Musim "hodne" jist, kdyz chci kojit?

Anonymní
19.1.10 16:34

Musim "hodne" jist, kdyz chci kojit?

Ahoj. Za chvili budu rodit a rada bych kojila. V tehotenstvi jsem hrozne pribrala (pres 20kg), tudiz bych potrebovala (v mezich normy) zacit po porodu co nejdriv lehce hubnout. A tady se dostavam k me otazce - ze vsech stran slysim (hlavne tedy babicky), ze pokud chci kojit a mit kvalitni mleko, musim hodne jist, hlavne takova ty nezdrava jidla - zahustene polevky, omacky atd. S takovou ale v zivote nezhubnu, naopak budu jeste pribirat. Takze se ptam - opravdu je pro kojeni dulezite jist tyto zahustene jidla? Pokud budu jist mene a zdrave (zeleninka, ovoce, kureci maso, ryby..) mam se pripravit na to, ze kojeni nebude???? Dekuji, Alena.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19.1.10 16:39

Milá anonymní,
na babičky se vyprdni, pač to není o tom kolik toho sníš, ale jak kvalitní stravu sníš. Počítej s tím, že nějaký kilčo necháš v porodnici a při kojení hromada ženských taky zhubla. Já kojím už půl roku a jsem téměř na svý předtěhu váze a nijak necvičím a v jídle se taky neomezuju. Pořád sice mám poporodní špek a větší zadeček, ale mému muži se to líbí tak co…Cvičit bych teda taky měla, ale spíš pro kondici, pač až začne synátor běhat, tak asi zdechnu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29640
19.1.10 16:42

Ahoj,
babicky mne fakt pobavily, to je klasika…stejne jako v tehu: Musis ted jist za DVA! :D Mela bys akorat vic pit (mne se to teda nedari), jinak jist normalne, ja jim jako pred tehu…no vlastne jim furt stejne, jen se mi meni metabolismus, v tehu pribiram i ze vzduchu, pri kojeni hubnu na puvodni vahu. No a pak si davat bacha na nadymavy jidla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
598
19.1.10 16:42

Ahoj kojením nemusíš vůbec jíst více , budeš jíst normálně ahlavně zdravě a pak to jde pěkně zhubnout, já jsem pri kojení dala vše dolů horší to je pak když zase děti přejdou na příkrmy a toliko se nekojí tak ta váha budto stagnuje a nebo jde opět nahoru! ale žádné zahuštěné polévky, omáčky a podobné blbosti jíst nemusíš jediné co při kojení musíš je hodně pít více jak 3 litry vody denně, výborný je čaj pro kojící matky, to pak mlíkárny jednou :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
19.1.10 16:44
lleennttiillkkaa píše:
Milá anonymní,
na babičky se vyprdni, pač to není o tom kolik toho sníš, ale jak kvalitní stravu sníš. Počítej s tím, že nějaký kilčo necháš v porodnici a při kojení hromada ženských taky zhubla. Já kojím už půl roku a jsem téměř na svý předtěhu váze a nijak necvičím a v jídle se taky neomezuju. Pořád sice mám poporodní špek a větší zadeček, ale mému muži se to líbí tak co…Cvičit bych teda taky měla, ale spíš pro kondici, pač až začne synátor běhat, tak asi zdechnu :D

Naprosto se pod to podepisuji.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2257
19.1.10 16:45

NE !! Já jsme taky hodně při první dceři přibrala, pak jsem taky docela hodně jedla, ale k dostatku mléka mi to nepomohlo..U druhé jsem už byla trochu víc rozumná a věděla jsem, do čeho jdu a kojila jsem rok. Ta první byla kojená 6neděl..
Zkusím napsat ve zkratce, co pomohlo mě:

• hodně pít, vodu bez bublin, bylinkové čaje, meltu
  • před kojením, pokud miminko nebude savec, tak nahřát prsa teplou vodou a pak zkusit 2× -3× pumpnout odsávačkou, aby se změkčila bradavka
  • být úplně v pohodě, nestresovat se, odpočívat, v klidu si užívat miminko a rady babiček si nechat jedním uchem tam, druhým ven..

Možná by toho bylo ještě víc, ale u mě fakt pomohlo hodně pít a být v pohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
19.1.10 16:46

Ale vůbec nee :lol: Jíst musíš pravidelně aspoň 5× denně, je moc fajn, když budeš jíst zeleninku, ale v potravě musíš mít všechny zákl. složky, tzn bílkoviky, tuky a sacharidy.
Takže přecpávat se, to určitě ne, ale abys nějak radikálně snížila energetický příjem, to už vůbec ne.
Já taky přibrala 20 kg, kojím a už to mám naštěstí dole. Na podporu laktace jsem si vařila spíš různý čajíčky, fenykl, občas jsem si dala Gravimilk, ale pak jsem měla spíš problém s nadbytky, prostě chodící mlíkárna :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
19.1.10 16:53

Jo jo, mně to tlačila i dětská doktorka, prý mám jíst hodně másla, pít smetanu, UM, 3× denně polévky… :roll:

Konzultovala jsem to i na kojeni.net a je to samozřejmě blbost - jde o to, aby byla strava zdravá. Dřív se možná o výživě tolik nevědělo, nebylo tolik dostupných zdravých potravin, tak se za výživné považovaly tyto věci, dneska už víme, že je to jinak :wink:

Ale to pití určitě jooo…

I bez dodržení těchto „dobrých rad“ jsem měla mléka hafec, plně kojila do půl roku a kojím stále :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2229
19.1.10 17:16

Alčo, při kojení nemusíš jíst „hodně“, ale je dobré si jídlo rozvrhnout na známých 5 porcí za den. Jíst jak jsi zvyklá, jen se vyhýbat nadýmavých potravinám. Přece jen je kojení energeticky náročné, spoustu energie vydáš, tak ji musíš zase doplnit. Důležitý je pitný režim (s tím já nějak zaostávám :-( )a hlavně být v pohodě :-D Rady babiček jsou k pousmání. Oni to s námi sice myslí dobře, ale kdybychom je poslouchaly, tak jsme všechny pěkně „tlusťoučké“ :mrgreen: Moje babička s dědou, když mi řeknou, že jsem „taková pěkná“, tak vím,že je nejvyšší čas omezit sladké a víc se hýbat. Naopak když řeknou že jsem „chudá“ nebo (dědův termín) „žížala“, tak jsem naprosto spokojená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.10 17:22

Jo na dostatek tekutin jsem zapomněla :)
kromě kojočaje pomáhá i třeba melta, caro, vitakáva a já když měla mléčnou krizi, tak jsem si dala večer 2 deci černýho piva. Pak jsou ještě dobrý homeopatika na podporu kojení…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
19.1.10 17:35

Anonymní pokud Ti můžu radit ze své vlastní zkušenosti: soustřed se v klidu na to, po čem tvoje tělo volá a na co dostaneš chut - babičky a známé ať si tlachají o polívkách atd.
Bohužel u mě platilo, že jsem kvůli těm radám normálně přestala jíst! A mlíko šlo do háje. Jak mi všichni (babičky, známí) pořád radili: polívky, maso, sýry, kořenovou zeleninu - tohle radši nejez, tamto radši jez - tak jsem pak už u toho byla na prášky a dostala jsem příšerný nechutenství. Svou vůli a rozumem jsem se snažila poručit si „jíst“, ale nešlo to dát do pusy (přirovnala bych to se stresem před zkouškou).

Bylo to docela zoufalý, věděla jsem, že mám něco sníst, a NEŠLO TO, měla jsem dokonce i hlad - ale chyběla chuť. Fakt nerada na to vzpomínam. Rozkousat kousek řízku byl horor.
Mlíko ubývalo a bylo hladový. Bylo to prostě tak, i kdyby knihy a jakýkoli lékař tvrdil opak.

V tom mléku jsou taky kalorie - a já je do sebe nedokázala dostat.

Malá musela jít na UM.
Po ukončení kojení jsem začla normálně jíst (nevim… asi mi předtim hrabalo nebo co - doktorka tvrdila že mi to způsoboval nějaký hormon a zároveń to bylo i psychický) - a zhubla jsem normálně.

Akorát že kojení skončilo.

takže: papej na co budeš mít chuť a co tvoje dítě snese!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
19.1.10 17:39

anonymní,
takové rady jsou nanic.
jíst musíš, to ano, rozhodně není vhodná redukční dieta či podobné věci. důležité je jíst zdravě a vyváženě, nepodléhat chutím, nepřejídat se, ale nehladovět. jíst vícekrát denně po maličkých porcích. divila by ses, jak se právě takhle hubne!

měla bys zařadit hodně zeleniny, hodně mléčných výrobků, co nejméně uzenin, sladkostí, nepít sycené sladké limonády. omáčky, knedlíky a taková jídla třeba já vůbec nejím - nikdy - a jak jsem hezky kojila. zapraženou polévku bych taky do pusy nevzala…

osobně jsem při kojení jedla jako dřevorubec (hodně másla - jogurty nesnesu, hodně masa, těstoviny, rýže, hodně zeleniny) a v šestinedělí jsem zapla kalhoty, ve vojtových 4měsících jsem měla dole všechna kg + 4navíc.. jenže, právě pak s příkrmy kojení stagnuje a když si nedáš majzla, zase se tloustne..

pít je důležité, pokud chuťově sneseš kojící čaje, já ne, stejně mi pomáhala nejvíc melta. pila jsem jí tak litr denně, pravda s mlíkem a cukrem, ale to byl můj jediný hřích… :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
19.1.10 17:41

:lol: :lol: babicky jsou klasikove takovych „rad“ :lol: :lol:
Pro tebe je dulezity hodne pit, treba i ty kojo caje a jist hlavne zdravou a vyvazenou stravu.
A na babicky kasli, treba ta moje mi od myho prvniho vzdycky rika „on(a) se ti budi v noci? davej ji kasu, my jsme davali od narozeni na noc sunar a od 6ti tydnu normalni krupicu. A decka spavaly celou noc“ :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
19.1.10 17:46

JO!
a ještě něco připíšu.

Po nějakém další porodu (až nějaký bude) si pohlídám zácpu!
to byl děs. Z těch „doporučovaných pokrmů“ (banán, čokoláda, knedlíky) jsem si zadělala na parádní problém.
Pak už jsem se bála sníst cokoli.

Prostě:: řídit se asi intuicí a rozumem a jíst pravidelně aby miminko mělo z čeho brát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
19.1.10 17:52

Rozhodne nemusis jist za dva, ale mela bys mit dostek kvalitnich potravin a rozhodne bys nemela mit hlad. Me se osvedcilo, ze kdyz jsem malo jedla, melo to podobny efekt na mliko, jako kdyz jsem malo pila.

Na diety bude casu… Pokud budes patrit mezi ty stastne, jako treba ja, tak vetsinu kil vykojis, ani nebudes vedet jak.

Nezatracujte babicky, protoze na kazdem sprochu pravdy trochu :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama