Musím nebo nemusím si podávat daňové přiznání?

1626
15.12.17 23:25

Musím nebo nemusím si podávat daňové přiznání?

Ahoj holky, mám takový dotaz, od ledna do srpna jsem pracovala na DPP, podepsala jsem růžový papír, ale protože jsem byla vedená na ÚP, tak jsem si nemohla vydělat více než 5500kč, vždy jsem si vydělala max.5100kč, v září jsem se odhlásila z ÚP, našla jsem si práci na HP, kde jsem také podepsala růžový papír, pracovala jsem tam do října, předchozí DPP jsem nerušila, pouze mi paní účetní napsala do papíru zrušení daňového odpočtu, ale v tom září jsem pracovala pouze na HP, žádný další příjem jsem neměla, pracovala jsem tam ještě do poloviny října, pak jsem tam skončila, chvíli tam pracovala na DPP(to jsem žádný růžový papír nepodepsala)kde jsem byla jen párkrát, v listopadu jsem se vrátila na původní DPP, kde jsem byla do srpna, ale byla jsem tam jen 1×, protože nebyla práce a v předchozím zaměstnání ještě 2× na DPP, pak jsem měla nějaké zdravotní problémy se sebou i dcerkou, takže jsem na brigády nechodila, ukončila jsem to tam a teď v prosinci už jsem jen tam, kde jsem dělala brigády do srpna, musím si podávat daňové přiznání nebo ne? V lednu možná budu mít opět zas práci na HPP, ale tu brigádu zatím nechci rušit, dokud nebudu mít aspoň po zkušební době, ale budu chodit pouze na HPP, musím si pak také příští rok podávat daňové přiznání? Z předchozího zaměstnání mi paní říkala, že mi do konce roku pošle potvrzení o zdanitelných příjmech, mám si tedy o to zažádat i u tého brigády na DPP, kde jsem nyní? Moc děkuji za odpověď :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3040
16.12.17 08:20

@Jenny83 Mělas jen zaměstnání, ze kterých ti sráželi daň (i když formou odpočtu), nemusíš přiznání podávat. Potvrzení si vyžádej, pokud nějakou daň přece jen odvedli, měla bys nárok na vrácení daně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1626
16.12.17 09:51

@elpiska Díky za odpověď ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu