Musí zbarvené zoubky znamenat kaz?

198
6.4.21 14:04

Musí zbarvené zoubky znamenat kaz?

Ahoj holky, prosím o radu, zkušenosti a snad i uklidnění… Malý (2 roky) má zbarvené přední zoubky, má je takové flekaté, lehce do žlutohněda, a sem tam bílá. Když jsme byli v prosinci u zubařky, říkala, že to mám sledovat a poctivě čistit, což dělám, že by to mohl být začínající kaz. Jenže já si nějak nejsem jistá, jestli se to horší, nebo je to stejné, snažím se čistit co nejlépe umím a co je u dvouletého v mých možnostech. Chtěla jsem se objednat k zubařce na dříve, než za půl roku, ale řekla, že jestli ho zoubky nebolí, tak se jí to nezdá nutné. Já jsem z toho ale vyplašená, byla bych nerada, kdyby se mu zoubky zkazily…
Můžu se zeptat těch, co mají zkušenosti, může to být i něco jiného, nebo to je nejspíš opravdu kaz? :( A případně, pokud měli vaše děti kaz, jak se u takhle malých řeší? Na další prohlídku jdeme za měsíc, takže s doktorkou se poradím, jen bych se tu chtěla zeptat na zkušenosti, případně jestli to třeba není nedostatek nějakého vitamínu nebo tak, co bych mohla doplňovat…
Jinak já problémy se zuby vůbec nemám, přítel sem tam něco, ale přijde mi, že ve dvou letech je to strašně brzo…
Děkuji moc za odezvu! :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
247
6.4.21 14:17

Ahoj, prejed po tom jemně nehtem. Když to bude kaz, tak ucítis proláklinu. Dcera kaz v 1,5 roce, žluty flek na 2, ale byla cítit poškozená sklovina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
579
6.4.21 14:20

Jak jste na tom s konzumaci cukru? Kazum to napomaha :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
6.4.21 14:20

To zbarvení může být počínající kaz, který se tím pečlivým čištěním udrží a nerozjede. Syn má takhle sledovany jeden zub už asi dva roky. Může to být ale i třeba fluoridova skvrna, nebo nějaká jiná pigmentace. Druhy syn má jeden nově vyrostly staly zuby taky flekaty, ale kaz to prý není. Jen se to sleduje, flekaty mu už vylezl a zatím vypadá porad stejne. Sestřenice má stále zuby flekatw skoro všechny, prý proto, ze jako malé ji rodiče čistili zuby pastou s fluoridem moc často. Ma se používat jen třeba jednou týdně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1275
6.4.21 14:21

Podle mě tomuze být pigment, ale nevím teda, děti tohle nemely. Ji neco, co by mu mohli ten pigmeht způsobit?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
6.4.21 14:21

@Hojuza
děkuji za radu, zkusím, až bude spát, ať to můžu prozkoumat. Můžu se zeptat, malé ten kaz normálně vrtali, nebo to řešili nějak jinak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
6.4.21 14:22

@Terez001 no, on jí úplně všechno, tak nevím, co by to mělo být? :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1275
6.4.21 14:24

@Midaku ty jo fakt :think: já teda dětem snad od prvního zoubku čistím elmex pastou a klasickým kartáčkem, žádný prstacek, ani Gaza, a nemely a nemají žádný flek ani kaz. Nikdy jsem moc pastam bez fluoru nevěřila, právě ten fluor chrání před zubním kazem :)

Příspěvek upraven 06.04.21 v 14:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
6.4.21 14:25

Zase si říkám, kdyby to byl kaz, tak by to měl snad jen na jednom místě nebo zubu, ale on to má na obou předních zoubkách a myslím, že i na špičákách, stoličky nevím, tam úplně nevidím… Že by měl zkažené všechny zoubky se mi nechce ani věřit :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1275
6.4.21 14:27

@Gabiiinka hodne prý zbarvuje černý čaj, paprika červená, u dospělých káva, víno. Ale netuším co dalšího u tak malých dětí. Já právě trpím na pigment dost, na Dent. hygiene si myslela jednou, že piiju tak 8 kav denně, ale piju jen 1 a to redenou s carem jen ráno, černý ani zelený čaj ani červené víno ne, tak nechápu, zuby čistím poctivě 2× denně + mezizubky a sólo kartacek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
6.4.21 14:28

@Midaku Děkuji za odpověď, ja používám nějakou přírodní pastu pro děti a vždy jen velice málo… Snažím se čistit poctivě, je to teda trochu boj, ale dělám co je v mých silách, i přes vztekání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
546
6.4.21 14:29

Já takhle měla strach u dvouletého a zubařka byla dost laxní, tak jsem ho vzala na dentální hygienu a krasne mu to vyčistila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
6.4.21 14:30

@Terez001 aha aha, tak to taky nevím, čaj nepije. Jí hodně ovoce, ale to nevím, jestli by mohlo způsobit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
198
6.4.21 14:31

@Micilin tak ho taky zkusím objednat, snad to nebude moc zlé… U vás to kaz nakonec nebyl?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1102
6.4.21 14:32

@Terez001 zubarka říkala, že sice fluor je super jako prevence před zubním kazem, ale ve větším množství se ukládá v těch stalych zubech a ty pak právě vyrostou flekaty. Předškolním dětem prý bohate stačí fluoridova pasta jednou až dvakrát týdně, u kazivejsich zubu max 4× týdně. U syna se špatnou sklovinou a velkou kazivosti mi doporučila fluoridove tablety a pastu bez fluoru, aby toho zase nebylo moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat