Musím do karantény když mám dítě nakažený a jsem očkovaná?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1101
10.1.22 08:15

Musím do karantény když mám dítě nakažený a jsem očkovaná

Ahoj holky zajímá jestli musím do karantény, když jsem očkovaná dvěma dávkami. Moje malá jde na testy zítra a já musím do práce. Vím, že se nemuselo, ale oni to změnili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
72189
10.1.22 08:17

Já myslím, že ještě ne, jen na testy. Od zítra nebo od 17 snad půjdou i očkovaní, ale to se zas ty kontaktty pozitivních antigenů nebudou trasovat, takže je to celý divný. Nebo pokud jsi nepostradatelná ( podle výčt těch profesí snad skoro kdokoli ), tak taky v karanténě prakticky nejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
359
10.1.22 08:19

Musíte na PCR test a do jeho výsledku nosit respirátor. Do karantény jako očkovaná nemusíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80465
10.1.22 09:11
@lucad77 píše:
Musíte na PCR test a do jeho výsledku nosit respirátor. Do karantény jako očkovaná nemusíte.

No, to platí dneska… Od zítra mají být jiná pravidla a pokud jde dítko na test až zítra, tak už bude spadat pod ta nová pravidla, která jsem ale přesně nikde nenašla, @Lama Lama netušíš, není už někde něco oficiálního?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80465
10.1.22 09:12

@lynč Tak zatím nemusíš nic, pokud jde dítě na test až zítra, tak zatím ociálně nemocné není. Ale pak pro tebe budou platit ta nová pravidla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
10.1.22 09:18

@lynč
A nemuze jit na test uz dnes? A bude klid.
Jinak dle novych pravidel jdou na 5 dni do karanteny vsichni i ockovani. Ale test jen pri priznacich, jinak po 5 dnech bez testu zas dobry a jeste tyden respirator

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16797
10.1.22 09:23

Zeptej se v praci, jestli te tam v teto situaci chteji :nevim:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1328
10.1.22 09:25

V současné době musíš v případě pozitivního PCR testu člena rodiny jít na test i jako očkovaná (platí od začátku prosince). Od zítra do karantény všichni. Přidávám odkaz na video Daniela Stacha, jak to bude od zítřka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72189
10.1.22 09:38
@j.a.n.i1 píše:
No, to platí dneska… Od zítra mají být jiná pravidla a pokud jde dítko na test až zítra, tak už bude spadat pod ta nová pravidla, která jsem ale přesně nikde nenašla, @Lama Lama netušíš, není už někde něco oficiálního?

Oficiálního nevím, už mi to neba hledat, my stejnak budem ve výjimce, takže je to fuk.
Víceméně dávají jasně najevo, že je fuk, kdo je pozitivní. POkud je bezpříznakový, může do práce, mezi nemocné, pčeovat o důchodce… Je jen otázka času, kdy se to rozšíří i na nezbytné profese a ostatní jedince, kteří nepracují Testy zůstanou věčné protož je tam obrovská finanční zainteresovanost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80465
10.1.22 10:04
@Anonymka1230 píše:
@lynč
A nemuze jit na test uz dnes? A bude klid.
Jinak dle novych pravidel jdou na 5 dni do karanteny vsichni i ockovani. Ale test jen pri priznacich, jinak po 5 dnech bez testu zas dobry a jeste tyden respirator

Nojo, ale zas bude mit dite izolaci 14 dnu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72189
10.1.22 10:16
@j.a.n.i1 píše:
Nojo, ale zas bude mit dite izolaci 14 dnu…

Přesně tak. Vzala bych to zítra, než bude výsledek a hygiena se k tomu dostane, tak bude víkend a konec karantény i pro zakladatelku.

Příspěvek upraven 10.01.22 v 10:21

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
80465
10.1.22 10:18
@Lama Lama píše:
Přesně tak. Vzala bych to dneska, než bude výsledek a hygiena se k tomu dostane, tak bude víkend a konec karantény i pro zakladatelku.

Pockej, tak to spis zitra ne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72189
10.1.22 10:21
@j.a.n.i1 píše:
Pockej, tak to spis zitra ne ;)

jasně, dík. přepisuji ve svém příspěvku, at zakladatelku nematu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit