Musí se platit gynekologovi?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
3.1.22 14:56

Musi se platit gynekologovi

Dobrý den! Mam dotaz, musí se platit gynekologovi za registraci k němu? Chtěla jsem se objednat a chtěla po mě zaplatit registraci a ještě vic než obvykle kvůli tomu že mi neni 18 ( je mi 17).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27441
3.1.22 15:01

Já nikdy nic neplatila. Asi záleží jak kde, někde mají své ceníky, někde dělají vše na pojišťovnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2296
3.1.22 15:01

To jsem nikdy neslyšela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9705
3.1.22 15:05

Platím u gynekologa pouze jednorázové vyšetřovací zrcadlo.

@Cc22 musíš si sehnat gynekologa, který pracuje na pojišťovnu a nemá ceník plný věci, které normálně hradí pojišťovna. Za registraci se neplatí u žádného lekaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3247
3.1.22 15:12

Lékaři, nejen gynekologové (u mě to nedávno byla zubařka), samozřejmě nevybírají konkrétně registrační poplatek (to nemá žádnou oporu), ale maskují to vstupní prohlídkou (která je samozřejmě důkladná a rozsáhlá).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1430
3.1.22 15:12

Není to Praha? Tady je to vcelku bohužel běžný… Pokud nechceš platit, tak musíš hledat dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
3.1.22 15:13

Ne, za registraci se neplatí.
Platí se, pokud gynekolog poskytuje nějaké nadstandardní služby pro všechny pacienty, které nejsou hrazené pojišťovnou.
Ale obecně se dá říct, že poplatek za registraci u gynekologa je „sprosty“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33749
3.1.22 15:15

@Cc22 platit nemusíš, můžeš jít jinam :nevim:
Co se týká úhrady u lékaře, záleží, jestli má smlouvu se zdravotní pojišťovnou, u které jsi hlášena. Nelze říct obecně, jestli smí ordinace požadovat platbu od pacientek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
3.1.22 15:15
@Luboš P píše:
Lékaři, nejen gynekologové (u mě to nedávno byla zubařka), samozřejmě nevybírají konkrétně registrační poplatek (to nemá žádnou oporu), ale maskují to vstupní prohlídkou (která je samozřejmě důkladná a rozsáhlá).

Vstupní prohlídka je hrazena pojišťovnou. I důkladná. Ale v Praze je všechno jinak. Tam platíte :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
3.1.22 15:30

Ahoj, u většiny se neplatí, ale jsou výjimky kdy gynekolog sice dělá na pojišťovnu, ale chce zaplatit nějaký balíček, bez kterého není možné se registrovat. Když jsem chtěla změnit gynekologa, tak mi sestřička napsala, že je podmínkou zakoupení balíčku za několik tisíc, který obsahoval pouze to, že nebudu muset jednou za rok platit jednorázové zrcátko :D Samozřejmě k registraci nedošlo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2759
3.1.22 15:32

Chtějí jakýsi registrační poplatek, ale nemají na něj právo. Byla o tom i reportáž v Černých ovcích.
https://www.ceskatelevize.cz/…33-poplatky/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3417
3.1.22 15:32

I ve Vyškově to tak je, pro „normální“ registraci už mají plný stav, ale když si zaplatíš nadstandardní péči tak nové pacienty berou :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4636
3.1.22 15:33
@jejjej píše:
Vstupní prohlídka je hrazena pojišťovnou. I důkladná. Ale v Praze je všechno jinak. Tam platíte :roll:

Chodím v Praze a žádné zmiňované extra poplatky neplatím. :nevim: Liší se to doktor od doktora…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3247
3.1.22 15:38

@jejjej Abych nebyl nařčen, že se montuji do ženských záležitostí, ale našel jsem např. toto: „V žádném případě nesmí být poplatkem podmiňována registrace nebo provedení vyšetření. Tyto poplatky je možné vyžadovat jen v případě, že se jedná o věc navíc,“ říká Michal Sojka z České lékařské komory.“
V tom článku bylo, že sestry v telefonu (a bylo to i v Brně) informovaly o registračním poplatku, ale když si redaktor vyžádal vysvětlení od lékařů, tak se dozvěděl, že došlo k nedorozumění, protože oni vybírají jen za ty „věci navíc“. Prostě si to zdůvodnili, jak jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14695
3.1.22 15:40

Platila jsem jednou jedinkrát a to za příplatek za nějaká lepší zrcátka (a to jsem si mohla vybrat, mohl udělat klasicky bez příplatku akorát by mě to studilo :mrgreen: ). No a příště už nic, asi o to nebyl zájem nebo nevím. Přiznám se, že rozdíl nepociťuji :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat