Musím být pořád v pohodě..

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 09:15
Musím být pořád v pohodě..

Zdravím Vás.

Předem se omlouvám za anonymitu. Je pro mě lepší se vypovídat pod rouškou anonymity jelikož se stydím za to v jaké situaci jsem.

Pořád hledám chybu u sebe a potřebovala bych poradit, co dělám špatně nebo jak se mám zachovat, aby to bylo přijatelné.
S přítelem jsme spolu už nějakou dobu a máme 2 děti. 2 roky a půl roku. Vše bylo úplně v pohodě až po tom, co se narodilo druhé miminko to začalo vřít. Tím vřít mám na mysli, že hádky a občas i nějaká facka. Nevím jak to mám řešit pokaždé to začne jen tím, že vyslovím, že se mi něco nelíbí. Například, že mi vadí že jen leží a kouká na youtube nebo si pořád před sexem něco vymýšlí. Občas stačí se zeptat jestli se něco neděje když vidím, že je nějaký divný.
Potom co se děje je pro mě naprosto z psychické stránky hrozné. Začne se vztekat, sprostě nadává na všechny s kým se bavím a ať řeknu, co řeknu je šíleně vztahovačný.
Tím pádem obhajuji to, že jsem to tak nemyslela a začnu se omlouvat, aby se odfouknul a bylo to zase v pohodě.
Ale marně… Občas to je extrém. Vydrží být nasraný až 3 dny a to už jsem hodně vyčerpaná. Nesnáším tyhle odmlky..
Myslím, že ve vztahu je hádka normální věc. Výměna názorů, přece nemůžu být od rána do rána v pohodě. Lítat okolo plotny a dětí, domácnosti, zařizovat věci úřední a hlídat finance pořád se usmívat a být hrozně v pohodě. Přece můžu mít vlastní názor a říct, co se mi nelíbí a co mi vadí… Ale to je ten kámen úrazu. Když tohle vše dělám, tak je vše ok, ale běda jak řeknu a podotýkám zcela normálně ne histericky, že mi vadí určitá věc.
V čem je chyba? :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 14666 příspěvků 04.06.19 09:19

V tom, ze ses po první facce nesbalila. Ty resis, ze nesmis mít svůj názor, ale to ze tě bije je OK jo?

Janasas
Kelišová 5552 příspěvků 04.06.19 09:21

Já bych řekla, že možná! chlap je ten typ osoby, co si vlastně myslí, že nic neděláš a jenom si doma s dětmi..
U nás manžel, musel být i nějakou domu s dětmi, protože u nás jsem byla i v nemocnici atd, a i tak je celkem rodinný typ, takže, byl zvyklý doma i pomáhat i s domácimi pracemi, tak až tak to nevnímal nikdy, ale co mám v okolí víc kamarádek, tak problém byl většině v tom, že chlap to tak vnímal..
Já chodím do práce, jsem unavený, ty jsi doma a pořdá něco vymýšlíš.. Na jednu stranu, se jim nedivím, že chodí utahaní, protože já když jsem začala po mateřské choti do práce je to orpavdu o něčem jiném, tak jsem byla hodně unavená, ale zase člověk musel stihnout i nějaké věci doma..
Zkusil si někdy být odma sám s dětmi?? jeslti ne, tak asi je to tím..

Aduš8
Závislačka 4757 příspěvků 04.06.19 09:22

V tom, že jsi založila rodinu s d. ebilem. Krásný příklad pro vaše děti, jednou budou žít úplně stejně. Táta mámu bije a ona lítá jako hadr na koštěti, aby si to zasloužila. A ne, nevěřím, že se tak změnil až po porodu druhého dítěte.

Uživatel je onlineOu
Echt Kelišová 7677 příspěvků 04.06.19 09:29

To že tě bije dost průšvih.
Pokud není vůbec schopný naznat svoji chybu, tak prostě začni řešit svoji cestu ven, protože když už teď tě fackuje, tak větší násilí je hned za rohem.

Pokud v klidu je schopná přiznat vlastní průšvih a je ochotná ho řešit, tak se ideálně domlute, že začnete společně chodit na párovou psychoterapii a budete se snažit najít společný jazyk, kdy on tvoje prosby nebude vnímat jako útok.

Ale pravděpodobnější varianta je, že jsi někde v mírně pokročilé fázi domácího násilí. A čím dřív odtama vypadneš, tím méně ublížíš sobě, ale hlavně svým dětem. Jasně že to vnímá a jasně že ho to deformuje. A čím déle se budeš snažit „udržet rodinu“, tím hlubší rány to v dětem zanechá. Holky budou mít pocit, že takhle se má partner chovat a syn bude mít tendeci být pak na své partnerky taky násilný.

Navíc je jen otázka času, kdy násilník začne bít i děti.

Příspěvek upraven 04.06.19 v 09:34

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 09:30
@Janasas píše:
Já bych řekla, že možná! chlap je ten typ osoby, co si vlastně myslí, že nic neděláš a jenom si doma s dětmi..
U nás manžel, musel být i nějakou domu s dětmi, protože u nás jsem byla i v nemocnici atd, a i tak je celkem rodinný typ, takže, byl zvyklý doma i pomáhat i s domácimi pracemi, tak až tak to nevnímal nikdy, ale co mám v okolí víc kamarádek, tak problém byl většině v tom, že chlap to tak vnímal..
Já chodím do práce, jsem unavený, ty jsi doma a pořdá něco vymýšlíš.. Na jednu stranu, se jim nedivím, že chodí utahaní, protože já když jsem začala po mateřské choti do práce je to orpavdu o něčem jiném, tak jsem byla hodně unavená, ale zase člověk musel stihnout i nějaké věci doma..
Zkusil si někdy být odma sám s dětmi?? jeslti ne, tak asi je to tím..

Ahoj,
děkuji za reakci. Je pravda, že s dětmi nikdy úplně sám nebyl. Ona k tomu nebyla ani zatím ani možnost.

Tarjei
Závislačka 4891 příspěvků 04.06.19 09:30

Jaaj to je furt dokola. Tohle nespravíš, jeho nespravíš, násilí do vztahu prostě nepatří. Bez ohledu na okolnosti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 09:31
@Aduš8 píše:
V tom, že jsi založila rodinu s d. ebilem. Krásný příklad pro vaše děti, jednou budou žít úplně stejně. Táta mámu bije a ona lítá jako hadr na koštěti, aby si to zasloužila. A ne, nevěřím, že se tak změnil až po porodu druhého dítěte.

Děkuji za reakci vezmu si to k srdci.

Heivka
Závislačka 3990 příspěvků 04.06.19 09:34

Největší chyba je že po první facce jste nezavolala policii, tohle je domácí násilí. Doporučuji se obrátit na bílý kruh bezpečí nebo jinou podobnou organizaci kde vám pomohou tuhle těžkou situaci řešit. Jako jde pochopit že situace se dvěmi malými dětmi je hodně náročná ale není to omlouva k tomu druhého urážet, mlátit a psychicky týrat mlčením.

Příspěvek upraven 04.06.19 v 09:35

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 09:35
@Ou píše:
Hele mrkni se na koncept nenásilné komunikace - je to cesta, jak komunikovat svoje potřeby a zároveň to říct tak, aby to ten druhý nechápal jako výčitku, útok či něco jiného, proti čemu se posléze začne bránit. Což je to, co se děje u vás.

Ty to myslíš víceméně dobře, on to slyší jako peskování/výčitky/něco a brání se zvýšením hlasu. Pokud tobě se podaří změnit „jazyk“ kterým mluvíš, tak on bude muset reagovat jinak. Každý člověk je odlišný a to že on slyší vlatně něco jiného, než co říkáš je bohužel zcela normální. Pomáhá zkusit mluvit jinak a posléze se společně najít a domluvit tak, že si budete připomínat, že ten druhý to možná slyší, vnímá jinak a dáte o fous víc energie do pochopení, protože chcete být spolu a chcete méně konfliktů.

Tady je ke stažení e-kniha o nenásilné komunikaci
https://uloz.to/!FuiyEcWo4/nenasilna-komunikace-ocr-pdf

a Rozhlas natočil na to téma moc pěkný dokument https://vltava.rozhlas.cz/…kace-6249993

Děkuji ti moc. Pročtu si to. Opravdu děkuji :kytka:

nakreslenypanacek
Stálice 59 příspěvků 04.06.19 09:38

Podle mě je chyba v tom, že mu na tobě nezáleží. Chce mít klid, ať ho neotravuješ a dělat si své.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 09:39
@Heivka píše:
Největší chyba je že po první facce jste nezavolala policii, tohle je domácí násilí. Doporučuji se obrátit na bílý kruh bezpečí nebo jinou podobnou organizaci kde vám pomohou tuhle těžkou situaci řešit. Jako jde pochopit že situace se dvěmi malými dětmi je hodně náročná ale není to omlouva k tomu druhého urážet, mlátit a psychicky týrat mlčením.Příspěvek upraven 04.06.19 v 09:35

Pro mě to byl hrozný šok po takových letech takové chování. Na policii jsem opravdu nemyslela. Děkuji za příspěvěk

Tarjei
Závislačka 4891 příspěvků 04.06.19 09:40
@Anonymní píše:
Děkuji ti moc. Pročtu si to. Opravdu děkuji :kytka:

to kde Ou psala o té nenásilné komunikaci, tady ne…
nedělej si iluze, je to malér..u mně to kdysi taky začalo jen fackou, nepřej si ty konce…jsem ráda, že jsem to přežila.

Lalelale
Závislačka 4696 příspěvků 04.06.19 09:46

Chyba je v tom, že s ním ještě jsi. Sbal děti i sebe a jdi. Nebo chceš, aby tvůj syn jednou mlátil svou ženu? Nebo aby dceři přišlo normální, že ji její muž jednou bude bít? Však to viděli oba u rodičů a zdálo se to v pořádku. Holky tohle je fakt furt dokola, v tv se to řeší, na netu, všichni řvou na poplach kvůli domácímu násilí, a vy stejně s těmi voly jste.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.19 09:51
@Lalelale píše:
Chyba je v tom, že s ním ještě jsi. Sbal děti i sebe a jdi. Nebo chceš, aby tvůj syn jednou mlátil svou ženu? Nebo aby dceři přišlo normální, že ji její muž jednou bude bít? Však to viděli oba u rodičů a zdálo se to v pořádku. Holky tohle je fakt furt dokola, v tv se to řeší, na netu, všichni řvou na poplach kvůli domácímu násilí, a vy stejně s těmi voly jste.

Rodiče se mi zabili. Nemám kam zajít, nemohu přece sbalit dvě děti a jít pod most.
Chtěla jsem jen znát kde je chyba jestli je ta chyba ve mě nebo kde. A jestli to jde nějak spravit nebo co pro to udělat když už k tomu musí zajít.
Když ne, půjde on. To co se děje, je za zavřenými dveřmi ( zatím ) a řeším to dokud je čas a ty holky si to neuvědomují.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama