Musím do lázní - ale chci s dětmi

13.8.15 13:37

Musím do lázní - ale chci s dětmi

Ahoj maminky,

jsem po operaci vyhřezlé ploténky a na podzim mě čekají lázně. Po několika týdnech v nemocnicích vím, že bez dětí tak dlouhou dobu nevydržím (4,5 a 2,5r.), proto jsme se s manželem rozhodli pojmout lázně jako rodinou dovolenou, alespoň na část mého pobytu v lázních. Nemáte zkušenost prosím s lázněmi, kde by v jejich okolí bylo nějaké volnočasové využití (hřiště, při ošklivém počasí bazén či dětské centrum, apod…). Nebo nevíte, pokud se jedná i o lázně, které jsou určené pro děti, je možné využít volnočasových aktivit i pro děti „nelázeňáčky“, i když jsou tam ubytované?

Děkuji moc za jakékoliv návrhy, postřehy… Martina :) :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

618
13.8.15 13:55

No spíš kam tě umístí, ne? Třeba dají na výběr ze dvou a vy si vyberete co je pro vás lepší (i pro děti).
Nebo si můžeš říct libovolné lázně v celé ČR (kde léčí tvou nemoc)?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25348
13.8.15 14:14

@Matulajzka Nevím, co ti je, ale ve Františkách je krásné aquaforum.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
13.8.15 14:14

Já se taky obávám, že ne každé lázně řeší tvůj konkrétní zdravotní problém. To spíš se zeptat, kam můžeš jet, a pak vybírat, co se děje v okolí.

Jinak hodně zdravíčka, loni taky plotýnka, naštěstí zabraly kapačky. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
13.8.15 14:21

Zavolej na svou pojišťovnu kam připadá v úvahu, že tě dají a pak můžeš ovlivňovat pro vás výhodnější variantu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
13.8.15 14:26

Ne Velké Losiny! Tam neni ani jedina blba prolejzacka v parku. A ty se pojedes lecit a rodina za tebou prijede na tyden? Pozvi je asi na zaver sveho pobytu, ke konci uz budes mit procedury lepe naplanovane, abys je mela treba jen dopoledne a odpoledne jste nekam mohli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35181
13.8.15 14:31

Lazne si v ramci sve indikace muzes vybirat z nekolika. Po operaci plotenky je jich fakt hodne, je to indikace VII/11 K a lazne tyto: Bechyně
Bludov
Buchlovice
Františkovy
Lázně
Hodonín
Jáchymov
Janské Lázně
Karlova
Studánka
Karlovy Vary
Karviná
Klášterec nad
Ohří
Klimkovice
Konstantinovy
Lázně
Kostelec u
Zlína
Lázně
Bělohrad
Lázně
Bohdaneč
Lázně
Kundratice
Lázně
Kynžvart
Lázně
Libverda
Lázně Toušeň
Lednic
e
Luhačovice
67
Mariánské
Lázně
Mšené

• lázně

Ostrožská
Nová Ves
Poděbrady
Slatinice
Teplice
Teplice nad
Bečvou
Třeboň
Velichovky
Velké Losiny
Vráž

do navrhu si vyberes dve (dohodnes se se svou PL, ktera ti navrh bude psat, nema duvod nevyhovet) a pojistovna ti vybere obvykle ty na prvnim miste nebo ty levnejsi z nich - terba na Karlovy vary rovnou zapomen.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.8.15 10:52

On mi právě doktor řekl, že si mám vybrat lázně a s výběrem dvou si přijít (jedny budou na prvním místě), že mi je napíše. A jelikkož prý jsou lázně na 4-6týdnů, tak rodinka za mnou přijede na 2-3týdny.

Tamaris - doktor mi řekl, že je to jedno, že mi to určitě schválí - hlavně aby to bylo na pohybové ústrojí (u mě plotýnky - bederní páteř)

Bábrdl - děkuju, to zní dobře… a ve výčtu koukám, že to je dobré i pro mě :-)

Emilie - děkuji :) :)

Pudloslava- děkuju moc za veliký a detailní výčet :-D bude se toho držet ;) a ty procedury si tam planuješ vždynějak dopředu nebo Ti to naplánují oni? A Ty jsji byla také po operaci ploténky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.8.15 19:05

Matulajzka - procedury ti naplánuje lékař při příjmu, napíše je, a dostaneš rozpis procedur na celou dobu pobytu. Procedury bývají obvykle od rána zhruba do 15 hodin, v sobotu dopoledne, a neděle je volná.
Pudloslava - vím, že jste v Losinách loni nebyli spokojení. Letos tedy nikam do lázní nejedete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3151
16.8.15 19:12

Já v půlce června odvolávala lázně kde mají nejbližší termín (mám komplexní léčbu) a nejbližší termín září, říjen a někde až v listopadu. 8o Lázně si vybereš sama. Lázně na naší indikaci je 28 dní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7138
16.8.15 19:20

Pro volnočasové aktivity pod širým nebem doporučuji Třeboň. Tam jsou dvě léčebny Berta (ve středu města) a Aurora. V blízkosti obou jsou pěkná dětská hřiště s prolézačkama. Na Auroře je u bazénu minibrouzdaliště pro děti a akvapark. U Aurory je lesopark, bylo by prima na koloběžky i kola. Z Aurory je dál do města i k obchodům. Doporučuji děti s manželem naplánovat na druhou část pobytu, až budeš mít lázně ošahané zvenku i uvnitř a budeš se orientovat. PRocedury časují v lázních, určitě na pobyt rodiny se dá VČAS domluvit takové časování - třeba jen na dopoledne, aby na děti zbylo víc času. Taky počítej s tím, že první dny, první týden, budeš po procedurách unavená. Tak si dobře vyber, lázně ať Ti pomohou a rodince ať se daří. Ještě prosba na závěr - ne abys lázně odmítla!!! Opravdu pomůžou, a doma bys nikdy tak necvičila a neodpočívala jako v lázních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6229
16.8.15 19:23

Karlovy Vary, léčebna Mánes. Dělají tam i pohybové ústrojí a nabízejí i hotelové ubytování, perfektně tam vaří, jsou přímo v areálu dvě herny pro děti, je to hned u lesa, kam se dá chodit na procházky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Meha
16.8.15 19:23
@Pudloslava píše:
Ne Velké Losiny! Tam neni ani jedina blba prolejzacka v parku. A ty se pojedes lecit a rodina za tebou prijede na tyden? Pozvi je asi na zaver sveho pobytu, ke konci uz budes mit procedury lepe naplanovane, abys je mela treba jen dopoledne a odpoledne jste nekam mohli.

Ve Velkých Losinách je krásné, velké dětské hřiště.

• Nahlásit
  • Citovat
16.8.15 21:49

Potkyš - do kterých lázní pojedeš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3151
16.8.15 21:54

@Jana Martinková Ostrožská nová ves.

• Nahlásit
  • Citovat