Musím informovat otce, když chci jet na dovolenou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
caira1991
Stálice 74 příspěvků 13.01.19 13:38
Musim informovat otce,kdyz chci jet na dovolenou?

Porad pisu tatinkovi od maleho zda se chce sejit, dojit za malym. jenze pres svoje ublizene ego, ze sem od nej odesla skrz jeho hnusne chovani ke me, si to vzdy rozmysli. zacne me osocovat at radsi napisu nejakemu zpice… Kamaradovi(jako bych se nemohla s nikym bavit ale tomu vadilo i kdyz sme byly spolu)
kolikrat se s takovou neozve klidne aj 3 tydny.nez k nemu ja dojedu(bydli totiz u rodicu, a ja jezdim ukazovat maleho jeho rodicum)nebo mu napisu.
no otazka zni kdyz bych chtela s malym na tyden k mori nebo na 3 dny na hory musim mu davat vedet??
nemame nic soudne resene.ani penize nic. a ani nechci zatim.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
welovefashion
Ukecaná baba ;) 1082 příspěvků 104 inzerátů 13.01.19 13:46

Po Čechách bez souhlasu, k moři bych si od něj raději nechala podepsat, že s tím souhlasí… Pro jistotu…

Jannys
Kelišová 6699 příspěvků 13.01.19 13:46

Né nemusíš.
Máte stejná práva.

Ou
Echt Kelišová 8103 příspěvků 13.01.19 13:47

Ne - na běžnou dovolenou souhlas nepotřebuješ. A to ani v případě, že byste měli péči určenou soudně.

Bez právního ošetření péče nemusíš vůbec nic.

Respektive stěhování do ciziny a nebo do vzdáleného města by s dobrým právníkem mohl dost zkomplikovat. Ale běžnou dovolenou fakt ne.

Lucy75
Zasloužilá kecalka 899 příspěvků 13.01.19 14:04

Nemusíš, ale problém by nastal, pokud by na některý den dovolené připadal den/víkend, kdy má být dítě u otce.. tím bys porušila rozsudek o styku a mohl by nahlásit únos.. pokud den styku nepřipadá, pak žádnou „ohlašovací“ povinnost nemáš.. dítě má svůj vlastní pas či OP (po Shengenu), takže ve vycestování problém není.. jen si dej prostě pozor na termín.. hezkou dovču :potlesk:
aha, nyní čtu, že rozsudek nemáte - no to je právě ta chyba. proč nechceš? bylo by to jednodušší.. takhle ho prostě informuj formou sms a doufej, že nenahlásí únos a nebude vás nahánět Interpol.. občas to u rodičů, kteří chtějí dělat problémy, v praxi skutečně řešíme.. doporučuji si styk opravdu nechat stanovit soudně

Uživatel je onlinearinecka
Kelišová 6546 příspěvků 13.01.19 14:09

@caira1991 Ne, nemusíš. Nemáte ani nic určeného soudně, nevidím důvod, proč bys nemohla jet s dítětem na dovolenou :nevim:

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 13.01.19 14:31

Nic bych mu neříkala, dítěti bych dopředu taky nic neříkala, aby se mu to nedoneslo přes prarodiče a pokud by mi zavolal, když bych byla v zahraničí, řekla bych, že jsme na dovolené v ČR a dítě mu předám po příjezdu.
Když se chová jako de.il, tak bych s ním jako s de.ilem jednala.
Něco jiného by bylo, kdyby se o dítě normálně zajímal a bral si ho, což víceméně funguje u nás a normálně jsem otci řekla, že jedeme k moři, popřál šťastnou cestu, ať si to užijeme a dohodli jsme se na posunutí víkendu, kdy uvidí děti. Ale u nas funguje dohoda, ex mi nedělá naschvály a v životě by ho nenapadlo nahlásit únos.
U toho tvého bych se bála, že uvidi super příležitost, jak udělat zle, když mu to řekneš.

caira1991
Stálice 74 příspěvků 13.01.19 14:31

@Lucy75
Nemame zadny rozsudek.a je to lepsi.on se o nej neumi postarat stejne ho necha rodicum.kdyz k nim dojedu je akorat zalezly v pokoji.a ceka az tam jen maly za nim zavítá.
Nekdy se ani neozve.neresime to soudne.plati co má.a to ze je nastvany a radsi nedojede je jeho problem.navic kam by to nahlasil kdyz neni nic soudne.co by jako rekl ze sem jela na 3 dny na hory.proc by to posuzovali jako únos.dyt se kolikrat ani 3 tydny neozve.ceka az se ozvu ja.a jelikoz to ja vzdy nevydrzim a napisu mu pac chci aby maly ho aspon videl.

terinka4444
Hvězda diskuse 69358 příspěvků 13.01.19 14:45

Pozor ale, je to několikrát omílané dokola, pokud cestuje s dítětem jen jeden rodič, může nastat problém, na letištích, při hraniční kontrole..... správně by rodič neměl vycestovat bez souhlasu druhého a to ani když jsou manželé. Po mně nikdy ten souhlas nikdo nechtěl, ale prý se to stává, už více lidí má zkušenost, že třeba neodletěli nebo obráceně měli problém na letišti při odletu v cílové destinaci. Někde o to, co on by dělal za problémy jako konkrétní rozejitý se prudící otec, spíš jak je to celosvětově nastaveno v rámci ochrany dětí proti únosu. Jen tak na okraj.

terinka4444
Hvězda diskuse 69358 příspěvků 13.01.19 14:47

@caira1991 zle udělat může, nastuduj si k tomu něco, na internetu je spousta spousta odkazů a výkladů a doporučení, stačí to jen zadat do googlu a vyjede toho tuna

caira1991
Stálice 74 příspěvků 13.01.19 14:56

Jako syn je jeste malinky. A kojím ho.a o samote ho nenechavam s nim.ani to nikdy nechtel.vzdy jsem sla s nima.kamkoliv.
Snazim se vychazet zadobre.
A tak i treba do italie kdyz pojedu autem?nechci letet toto bych si neriskla.a kdyz pojedu tady nekde kousek od bydliste na 3 dny.tak to snad nemusim mit souhlas né.no ale poptam se radeji pravnika.

caira1991
Stálice 74 příspěvků 13.01.19 16:28

TOHLE MI ZAS NAPSAL:
achjo
Nemysly si že je něco v pohode,v pohodě jsi možná ty a všichni co vychovavate Sebastiana místo jeho rodičů,zeptej se sebe kolikrát sem ho viděl za jeho krátký život,kolik casu si mi dovolila abych s ním mohl být a nesvadej to že s ním můžu být kdykoli chci nikdy nepochopíš jak se cítím být osrany, kolikrát sem kvůli tomu všemu byl na dně a nechápal proč mi to udělal člověk ktery ke mě kdysi něco cítil a hodil to za hlavu aby se mela jeho rodina dobře a ty samotná hlavně ze dne na den, všechno bylo naplanovane moc dobre to vím asi za to že sem tě vzal poprvé k moři,dal ti práci kterou stejně budeš dřív nebo pozdeji delat u někoho jiného,a spousty jiných zazitku ale to vis sama dobře,i ta fotka z Hradce skončila v koši jak celý náš vztah,jen pro to že sem udělal par chyb řekl sem něco co neměl,neměl vždy svůj den a za to mám teď pikat jak ten Největší zkurvenec co se vysral na svoje decko a na všechno,ale to sem nikdy neudělal snažil sem se pokaždé přemáhat se tomu všemu co mě tak ničí a připravujeme se o to sami sebe i jeho hlavně můžete mu dát co chcete ale rodinu mu nikdy nikdo nenahradí ale máš jiste jiný názor.Prijed ho zas ukázat nasim jednou za 14 dní jediný komu to vadit asi nikdy nebude je muj tata tomu to celé ještě nedošlo a nevadí bohužel ,jinak nic není náhoda.Nejradsi bych sel dál našel si jinou začal znova asi mi nic jiného ani nezbyde ale nechci nikdy sem takhle dopadnout nechtěl už Nikomu nevěřím .Tohle sem ti všechno chtěl říct osobně protože se chováš jinak dyz sme spolu ale nevím jak by to dopadlo,za týden zas dojedeš a budeš se tu smát s malým na plné kolo a ja budu zas nešťastný ve svém pokoji,proto mi dej vědět až budeš zas chtít dojet vědět ať se můžu Podle toho zachovat tohle už podstupovat nebudu to si to v tom pokoji radši hodím a pak se můžete bavit.

Helileli
Závislačka 3155 příspěvků 13.01.19 17:47

To je pitomec :roll: Zalezlej v pokojíčku jak puberťák, on nic neprovedl… Jestli můžu radit, na takové výlevy vůbec nereaguj, v klidu to smaž, třeba za čas pobere rozum a začne se chovat jako otec.
S citovými vyděrači se nediskutuje, nemá to smysl. A oni pak v lepším případě pochopí, že tudy cesta nevede, v horším případě se zcela odmlčí a najdou si jinou oběť, které můžou valit šrouby do hlavy.

caira1991
Stálice 74 příspěvků 13.01.19 19:15

Tohle mi dela a pise uz pres rok co spolu nejsme.jen me tim tyranizuje.
Ale ja odesla a nebylo to par chyb.byl na me hnusny a ja denne brecela.byl agresivni kdyz mu neco neslo v praci.sprosty a hulí a hodne.
Asi jo asi to nema cenu resit.jen me to desi.a tim jak vyhrozuje.ze nez aby ho vychovaval maly tak ho radsi zabije.to mi taky jednou napsal.a mam to ulozene kdyby nahodou.

Uživatel je onlinebertoldina
Ukecaná baba ;) 1787 příspěvků 13.01.19 19:19
Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama