teda řekli, ze to kazy jsou nebo jak?
@Anonymní píše:
@Modesta tak zeptala jsem se úplně normálně, tak nevím co je špatně. Prostě a jednoduše preventivní prohlídka je od toho, že zubař zuby zkontroluje, tak jsem měla za to, že se teda ty drobné kazy ošetřovat nemusí pokud se více nerozrůstají, když ani jeden ze tří kazy neopravil.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10524
26.3.21 07:50

Pokud už to máš několik let a zubař, nebo více jich to neřeší, nejsou to kazy, ale pigment. Mě sám zubař na pár takových místeček upozornil, abych neměla strach. Taky jsem si myslela, že to jsou kazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat