Musím hlásit zdravotní pojišťovně prodloužení RD?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 12:58
musím hlásit zdravotní pojišťovně prodloužení RD?

Ahoj, požádala jsem zaměstnavatele o prodloužení rodičovské dovolené na déle než 3 roky - neplacené volno (rodičovský příspěvek už nepobírám). Musím se hlásit na zdravotní pojišťovně jako osoba pečující o dítě nebo to zaměstnavatel ohlásí sám? Děkuji.

Reakce:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 65111 příspěvků 09.04.18 13:32

Je to povinností zaměstnavatele, ale ty bys měla zaměstnavateli doložit čestné prohlášení, že pečuješ o dítě do 7 let a to nechodí do školky na víc jak 4 hodiny.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.04.18 13:36
@j.a.n.i1 píše:
Je to povinností zaměstnavatele, ale ty bys měla zaměstnavateli doložit čestné prohlášení, že pečuješ o dítě do 7 let a to nechodí do školky na víc jak 4 hodiny.

Díky :) Kdyby chodilo, tak bych jim do práce s radostí naběhla a nemusela tohle řešit :?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.04.18 13:59

@j.a.n.i1 ahoj, ještě bych se chtěla zeptat (pořád mi to šrotuje v hlavě), kdybych znovu nastoupila na mateřskou, budu mít na ni nárok, i když v té době budu na nepl. volnu? děkuji

Lendeš
Kelišová 6040 příspěvků 18.04.18 14:05
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1 ahoj, ještě bych se chtěla zeptat (pořád mi to šrotuje v hlavě), kdybych znovu nastoupila na mateřskou, budu mít na ni nárok, i když v té době budu na nepl. volnu? děkuji

Ano, když ti trvá pracovní smlouva, budeš mít nárok na další PPM.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >