Musím nastoupit do porodnice v termínu porodu?

174
29.3.17 09:36

Musím nastoupit do porodnice v TP?

Zdravím maminy :mavam:,

doufám, že se tu najde někdo, kdo by mi mohl poradit :nevim:
Prolezla jsem google a narazila na pár informací, ale už bohužel staršího data…

TP mám 20.4. Dostala jsem jen 1 termín, čekám 2. sviště. 1. porod skončil akutním CS, byl vyvolávaný v 39tt. měnila jsem gynekologa z důvodu stěhování na koci 3 trimestru. Můj první gynekolog psal stáří mimi podle MS a můj nový gynekolog to přehlédl a proto si myslel, že přenáším :roll:…zkrátka nebyl správný čas na porod a podle toho to taky tak skončilo :roll:…no zpět k otázce. Můj gynekolog mi oznámil, že pokud neodrodím do 20.4., tak jdu na příjem do porodnice a na porod budu čekat tam. Abych byla prý pod dozorem. Přitom těhu probíhá BEZ PROBLÉMŮ, jizva v pořádku, váha prcka, nebude malá, ale my s mužem nejsme zrovna prckové, já měřím 171cm a muž necelé 2metry…takže 4kg není problém, dle PA. Zajímá mě, či mám právo neuposlechnout gynekologa? Přála bych si, aby mě nechal týden po TP a pak až zasahovat :think: a nebo když to bude nezbytně nutné…

Přijde mi zbytečné, když beží vše jak má, aby mě zase trápili, jako při 1. porodu :zed:

Předem mooooc děkuji, za každou informaci :kytka: :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.3.17 09:39

Je to čistě na tobě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
29.3.17 09:40

Zeptala bych se v porodnici, kde budeš rodit. Moje gynekoložka předává pacientky do péče porodnice v 36tt. (chodí se na monitory) a případnou hospitalizaci by si vyřešili v porodnici a ne ona.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
364
29.3.17 09:48

Nevidím v tom důvod. Leda, že by mimčo mělo málo kyslíku, nebo nedostatečná placenta atd., ale preventivně, to mi přijde divné. Zvláště, když spíš mívají problémy s místem. Občas je dobré poptat se někoho jiného. Mně např. gynekolog v porodnici při první návštěvě oznámil, že musím rodit císařem, přestože do té doby nebyl jediný problém. Trochu jsem pátrala a ten doktor neměl dobrou pověst. Od svýho doktora jsem si nechala napsat formální papír, že k tomu nevidí důvod. A pak jsem rodila samozřejmě přirozeně asi týden po termínu. Takže se neřiď podle názoru jediného doktora a poptej se dalších odborníků. Jinak kdyby bylo potřeba, abys byla pod dozorem, tak se můžeš taky domluvit s nějakou porodní asistentkou (ona na tebe dohlédne) a být doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
29.3.17 09:54

Tak obecně snad člověk nemusí být nutně od TP v porodnici, ne? Já jsem přenášela skoro týden a byla jsem doma. Na kontroly jsem od TP chodila každý 2. den. Ovšem nevím, jaký je konkrétně Váš zdravotní stav. Zkuste se pobavit s jiným doktorem, jaký je jeho názor, jestli musíte být od TP v nemocnici.

• Citovat
  • Upravit
6287
29.3.17 09:57

Nemůžou tě v nemocnici/porodnici držet proti tvé vůli. Pokud vím, tak se na vyvolávání chodí snad až 2 týdny po TP, pokud je miminko dobře vyživované. Řekni gynekologovi, že tam nechceš být, pokud bude všechno dobré. V pohotovosti přece můžeš být i doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Shaari90
29.3.17 10:00
@Iva575 píše:
Nevidím v tom důvod. Leda, že by mimčo mělo málo kyslíku, nebo nedostatečná placenta atd., ale preventivně, to mi přijde divné. Zvláště, když spíš mívají problémy s místem.

Asi záleží na porodnici. Když jsem rodila já, tak jsme pak na novorozeneckém byly jen 2 maminky. Jeden doktor taky říkal něco o tom, že by si mě v nemocnici před porodem nejradši nechal, ale já jsem nechtěla a ani to nebylo obzvlášť nutné, tak jsem nakonec zůstala doma.

• Citovat
  • Upravit
3189
29.3.17 10:02

@Terkel Tak nevím, a nebyl důvod vyvolání i něco jiného? Že by několik doktorů přehlédlo termín porodu napsaný v průkazce? ALe zpět k tvé otázce, v tu dobu bys už měla být předaná do péče nemocnice, takže se domlouvej tam, pokud budeš ty i mimčo v pořádku, tak tě tam nikdo hospitalizovat nebude, jen kdyby byli nějaké rizika.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
29.3.17 10:14

Děkuju za rady :)

můj gynekolog je zástupce primáře v porodnici, kde budu rodit…
Mám z něho poslední dobou pocit, že zaujímá postoj..„Já jsem doktor, kdo je víc?“
Když jsem byla po prvé těhotná, byla jsem typ „pacienta“ co poslouchá…přeci jsou to odborníci a já nic…Po porodě, jsem zjistila, že se chci informovat a na druhé těhu se připravím, že chci vědět víc, být připravená… :nevim:

Chápu, že ho může rozčilovat, že na něj maminky chrlí moudra z internetu…že se na vše vyptávám a že chci vědět i alternativy, více směrů..ne jen jeden názor :roll:

Ale u mě je opravdu vše v pořádku, dostatek plodovky, přibírání prcka v pořádku, správná poloha, jizva neztenčená, ani netrpím neduhami, jako otoky, špatný tlak…nevidím důvod k pozorování, kdyby bylo něco v nepořádku, tak samozřejmě postoj gynekologa chápu :nevim:

No vidím to na divokou konzultaci :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565
29.3.17 10:22

Jsem taky po akutni sekci a kdyz se porod nerozjede do terminu, nenechaji me prenaset, porod se nesmi vyvolavat a sla bych na dalsiho cisare. To mi bylo receno od dvou lekaru nezavisle na sobe nekdy v 16.tt a jeden z nich je vedoucim lekarem na porodnickem oddeleni. Popravde doufam, ze bude cisar, prvni porod byl peklo, takze o prirozenem porodu nepremyslim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
29.3.17 10:23

@BaMaK
To jsem si říkala taky, ale když mi sestřička ukazovala průkazku a zápisy, tak prostě můj 1. gynekolog napsal, že se neschoduje nález ze CSR a vesele dál pokračoval v datumech od poslední MS, takže bych to nevěděla ani já, kdyby za mnou nepřišla hodná sestřička a neupozornila mě na to…ale jelikož už mi 3. den vyvolávali porod, tak už se to nechalo tak…JInak ano, přijde mi divný, že na tom tak trvá, nevidím jediný důvod k hospitalizaci, ale jelikož má můj gynďák v porodnici nejspíš veliký slovo…no nevím, nechci polemizovat. Jen mě zajímalo, jestli mám jako matka právo, vyjádřit svůj názor…Nebo musím poslechnout a popř. jestli to má nějaké dohry, když neposlechnu…

Opravdu se nechci nechat nikde zavřít, když k tomu není důvod… :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1314
29.3.17 10:24

@Terkel a ptala jsi se ho, proč je to potřeba být od TP v porodnici? Co ti řekl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
29.3.17 10:31

@Jindřiš
mě pověděl, že pokud neporodím spontálně do TP, tak že mě hospitalizují na pozorování a pokud nebude něco v pořádku, tak popřípadě opět CS.. :think:

Můj první porod také nebyl příjemný a rekonvalescence po CS se taky nevydařila bez problémů…

Jsem ráda, že mohu zkusit přirozený porod (kratší rekonvalescence), protože nechat doma 2 děti (muž a dvouletý syn) na delší doma bez dohledu, mě děsí mnohem víc, než porod :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
29.3.17 10:32

@jary1
samozřejmě, hned co mi to oznámil..zdůvodnil mi to, jako běžný postup :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
174
29.3.17 10:35

@Shaari90

Určitě zkusím konzultaci jinde :palec: chápu, že jsou jiné postupy, když máš za sebou CS, ale až takhle jiný? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama