Musím dávat příkrmy?

51
18.6.20 22:23

Musím dávat prikrmy ?

Ahojky. Mám dvojčata teď jim budou 4 měsíce ( předčasně narozené o 1 měsíc ). Dnes mi doktorka na kontrole řekla že mám začít zavádět příkrmy. Popravdě se mi do toho moc nechce. Mám pocit ze holcickam zatím UM stačí. Prý od 4. Měsíce se to doporučuje a od 6. Měsíce je to povinné zavádět :think: Je to pravda? Můžete se mi prosím podělit o zkušenostní, kdy jste začali dávat příkrmy? :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12825
18.6.20 22:30

Dcera na um, dávala jsem od cca 5.mesice. dřív neměla zájem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1014
18.6.20 22:30

Jé, kde bych byla, kdybych dělala vše, co mi mudra poradí. Odkývej ji to a udělej si to podle svého nejlepšího vědomí a svědomí ;) povinné fakt není, co se příkrmů týče, nic.
Jinak já měla dvojčata o 1,5 měs dříve narozená, kojená s dokrmem a příkrmy jsem začala dávat na 5m KORIGOVANÉHO věku. Zpětně to hodnotím, že to bylo zbytečně brzy.
U dětí na UM se příkrmy doporučují dřív, aby dítě co nejdříve z průmyslově vyráběného UM přešlo na pestrou stravu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2584
18.6.20 22:31

U první dcerky v 7 měsících na doporučení naší pediatricky (malá taky narozená k měsíc dřív). Mám v ní naprostou důvěru a podle ní není třeba před půl rokem začínat s příkrmy, samozřejmě pokud dítě prospívá. Druhé dceři je půl roku a stále plně kojena. Ale chystáme se teď v brzké době začít. Takové to okénko, kdy se mají začít zkoušet příkrmy kvůli alergiím dříve, prý není podložené. Ale pokud ti vaše doktorka něco navrhla a ty nechces, měla jsi to s ní probrat, aby ti vysvětlila, proč začínat už teď.
Edit. Pardon, az teď jsem si všimla, že jsou děti na UM. Tam se opravdu doporučuje začít dříve, ale povinného není opravdu nic. Důležité je, zda děti prospívají.

Příspěvek upraven 18.06.20 v 22:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
18.6.20 22:33

Deti na UM obvykle dostavaji prikrmy od 4.mesice a kojene od 6. mesice. Moje deti dostavaly od 4. mesice, ikdyz byly kojene. Jsou to Vase deti, takze si muzete delat, co uznate za nejlepsi. Jsou to vsechno jen doporuceni. Zodpovednost je na vas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
18.6.20 22:34

Jen by mě zajímalo / Stane se něco pokud jim nebudu teď zavádět příkrmy, ale až později? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56090
18.6.20 22:35

@natyateri nestane,neboj :hug:
Dej na svůj pocit, pokud hezky přibývají, nestane se nic

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
544
18.6.20 22:37
@natyateri píše:
Jen by mě zajímalo / Stane se něco pokud jim nebudu teď zavádět příkrmy, ale až později? :think:

Nestane se vůbec nic ;) Obě moje děti začaly dostávat příkrmy až kolem 6. měsíce a žijou :lol: Obě dvě byly na UM

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30536

Vždy jsem zavadela kojenym až po 6.mesici a jsou i extrémní názory, že stačí plne kojení 8 měsíců až rok.Nebo i na UM, ale musí mít pořád 1.Ta doporučení se stále mění. Pokud jsou spokojené, klidně ještě vyčkej.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
51
@Petra Z píše:
@natyateri nestane,neboj :hug:
Dej na svůj pocit, pokud hezky přibývají, nestane se nic

Děkuji :hug: dnes na 4. Měsíční prohlídce měli holky kolem 6,5kg a podle doktorky prý prospívají a hezky přibírají. Tak mě přijde zbytečný jim zavádět příkrmy, když jsou spokojený s UM :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1091
18.6.20 22:40
@natyateri píše:
Jen by mě zajímalo / Stane se něco pokud jim nebudu teď zavádět příkrmy, ale až později? :think:

Nestane. Tchana krmili ridkou krupicnou kasi od 3. dne, co byl na svete a taky se nic nestalo :mrgreen:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8595
18.6.20 22:53

Děti na UM se odstavují dřív, protože je vhodnější jim dávat pestrou stravu, než ten chemický koktejl vyrobený v laboratoři. Já žiju v Německu a tady, podle nových psychologických poznatků, doporučují nově začínat od 4.měsíce zkoušet zavádět příkrmy i :) u kojených dětí. Mezi 4. a 6.měsícem je prý dokázané, že dítě začíná jevit zájem o jídlo a když se tenhle čas prošvihne, tak mají některé děti problém s jídlem dlouhodobější. To ale neznamená do nich ve 4 měsících narvat plnou porci, ale prostě zkusit a když nejeví zájem a neví, co s tím, tak třeba 14 dní pauzu a zkoušet znovu. Jinak mýtus zavádění příkrmů, když dítě nepřibírá, je už taky dávno překonaný. Naopak, při přechodu na příkrmy většinou děti přestanou přibírat, zelenina a ovoce, které se dávají ze začátku, neobsahují tolik sacharidů a bílkovin, jako UM.

Příspěvek upraven 18.06.20 v 22:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3037
18.6.20 22:55
@natyateri píše:
Děkuji :hug: dnes na 4. Měsíční prohlídce měli holky kolem 6,5kg a podle doktorky prý prospívají a hezky přibírají. Tak mě přijde zbytečný jim zavádět příkrmy, když jsou spokojený s UM :P

Spíš jde o to, že když prosvihnes tu dobu, kdy začnou mít o jídlo zajem, tak později, až ty budeš chtít, aby začaly jist, tak už to třeba půjde hůř. Zkušenost z okolí.. Ono taky některé děti nejí hned plné dávky prikrmu, mám dvě a obě to měly úplně opačně. Ale ve 4 mesicich mi to přijde zbytečně brzo. To bych tak možná dala oliznout lžičku :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
810
18.6.20 23:05

Nemusíš vůbec nic ;) ale já bych klidně dva tři měsíce počkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14721
18.6.20 23:08

Dávala jsem.mezi 5.a 6.plne kojené. Ale na začátku fakt jen olíznout lžičku a spíš na chuť.. Rozhodně se nic nestane, když začneš později. Ale pro mě byl takový signál to, když se začala zajímat o to, co mám na talíři.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama