Musí se podat daňové přiznání?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VeronikaGr
Nováček 3 příspěvky 29.03.18 02:16
Musi se podat danove priznani?

Zdravim, je povinost podat daňové přiznání? Nebo se nemusi?
V praci mi ten papir nedali podepsat, protoze jsem pul roku pracovala v zahranici. A ted nevimjsem, jestli to musim nejak resit dal a nebo neco. Nemam nic na ulevy od dani. Takze mi tam vlastne o nic nejde.
Dekuju :)

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Hanula1212
Závislačka 4955 příspěvků 29.03.18 05:42

Bez konkrétních znalostí nelze odpovědět. Kde v zahraničí, jaká práce, bylo v ČR podepsáno prohlášení, je potřeba posoudit, kterého státu jsi rezidentem, atd. Zajdi za nějakou účetní

VeronikaGr
Nováček 3 příspěvky 29.03.18 05:47
@Hanula1212 píše:
Bez konkrétních znalostí nelze odpovědět. Kde v zahraničí, jaká práce, bylo v ČR podepsáno prohlášení, je potřeba posoudit, kterého státu jsi rezidentem, atd. Zajdi za nějakou účetní

V Rakousku, byla jsem tam celkem pet let ale jde mi ted o ten 2017. A je tedy povinost to danovy priznani udelat?

VeronikaGr
Nováček 3 příspěvky 29.03.18 05:48
@VeronikaGr píše:
V Rakousku, byla jsem tam celkem pet let ale jde mi ted o ten 2017. A je tedy povinost to danovy priznani udelat?

Pul roku Rakousko, pak jsem se vratila zpet do Cr a byla jsem dva mesice na pracaku a od listopadu tu mam stale zamestnani.

Hanula1212
Závislačka 4955 příspěvků 29.03.18 05:51

Pokud v Rakousku šlo o zaměstnání a v ČR jsi při nástupu podepsala prohlášení k dani, pak přiznání podávat nemusíš. Ale pokud byla nějaká daň sražena, mohla by se ti vrátit.

Kelsey
Hvězda diskuse 43473 příspěvků 29.03.18 06:26

Muj muz delal loni nekolik mesicu v Italii. U nas musi podavat priznani a musel i v It a platit kurev.ky velke dane :cert: tady i tam.

Příspěvek upraven 29.03.18 v 09:02

Mochomurka83
Závislačka 3836 příspěvků 29.03.18 07:20

@VeronikaGr jak nemáš nic na ulevy od danu, pokud jsi obcan CR, tak máš narok na slevu na dani, pokud jsi mela normalni vysi platu. Nebo ti z platu nestrhli zalohovou dan? :think:

eumedon
Extra třída :D 12382 příspěvků 29.03.18 07:55
@VeronikaGr píše:
Zdravim, je povinost podat daňové přiznání? Nebo se nemusi?

Jak kdy.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60899 příspěvků 3 inzeráty 29.03.18 09:33

@Mochomurka83 Předpokládám, že myslela to, že neuplatňuje nic dalšího, žádné životní, úroky atd.

Hanula1212
Závislačka 4955 příspěvků 29.03.18 09:56
@Kelsey píše:
Muj muz delal loni nekolik mesicu v Italii. U nas musi podavat priznani a musel i v It a platit kurev.ky velke dane :cert: tady i tam.Příspěvek upraven 29.03.18 v 09:02

No jo, daně se platí! A co to má společného s dotazem tazatelky?

Kristusa24
Povídálka 15 příspěvků 30.03.18 11:12

Dobrý den, jestli mi mužete někdo poradit nebo by se tu našla třeba nějaká účetní mám dotaz- v práci jsme si od zaměstnavatele vyžádaly papíry na daně, že si uděláme daňové přiznání jinde(u jiné účetní, jelikož v práci se nedá zaměstnavateli věřit a jednu kolegyni dokonce na daních ošidil). Já u té účetní byla na začátku března, ale problém je v tom že má mamka tam nešla vubec, tak co teď? Jestli si ho musela podat nebo nemusela, když ji zaměstnavatel neprovedl to roční zúčtování :nevim: A jestli musela tak co jí čeká. Já tomu rozumím jak koza petrželi tak doufám že poradíte. Děkuji moc.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 60899 příspěvků 3 inzeráty 30.03.18 12:32

@Kristusa24 Tak pokud by ji zamestnavatel delal zuctovani, tak to znamena, ze neni povinna danove priznani podat. Ale to je tedy logika, neudelat si ho vubec, protoze mam pocit, ze me pri nem zamestnavatel osidil, vzdy se vraci, tedy muze se stat, ze clovek dostane min, ale kdyz ho nepoda, tak nedostane nic. A osobne tedy nechapu na co je potreba na opsani tech 5 cisel a max dopsani 5 dalsich potreba ucetni, kor s interaktivnim formularem primo na strankach danoveho portalu je to pro cvicenou opici.

Kristusa24
Povídálka 15 příspěvků 30.03.18 12:39

@j.a.n.i1 Děkuji za odpověď, no on ji ho nepodal takže musí si ho podat sama ano? jde mi o to jestli musí nebo nemusí, a co by se stane když ho nepodala, když už je konec března? víte jak už jsem psala když tomu člověk nerozumí tak zajde radši k účetní.

eumedon
Extra třída :D 12382 příspěvků 30.03.18 13:04
@Kristusa24 píše:
@j.a.n.i1 Děkuji za odpověď, no on ji ho nepodal takže musí si ho podat sama ano? jde mi o to jestli musí nebo nemusí, a co by se stane když ho nepodala, když už je konec března? víte jak už jsem psala když tomu člověk nerozumí tak zajde radši k účetní.

Pokud má příjem jen ze zaměstnání, nepracovala pro více zaměstnavatelů současně a podepsala zaměstnavateli prohlášení poplatníka, tak nemusí.

Ale jestli tomu rozumím, tak si zařídila, aby nedostala zpátky nic, protože e jí zdálo, že dostává málo? Protože jestli nepožádala o zúčtování daně, ani nepodá daňové přiznání s žádostí o vrácení daňového přeplatku, tak přirozeně jí žádný daňový přeplatek nevrátí. Ale povinnost to není, je to naopak štědrost k eráru, a ta se cení.

Kristusa24
Povídálka 15 příspěvků 30.03.18 13:35

@eumedon Aha takže nemusí, děkuji.(prohlášení poplatníka je ružový papír že?)No ve své podstatě ano ale spíš si chtěla být jistá tím co jí vrátí nebo nevrátí, jelikož naši kolegyni loni odrbal o 10 tis. na daních budou ji to vracet letos. Takže jsme se všechny v práci domluvily že si uděláme daně jinde, všechny jsme tam byli ale já se až včera večer dozvěděla že mama se na to vyprdla a nešla tam tak mě zajímalo co a jak. Jinak je mi jasné že tím pádem jí nic vracet nemužou…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

MikeJePán ze Zlaté mládeže očima Arména: Je to největší ostuda mé země!

Na svůj původ by měl být člověk hrdý. Když se mě tedy na něj kdokoliv zeptá,... číst dále >

Proč chyběla Petra Němcová na královské svatbě? Vadila slavnějšímu milenci?

Ačkoliv se mělo za to, že na královskou svatbu nebyl pozvaný nikdo z Čechů,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Vysoký tlak je třeba léčit. Může totiž poškodit cévy i mozek, řekla lékařka

Hypertenze je jedna z nejčastějších kardiovaskulárních chorob, která může při... číst dále >

Reklama