Musím mít vše pod kontrolou - OCD?

Anonymní
17.2.20 13:55

musím mít vše pod kontrolou

Anonym nebo smazat.

Poslední roky se mi čím dál více stává, že panikařím z běžných věcí. Nejsem si jista, zda se skutečně staly, či si je pamatuju špatně a proto je pořád kontroluji… nevím co mi je, ale přestává mě to bavit, jelikož ten stres mi pak způsobuje zdravotní problemy, teplotu, návaly na zvracení..

Pro příklad..včera jsem jela přes přejezd železniční a od té doby nejsem schopna na nic jiné myslet, jen na to, zda náhodou neblikala červená, zda jsem nepřejela omylem na ni, zda mě někdo neviděl, nebo mi nestrhnou body, nevezmou řidičák..

Nebo večer před usnutím stále kontroluji plyn, zda jsem sporák vypnula a to i proto, že se domnívám, že při tom jak jsem jej kontrolovala, jsem jej omylem mohla opět pustit…

Nebo a takových nebo jsou denně desítky…Potřebovala bych zjistit co mi je a co s tím?

Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.2.20 14:05

Mám to taky. Je to OCD. Vyhledej psychologa, nech se diagnostikovat a začni léčit úzkosti.

• Nahlásit
  • Citovat
17.2.20 14:08
@Anonymní píše:
Anonym nebo smazat.

Poslední roky se mi čím dál více stává, že panikařím z běžných věcí. Nejsem si jista, zda se skutečně staly, či si je pamatuju špatně a proto je pořád kontroluji… nevím co mi je, ale přestává mě to bavit, jelikož ten stres mi pak způsobuje zdravotní problemy, teplotu, návaly na zvracení..

Pro příklad..včera jsem jela přes přejezd železniční a od té doby nejsem schopna na nic jiné myslet, jen na to, zda náhodou neblikala červená, zda jsem nepřejela omylem na ni, zda mě někdo neviděl, nebo mi nestrhnou body, nevezmou řidičák..

Nebo večer před usnutím stále kontroluji plyn, zda jsem sporák vypnula a to i proto, že se domnívám, že při tom jak jsem jej kontrolovala, jsem jej omylem mohla opět pustit…

Nebo a takových nebo jsou denně desítky…Potřebovala bych zjistit co mi je a co s tím?

Děkuji

Potřebuješ pomoc :-).
Zajít za kamarádkou, teda pokud se máš komu svěřit. Já jsem tohle řešila taky, protože jsem byla na nervy z ex. Žiješ sama?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10770
17.2.20 14:13

Je to ocd. Obsedantně kompulzivni porucha. Mam to taky ale v mírnější formě. U tebe, kdyz už tě to takhle omezuje bych zkusila najit odborníka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1534
17.2.20 14:13

Mam to taky, ale snazim se to potlacovat, takze mi to v beznym zivote zas az tolik neprekazi, ale obcas jsou proste dny, kdy chodim nekolikrat kontrolovat zamcene dvere, klice nebo mobil v kabelce, atd. Kdybych s tim „nebojovala“ tak asi kontroluju neustale kazdou prkotinu xkrat za sebou. Ale chapu, jak se u toho citis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 14:15
@Anonymní píše:
Mám to taky. Je to OCD. Vyhledej psychologa, nech se diagnostikovat a začni léčit úzkosti.

OCD jsem četla příznaky na netu a nemyslím, že to na mě sedí…

Co máš třeba Ty za příznaky úzkostí?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 14:16
@Karolínka86 píše:
Potřebuješ pomoc :-).
Zajít za kamarádkou, teda pokud se máš komu svěřit. Já jsem tohle řešila taky, protože jsem byla na nervy z ex. Žiješ sama?
Žiju s přítelem a jeho rodinou..kamadádce se běžně svěřuji…a právě bych s ní chtěla to nějak řešit, jen nevím jak :?
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
17.2.20 14:17
@Ernais píše:
Mam to taky, ale snazim se to potlacovat, takze mi to v beznym zivote zas az tolik neprekazi, ale obcas jsou proste dny, kdy chodim nekolikrat kontrolovat zamcene dvere, klice nebo mobil v kabelce, atd. Kdybych s tim „nebojovala“ tak asi kontroluju neustale kazdou prkotinu xkrat za sebou. Ale chapu, jak se u toho citis.

A léčíš se? a čím se toho dá zbavit, nebo proč mi to začalo vůbec v životě se dít? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
1534
17.2.20 14:26
@Anonymní píše:
A léčíš se? a čím se toho dá zbavit, nebo proč mi to začalo vůbec v životě se dít? 8o

Duvod neznam, sama nevim kde jsem k tomu prisla :mrgreen: popravde me ani nenapadlo s tim nekam jit, protoze me to nijak neomezuje a myslim, ze to mam docela zvladnuty. Nejhorsi to bylo asi na vejsce, to jsem byla po ceste autobusem schopna treba 4× kontrolovat jestli mam v kabelce klice a ted ta myslenka - co kdyz mi pri ty kontrole vypadly nebo vypadlo neco jinyho 8o no pakarna :lol: ted uz je to celkem v pohode, kdyz kontroluju zamcene dvere, tak se na to soustredim, ze jsou fakt zamceny a dal nad tim nepolemizuju, jestli jsou fakt doopravdy zamceny, jestli jsem je nemohla poodemcit pri kontrole. Proste jsou zamceny a tecka. To same mobil, davala jsem ho do kabelky tak tam je a tecka. Zkus s tim pracovat a pokud ti to nepomuze, tak fakt asi nejaky psycholog

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.2.20 14:37
@Anonymní píše:
Anonym nebo smazat.

Děkuji

moje babička na toto trpí, jediné co pomáha je nahlas si říkat 3× tu činnost co zrovna dělá…např. zamykám dveře 3×, klíče dávám do kabelky taky 3×…

já to mám taky v mírné formě. u mě za to může roztržitost a to, že v jednu chvíli dělám třeba 3 věci najednou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.2.20 14:53

Zkusim, holky, děkuju :hug:..asi se soustredim na moc věcí a pak si nejsem jista žádnou :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
17.2.20 14:54
@Anonymní píše: Žiju s přítelem a jeho rodinou..kamadádce se běžně svěřuji…a právě bych s ní chtěla to nějak řešit, jen nevím jak :?

Nechci být moc hrrr, ale možná potřebuješ někoho odbornějšího, třeba psychoterapii.
Mě terapie pomohla dost. Ne každý tyhle potíže chápe a může pomoct.
Někdy tyhle kontroly všeho vyvolávají nepříjemní lidi v okolí (neurotici, despotické osobnosti) a přenášejí svoje poruchy na ostatní vnímavější lidičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11992
17.2.20 14:59

Máš nějakou z nesčetných úzkostných poruch - dříve se tom říkalo neuroza. Z nějakých důvodů (to my nevím) jsi zaplavená úzkostí a nedaří se ti se jí zabovat a většinu té úzkosti si navíc vytváříš ve vlastní hlavě.

Vstup do psychoterapie a soustřeď se především na porozumění té úzkost, jejch zdrojů, jejích kořenů a toho jak se s ní naučit žít a naučit se ji regulovat.

Je možné, že už k tomu budou potřeba léky, ale psychoterapie je primární.

Pro začátek pořiď tuhle knihu, vysvětlí základní principy, pomůže s jednoduššími věcmi a uklidní, že psychoterapie nekouše.

https://obchod.portal.cz/…e-z-uzkosti/

Jo jinak ten nesmysl, co máš v hlavě „že to nesmíš nikomu říct, že si nesmíš říct o pomoc, že to musíš zvládnout sama“, tak to je lež, kterou ti nakecává právě úzkost - protože to je přesně to, co ji drží u moci a umožňuje ji ti krást víc a víc z tvého života.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama