Musím kojeneckou vodu na UM předem ještě převařit?

91
1.8.21 11:44

Musím kojeneckou vodu na UM předem ještě převařit?

Dobrý den, mám doma novorozence a jsme zatím částečně na UM. Mám doma ohřívačku na mléko. Mohu do ní dát rovnou kojeneckou vodu, nebo ji mám prvně předem ještě převařit, nechat vychladnout a pak až teprve dělat UM? A kde tu převařenou vodu uchovávat? V lednici nebo při pokojové teplotě? Mohu ji nalít zpět do původní petky?
Děkuji. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
200
1.8.21 11:52

8o :) Nepřevařovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1415
1.8.21 11:58

Starší ročníky asi řeknou převařit, za mě to není nutný. Ta voda má takové složení, aby se už převařovat nemusela. Přiznám se, že já bych nepřevařovala ani normální kohoutkovou, pokud má udělaný rozbor, ale to už bych se neodvažovala doporučovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5456
1.8.21 12:00

Převaření není nutné, ale nic se tím ani nepokazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24299
1.8.21 12:03

Ja kojeneckou neprevarovala, ale upřímně než tu vodu z toho plastu sem raději prevarila klasickou kohoutkovou, tu máme u nás dobrou a přišlo mi to zdravejsi, než ta voda, kterou skladují na slunci v plastu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1055
1.8.21 13:44

8o 8o 8o
Teda to jsou rady.

Samozřejmě, že dětem do roka převařit. Máme v konvici. Když dělám mléko, přiohřeju na 39-40 st. (Máme konvici s ukaztelem teploty). Jiné maminky používají termosku. Jinak přiohřejí v mikrovlnce.

Od roka nemám problém použít vodu z kohoutku. Ale stále převařuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
1.8.21 13:45

@dendishek A proč by se měla převařit? Taky jsem neprevařovala. Davala jsem od půl roka normálně z kohoutku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25334
2.8.21 12:02
@dendishek píše:
8o 8o 8o
Teda to jsou rady.

Samozřejmě, že dětem do roka převařit. Máme v konvici. Když dělám mléko, přiohřeju na 39-40 st. (Máme konvici s ukaztelem teploty). Jiné maminky používají termosku. Jinak přiohřejí v mikrovlnce.

Od roka nemám problém použít vodu z kohoutku. Ale stále převařuji!

proto se kupuje kojenecká, aby se už nemusela převařovat, přece

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4409
2.8.21 12:19

Kojenecká voda je kojenecká tím, že má nižší obsah dusičnanů a dusitanů.
Novorozenec má malá játra a nestíhá je odbourávat. Proto je lepší jim dávat vodu s nižším obsahem. Někdo doporučuje do roka, někdo říká, že stačí prvních 6 měsíců.
A převařuje se proto, aby se zbavila případných mikroorganismů, které by se mohly pomnožit při nesprávném skladování (v teple, na slunci, apod).
Takže kupovanou balenou - byť kojeneckou - vodu novorozenci převařovat. Nikdy nemáte jistotu, že voda byla dobře skladována.
Voda z kohoutku, pokud má kojeneckou kvalitu, se převařovat nemusí.
Jestli má vaše kohoutková voda kojeneckou kvalitu zjistíte na vodárnách, dělají pravidelné rozbory. Jsou místa (často v horských oblastech), kde přímo z kohoutku teče kojenecká voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1289
2.8.21 18:07

@Whitedog Já myslela, že tuto kvalitu mají vody z kohoutku všude…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
2.8.21 18:58

Voda všude v ČR je kvalitní a podléhá přísným normám. Zbytečné plasty, navíc. Pokud je doda v pet lahvi vystavena slunečnímu záření, nebo vyšší teplotě, tak to je teprve hnus.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
2.8.21 23:18

Neprevaruji ani sestry v porodnici, to mam primo od zdroje…takze tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
13.8.21 06:46

No tak já bych to rozsekla :lol: :D pokud nechcete vodu prevarovat tak jsou kojenecké vody na kterých je primo napsáno není nutné prevarit myslím že je to aquilla a rajec ostatní jsem prevarovala s prvním synem u druhého syna nejsem tak cimprlich a vodu neprevaruji a dávám mu normálně z kohoutku od 4 měsíce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat