Musím k soudu?

14.3.16 22:11

musím k soudu?

Ahojky chtěla bych se zeptat jestli  nehodou nemá někdo podobnou zkušenost. Jsem tehotná a za dva mesíce mam rodit s otcem dítěte nejsme svoji a ani spolu nežijeme v jedné domacnosti. Ale vychazíme spolu a na všem se domluvíme a bude uveden v rodném listě a dítko bude mít jeho příjmení. Ale jelikož pobíram příspěvek na bydleni je nutné jit k soudu? Alimenty po něm nechci a nerada bych aby ho kuli tomu nějak uháněly ale taky nechci přijít o příspěvek. Děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
14.3.16 22:16

Jak alimenty po něm nechci. On má k tobě a dítěti vyživovací povinnost. On je ten, kdo má živit tebe a dítě, ne pracující daňoví poplatníci, kteří kurňa makají, platí daně, aby bylo na příspěvky pro potřebné. Takže po něm prachy nechceš a po pracujících a daně odvádějících lidech ano. Ty fole, morálka je asi v řiti, že?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
blabla123
14.3.16 22:20

Pokud vím, tak alimenty musí být vyměřeny, jinak příspěvek na bydlení padá… Good luck :D

• Nahlásit
  • Citovat
12746
14.3.16 22:21

Přesně jak píše terinka. Ať tebe a tvé dítě žví otec. Nechápu proč by neměl živit svoje dítě. Samozřejmě že musíte mít dohodu o výživném a bude se ti počítat jako příjem. Nechápu proč by otec dítěte měl být spoštěn jeho výživy a měl by ho živit stát. Když jsi taková hrdinka a nechceš výživné tak buď hrdinka a nechtěj příspěvky!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
14.3.16 22:21

My ti zase nechceme platit příspěvek na bydlení a taky se nás nikdo neptá.
Ano, musíte mít soudem určené alimenty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
14.3.16 22:22
8o
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2887
14.3.16 22:28
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
776
14.3.16 22:31

Ty jsi stejně nějaká moc dobrosrdečná. Dítě s otcem žít nebude, ale necháš ho po něm pojmenovat a alimenty po něm nechceš, aby ho „kuli tomu nějak uháněly“ :think: Nějaký divný, ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22793
14.3.16 22:32

Výživné je pro dítě. Nemůžeš se ho jen tak z pleziru vzdát. Je to povinnost otce, kor když bude v RL a dítě bude mít i jeho příjmení. Máš nárok na výživné na dítě, a na sebe taky, do 2 let ditka. Toho máš využít, na úřadě ti řeknou to samé. Předně máš vymáhat pohledávky vůči sobě, tj. výživné, a až potom řešit dávky státu.

Příspěvek upraven 14.03.16 v 22:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11595
14.3.16 22:32

Nějak nechápu, kdo by měl řádně platícího otce uhánět?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
14.3.16 22:37

Já si myslím, že je to ve skutečnosti jinak.. Aneb jak výždímat co nejvíce.. Kamarádka má taky příspěvek na bydlení, „jakože žije s dcerou sama“ a chlap žije s nima (na černo). O tom že by měla vyměřené alimenty nevím. Řekla bych že určo nemá.. a dokonce si chlap odečítá malého z daní, kde je právě „povinnost“ žít s dítětem v jedné domácnosti.. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2203
14.3.16 22:39
@Ignácie píše:
Ty jsi stejně nějaká moc dobrosrdečná. Dítě s otcem žít nebude, ale necháš ho po něm pojmenovat a alimenty po něm nechceš, aby ho „kuli tomu nějak uháněly“ :think: Nějaký divný, ne?

No jasně že je to divný.. Nevěřím tomu. Pěkně žijou spolu na hromádce.. a zakladatelka má strach, že přijde o příspěvek na bydlení..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22793
14.3.16 22:40

@brulinka je v tom binec. I proto že u něčeho se řeší trvalý pobyt, u něčeho společná domácnost, u něčeho je nutné mít rozsudek o péči, u něčeho ne..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
670
14.3.16 23:04

Ale zakladatelka v jiné ze svých diskuzí (ze dneška) píše v plurálu, tak nevím, koho myslí tím „my.“ :lol:

3 příspěvky

01.02.16 21:49

Věšení prádla s miminkem

Ahoj asi je to dost blbá otázka ale nějak mi nedá spát :) bydlíme v bytovce a balkon máme v mezi patře v zimě suším prádlo u topení a v létě na balkoně ale teď čekáme miminko a já přemýšlím jak to udělat. Přece nemůžu miminko nechat v byte a jít pověsit prádlo. A chůvičku se mi jen kuli tomuhle kupovat nechce. Prosím poraďte jak by jste to dělaly vy? Nebo máte někdo podobné zkušenosti? :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
41388
15.3.16 01:02

8o 8o 8o já to prostě nechápu :roll: nikdy by mě nenapadlo zbytečně dojit stát :nevim:. No doufám, že se na všechny podvody časem přijde a pak budou ty co berou neprávem koukat. Mám kamarádku co je opravdu v nouzi, bydlí v azyláku a otáčí každou korunu a někdo se nestydí si hrát na chudáky :zed: :zed: :zed: :zed:

Edit: hrubka :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama