Reklama

Musí se to oznámit ex?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 17:20
Musí se to oznámit ex?

Čauky, když jsem po rd začala pracovat z domu musí se to oznámit manželově exmanželce, že již navyšuji rodinný rozpočet? Moc se mi jí nic obeznamovat nechce, ale ať pak manžel nemá nějaké problémy kvůli alimentům.

Reklama

Reakce:

pannda
Kelišová 6470 příspěvků 31 inzerátů 27.02.18 17:24

Nemusí

Soňa Zacharová
Závislačka 3363 příspěvků 27.02.18 17:25
@Anonymní píše: Čauky, když jsem po rd začala pracovat z domu musí se to oznámit manželově exmanželce, že již navyšuji rodinný rozpočet? Moc se mi jí nic obeznamovat nechce, ale ať pak manžel nemá nějaké problémy kvůli alimentům.

Tada nemám žádné zkušenosti ale co jsem tu tak četla a vím z rodiny. Tak výši alimentů se nevztahuje na novou přítelkyni/manželku zda pracuje nebo nepracuje.

terinka4444
Hvězda diskuse 66607 příspěvků 27.02.18 17:26

Nemusí a ani to nedělej, nic jí do toho neni

Černá vdova
Echt Kelišová 8515 příspěvků 27.02.18 17:33

Nic bych neříkala. Ale může se stát, že to přijde na přetřes později, pokud dojde k nějakému soudu.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47817 příspěvků 27.02.18 17:54
@Anonymní píše: Čauky, když jsem po rd začala pracovat z domu musí se to oznámit manželově exmanželce, že již navyšuji rodinný rozpočet? Moc se mi jí nic obeznamovat nechce, ale ať pak manžel nemá nějaké problémy kvůli alimentům.

nemusíš

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 21:09

Takže nemůže se stát, že když to třeba zjistí za půl roku tak, že by jí mohli zvednout alimenty s tím, že by manžel musel doplatit nějakou část za ten půlrok co mám příjem? A posuzovat se to bude můj+jeho a z toho počítat nebo k mému jen přihlédnou?

Lama Lama
Hvězda diskuse 47817 příspěvků 27.02.18 21:12
@Anonymní píše:
Takže nemůže se stát, že když to třeba zjistí za půl roku tak, že by jí mohli zvednout alimenty s tím, že by manžel musel doplatit nějakou část za ten půlrok co mám příjem? A posuzovat se to bude můj+jeho a z toho počítat nebo k mému jen přihlédnou?

může. ale to se může stát, ikdyž jí to oznámíš, ona to odkejve. a stejně to pak může podat až tři roky zpětně.
Nicméně zásadní je plat otce, k ostatním se přihlíží, zda významně nezvyšuje životní úroven domácnosti.

Ladein
Stálice 64 příspěvků 1 inzerát 27.02.18 21:13

No já vám nevím, ale nejednou jsem tu četla, že tímto se zvýšil manželův standard a tím pádem může více platit. Asi se spíše zeptejte v nějaké právní poradně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.18 21:20

Jednou totiž se strašně rozčilovala když jí manžel odmítl sdělit výši mé rodičovské, protože jsem měla volitelnou částku a naše náklady co platíme s tím, že ona má údajně právo to vědět kolik beru a jestli zbytečně nebydlíme v drahém bytě když s ním má dítě. Tenkrát jí řekl, že snad sama ví na jakou částku má žena na rodičovské celkem nárok a že rodičovskou beru na své dítě ne na jejich tak jí do toho nic není. A že nájem platíme přiměřený dané lokalitě a více se s ní odmítl o tom bavit. Takže tedy opravdu jí to říkat nemusíme jo? Fakt nechci, aby potom dělala nějaké problémy, že jí manžel zatajuje změnu životní úrovně.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47817 příspěvků 27.02.18 21:22
@Ladein píše:
No já vám nevím, ale nejednou jsem tu četla, že tímto se zvýšil manželův standard a tím pádem může více platit. Asi se spíše zeptejte v nějaké právní poradně.

Hele, ofiko žádná pravidla nejsou. Dítě má sdílet životnní úroven rodiče.
Takže když otec bere 25 tis, tak jestli partnerka 20 nebo 30, tak mu životní úroven asi zásadně nevylepčí. Kdyby žil s nějakou rentiérkou, tak možná. Ale i tak hrozí, že ho dykoli kopne do zadele a otec naběhne k soudu za měsíc s žádostí o snížení pro významnou změnu poměrů. Zatímco u při vhazovu z práce nebo změně práce za méně placenou, ho odešlou domu s tím, že má najít lépe placenou práci úměrně své kvalifikaci, v případě partnerky jsem ještě nelyšela, že by muřekli, že si má najít znovu zámožnou paní. Stejně tak jsem nikdy neslyšela, že by měl někdo vysoké alimenty pro vysoké příjmy partnerky, ikdyž sám vydělává málo

Lama Lama
Hvězda diskuse 47817 příspěvků 27.02.18 21:26
@Anonymní píše:
Jednou totiž se strašně rozčilovala když jí manžel odmítl sdělit výši mé rodičovské, protože jsem měla volitelnou částku a naše náklady co platíme s tím, že ona má údajně právo to vědět kolik beru a jestli zbytečně nebydlíme v drahém bytě když s ním má dítě. Tenkrát jí řekl, že snad sama ví na jakou částku má žena na rodičovské celkem nárok a že rodičovskou beru na své dítě ne na jejich tak jí do toho nic není. A že nájem platíme přiměřený dané lokalitě a více se s ní odmítl o tom bavit. Takže tedy opravdu jí to říkat nemusíme jo? Fakt nechci, aby potom dělala nějaké problémy, že jí manžel zatajuje změnu životní úrovně.

nemusíte

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Šmejdství a půjčky zavánějící lichvou: Syn „té od sirotků“ je pěkné kvítko!

Europoslankyně Michaela Šojdrová (KDU-ČSL), která přišla s návrhem přijmout... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama