Musím najít vůli zhubnout

Anonymní
20.7.19 21:38

Musim najit vuli zhubnout

Prestavam si vazit sama sebe.
Je mi 35 let, jsem rok a pul po tretim porodu.
Mam cca 90 kg a 165cm. porad kojim
jsem slaboch. nenavidim se jak vypadam, kdyz se vidim.na fotce..kdyz mi je vsechno male..ale stejne..zeru..Snickers, doboty…spusta ovoce.
Mam uz roztazeny zaludek.
Spousta abdominalniho tuku. postava jablko.vel.46-48
chci se nas..t a prestat zrat, byt pYsna, koupit si hezke obleceni, nestydet se.
jenomze ja mam hlad.
sladke potrebuji jako sul…nevim co muzu kdy, abych zhubla.
sladke vody nepiju. vyjimecne.

dietu jsem nikdy nedrzela. odkdy se zname s manzelem jsem pribrala Asi 35kg…silene..
PORADITE JAK NA TO? DEKUJI

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3566
20.7.19 21:47

Já vím, že to asi nebudeš chtít slyšet, ale přestat jist to sladké, zvláště pokud jej dáváš navečer. Plus i s tím ovocem to neprehanet, ideálně je dát jej dopoledne, kdy to ještě spalis. Cukr je sv.ne sama to znám, miluju sladké. Když si koupím čtyři pytlíky bonbónů sežeru je ještě ten den. Proto si to kupuji za odměnu jen jednou za čas. Jinak sladké nekupovat když ho nebudeš mít doma tak i přes chuť si ho nedáš. Mě pomáhalo nahrazovat sladké oříšky, pekanove, kesu a tak. Přiměřený pohyb, pít jen vodu a hodně vody, když máš roztazeny žaludek je to nejlepší zaplní jej a nebudeš mít takový hlad. Jinak přeji sílu a pevné nervy třeba se to nepodaří hned, ale když budeš chtít zvládneš to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
406
20.7.19 21:48

Pokud bez sladkého nevydržíš, tak bych začala postupně a sladký začala omezovat. Každý den si dát o jednu sladkost míň. Hodně dělá i pohyb. vem kočárek a jdi na dlouhou procházku, potom můžeš začít nějak cvičit, já třeba cvičila dost často doma podle videí na YT, nemusíš hned chodit do fitka. Prostě hlavně zvednout zadek a něco dělat ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26272
20.7.19 21:50

Vůle je důležitá, ale hlavní je motivace a tu ty asi zatím nemáš dostatečně silnou…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24391
20.7.19 21:51

Tak po snikrs a dobrotách asi nezhubneš, to jistě víš! Omílá se to tu furt dokola, zdravý jídelníček a životospráva se řeší furt! Kde najít motivaci? Asi v pohledu do zrcadla, v obavách, že už nejsi atraktivné pro manžela, při představě možných zdravotních problémů :think:
Jinak když je nejhůř a mám chut na sladké, ovoce si klidně dám! Nemám pocit, že bych po něm nabírala, je v něm spousta vody! Rozhodně víc než ve Snikrsce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.19 21:52

Ano. presne to..ale. dokopat se…myslim, ze by stacila uorava jidelnicku, zadnou dietu drzet nechci..jenom se kontrolovat.

z orechu je.mi tezko.
jsem schopna snist 3kg melounu za den…Casto pecu, miluji ruzne pecivo.
pak zavidim, hezkym, hubenym holkam. :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
3896
20.7.19 21:55

Cukr je droga a je potřeba se ze závislosti na něm vyléčit jako u každé jiné. Někdo nemusí, baští sladké jako o závod, ale zdravotní problémy mu to nezpůsobuje. Obezita je zdravotní problém. Takže se prostě musíš zabejčit a vědomě ho omezovat. Zkus třeba jíst zdánlivě sladké dezerty. Na internetu je spousta receptů bez cukru, přesto máš pocit, že jíš dortík. Je to jako beznikotinová cigareta. Koukni na profil Cukrfree. Na to její vaření mám chuť i já, i když s cukrem problém nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.19 21:56

Budeš muset vyřadit sladkosti. Jinak to nepůjde. Prostě to domů nekupuj. Nebudeš mít - nesníš. Zrovna Snickers má snad víc tuku než cukru. Zkus to nahradit, co třeba meloun a méně sladké ovoce? Cukr je jako droga, musíš ho omezit a držet se. Jestli máš hlad, jíš dost bílkovin? Ta zasytí víc jak cukr. Co rychlá chůze s kočárkem? Domácí cvičení? Na netu je toho hodně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.7.19 22:00
@Anonymní píše:
Ano. presne to..ale. dokopat se…myslim, ze by stacila uorava jidelnicku, zadnou dietu drzet nechci..jenom se kontrolovat.z orechu je.mi tezko.
jsem schopna snist 3kg melounu za den…Casto pecu, miluji ruzne pecivo.
pak zavidim, hezkym, hubenym holkam. :zed:

Meloun je dobrý, ale ne 3 kg na posezení. Co pečeš? Sladké - bílá mouka - cukr? Co zelenina? Okurka, salát…teď je toho všude dostatek a zaplní žaludek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13268
20.7.19 22:04

Buď se nenavidis a něco pro to udeláš a nebo se s tim smiris. Je to jen tvoje volba. Vyžrala si se sama, sama to musíš zvládnout. A jak? Vynechat to sladký, nahradit zeleninou, oriskama. jak si na tom s pohybem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13268
20.7.19 22:10

3kg melounu? To máš cca 845kcal, 3540kj a cca 180g cukrů, to je fakt hodně a k tomu ještě jis. To je jasný, že nehubnes a jen tloustnes.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18113
20.7.19 22:11

Přestaň si to sladké kupovat, stačí pár dní vydržet. Máš závislost na cukru, stejně jako u jiných závislostí budeš mít pár dní absťák, ale když se ti to povede překonat, za chvíli ti ten cukr chybět nebude. Prostě to v krámu nehod do košíku, co doma mít nebudeš nemůžeš sníst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1070
20.7.19 22:16

AHOJ JAKO BYCH TU DISKUZI ZALOŽILA JÁ. JSEM STEJNĚ STARÁ, PODOBNĚ MÍRY A PŮL ROKU PO TŘETÍM PORODU. PŘED MĚSÍCEM JSEM SE NA SEBE NAŠTVALA, ŽE PŘECE NEPATŘÍM JEN ZA PLOTNU A K DECKAM, AT MANŽEL VIDÍ ŽE I ZA MNOU SE OTOCI CHLAPI. ZAČALA JSEM BĚHAT, PUMPLA MANŽELA O PENÍZE A koupila si brusle a začal na sobě makat samo že všechno s kočárkem. V jídle se neomezují jim hlavně bílkoviny ale obcas si dám i tu čokoládu. U mě je problem že mi nechutná obyc voda tak jsem stavu začala nahrazovat citronem. A hele… Dneska jsme měli na vesnici zabavu, já byla za barem a dostala jsem plno pochval jaky mam sexapel, jak mi to sluší a občas jsem zaznamenala i pohledy chlapů. A to ti jo poroste sebevědomí. Takže i když jsem za ten měsíc intenzivního sportu přibrala 3 kg, na obvodu nejspíše zhubla nebo začínám zpevnovat ale nejspíše vyzařuji spokojenost a to mě jen posílilo v tom pokračovat! Takže se na sebe pořádně nastvi a buď i trochu sobec a začni! Já se nevzdávám i za cenu že doma nebude full servis ale hlavně že budu i já spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.19 22:25

To mi něco připomíná :think:
Celá já. Mě nakopla až ručička na váze při 105 kg. A to jsem NIKDY tlustá nebyla a ejhle najednou jak píšeš vel. 46-48.. Spíš jsem si pořád namlouvala, že je to ještě,,dobrý,, :?
Bohužel mě k tomu dost,,pomohla,, situace u nás v rodině, kdy jsme měli tragické úmrtí a já se v tom donedávna utápěla a říkala si co kdyby..
Můj problém byl spíše opačný. Vůbec jsem nejedla. Okolo zařizování pohřbu jsem přestala jíst, nedalo se. A to mi zůstalo. Přes den jen nějaké pečivo narychlo. Práci mám denně sedavou a večer jsem si dala jídlo s dětmi a ještě třeba když jsem musela makat doma u pc do noci tak něco u toho ujidala.. Až nějak když si to člověk uvědomí je to hrozný, kam jsem to nechala zajít. Začala jsem si každý den na papír psát, vo jsem snědla a to mě také celkem pomáhá. Jen je pro mě zatím těžké jíst normálně, pravidelně porce. Doslova se přecpávam. I oběd je pro mě mazec sníst. Ale pomáhá to! Sice pomalu, ale mám už pár kg méně a hlavně se začínám cítit úplně jinak :srdce:
Domů jsem sladké úplně zamezila, já nic takové nekupuji. Manžel sice hudrá s dětmi, ale když jede on nakupovat, tak si něco málo koupej. Já každý týden peču. Cukru dávám malinko. A co se týče jídel, dost mi teď pomáhá že je domácí zelenina. Fakt teď nechápu, proč jsem ji přestala jíst. Už jídla bez ní nejsou ono :roll:
Den dopředu si jídla buď připravím nebo jen si napíšu opět na papír co jíst budu a to dodržuji.
Pohybu zatím tolik nemám kolik bych chtěla, ale každý večer jdu cca na 2km rychlejší procházku. Ráda bych začala s běháním, moc se mi to líbí. Ale to při mé váze bych si asi odrovnala kolena. Navíc s mojí fyzickou nula.. našla jsem si Hiit tréninky na youtube a chystám si je ještě přidat. Ale to musím cvičit až děti nebudou doma. Abych jim nedělala šaška :roll:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.7.19 22:33

Uplne Te chapu. Ja jsem po dvou detech-ale rizikacich, bez pohybu, deti u sebe,3 a 1 rok. Pohyb-chodim s detma-to je zavratna rychlost i dalka, tom nezhubnu. Za den jsem tak unavena, ze padam vecer anebo zehlim nebo uklizim. Manzel v praci, v okoli nikdo na hlidani. Vse visi na me. Jsem zdeptana a jim a jim. Vim presne, jak zhubnout-v minulosti jsem dala dole 20kg (po hormonalnich lecich a nedostatku pohybu za cca rok, vahu jsem si drzela a bylo mi fajn). Jenze ted na ten zdravy styl nemuzu najet-nemam jak a kdy cvicit, a i odpoci vat, jsem zdeptana a unavena a svoji blbou naladu zajidam. Ve svem tele se necitim, je to silene byt tlusta…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama