Musím podat daňové přiznání sama?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kacka-22
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 10.01.17 10:17
Musim podat danove priznani sama

Dobrý den, prosím nevíte někdo, jestli musím podat daňové přiznání sama nebo to může za mě udělat zamestanavatel. Asi čtyři roky jsem si daňové přiznání dělala sama (pronajímala jsem byt), ten jsem prodala a teď jsem na mateřský. Za minulý rok jsem už byt neměla a musím podat daňové přiznání, že jsem nic neměla? Nebo může za mě podat přiznání už zase zaměstnavatel?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10353 příspěvků 10.01.17 10:21

@kacka-22 Zajdi se domluvit za účetní..

murra
Kecalka 389 příspěvků 18 inzerátů 10.01.17 10:33

Za loňský rok už to za tebe muže udělat zaměstnavatel, ale ozvala bych se účetní, aby nepočítala s tím, že si ho zase budeš dělat sama

Hanula1212
Kelišová 5096 příspěvků 10.01.17 11:24

Tak pokud jsi měla příjem pouze ze zaměstnání a chtěla udělat roční zúčtování od zaměstnavatele, musíš o to účetní požádat a podepsat prohlášení k dani (růžový dvojlist). Jinak ho udělat nemůže.
Ještě připomenu - pokud jsi loni prodala byt, musíš podta přiznání k dani z nemovitých věcí a ten byt „odhlásit“.

kacka-22
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 10.01.17 15:32

@Hanula1212 by jsem prodala už předloni, to mám vyřešené. Právě, že mě to nabídli v práci, že mi to udělají, ale nevím, jestli to nevadí na finančáku, že to už nebudu podávat já… příjem jsem neměla žádný, byla jsem na rodičáku a pak na mateřský

Hanula1212
Kelišová 5096 příspěvků 10.01.17 16:23

Pokud jsi měla jen mateřkou a rodičák, nejsi podle zákona povinna podávat přiznání (stejně by bylo nulové). Finančáku to určitě vadit nebude. Co se týká zaměstnavatele, ten může klidně provést roční zúčtování, ale měla jsi vůbec nějaký příjem, ze kterého byla sražena nějaká záloha na daň, např. čerpala jsi mezi mateřskou a rodičákem dovolenou)?

kacka-22
Ukecaná baba ;) 1523 příspěvků 10.01.17 17:35

@Hanula1212 Příjem jsem neměla, byla jsem na rodičáku a rovnou jsem přešla na mateřskou a dovolenou budu čerpat teď v lednu. Takže nemusím ani podepisovat růžový papír u zaměstnavatele…?

Hanula1212
Kelišová 5096 příspěvků 10.01.17 18:31

Na rok 2016 ne, je to zbytečné. Jen podepiš pro rok 2017, aby Ti ´byla uplatněna sleva na dani při tom čerpání dovolené.

eumedon
Extra třída :D 13614 příspěvků 12.01.17 07:30

@Hanula1212 Vetřu se. Takže v mém případě, když jsem ještě za rok 2015 uplatňoval úrok z úvěru na bydlení v daňovém přiznání (které jsem si dělal sám a nic jiného kromě příjmů od 1 zaměstnavatele, slevy na dítě, které má zaměstnavatel doloženo a odečítá je ze záloh, jsem tam neměl), úvěr jsem v lednu 2016 předčasně splatil a úroky za rok 2016 mi stavební spořitelna smázla, tak teď nemusím dělat nic?

Zúčtování daně by asi vyšlo 0, protože všechny slevy mi uplatňuje zaměstnavatel v zálohách. Takže nemusím nikde nic měnit ani hlásit, ani podávat daňové přiznání, že?

Kdyby mi účetní dala podepsat růžové prohlášení, tak třeba zaškrtnu, že žádám o zúčtování daně za rok 2016, ale asi to bude zbytečné, zúčtování by mělo vyjít 0, jestli správně sráží zálohy.

Příspěvek upraven 12.01.17 v 08:38

Hanula1212
Kelišová 5096 příspěvků 12.01.17 08:09

@eumedon možná nějaká kačka by se vrátila. Při ročním zúčtování se daň počítá ze základu daně zaokrouhleného dolů, při výpočtu záloh se základ daně zaokrouhluje nahoru. Tento rozdíl vychází cca 50,– Kč za rok :-) Klidně podepište, že chcete zúčtování udělat, pokud nejsou žádné slevy, je to pro mzdovku většinou záležitost pár minut.

Sára 1
Echt Kelišová 8804 příspěvků 15.03.18 09:45

Vyplňuji přiznání k dani z příjmů. Výdaje v příloze 2 (nájem) uplatňuji procentem. Jak je to se zaokrouhlením? V pokynech je uvedeno, že částky mají být v celých Kč. V průběhu výpočtu se zaokrouhluje na dvě desetinná čísla.

Hanula1212
Kelišová 5096 příspěvků 15.03.18 10:08

To je jedno, stejně na konci zaokrouhlíš základ daně na stovky dolů. Nebo to vyplň na daňovém portálu na stránkách Finanční správy, tam to zaokrouhlí samo.

odlaska
Kecalka 292 příspěvků 15.03.18 10:51

Dotaz - prosím o radu, jak s daňovým přiznáním - oproti minulému roku tu mám potvrzení o zdanitelných příjmech z pronájmu (SVJ pronajímá nebytové prostory, výdělek dělá 101,– ???? ), ale už to musím zahrnout, když si stejně musím daňové přiznání podat kvůli příjmům na mateřské…

A jde mi o to - předpokládám, že na stránce: https://adisepo.mfcr.cz/…expert.faces )

si vyberu „Daň z příjmů fyzických osob - od roku 2013 včetně (EPO2)“ - ne tu, která slouží pouze pro příjmy ze závislé činnosti - je to tak správně?

Hanula1212
Kelišová 5096 příspěvků 15.03.18 11:25

Je to správně.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.03.18 20:13

Podavam přiznáni k dani z příjmů. Vyplňovala jsem přílohu č. 2. V přiznání mám poprvé příjem z nájmu. Myslela jsem, že musím přiložit nájemní smlouvu, ale teď si nejsem jistá, jestli je to nutné. Už nevim, k jakému přiznani po mne chtěli doložit smlouvu. Vim, že mě to překvapilo a musela jsem na FU znovu smlouvy dokozit. Poradíte?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Dojemný a záhadný vzkaz Plekance: Česko slíbil synům, vrací se i Vondráčková?

Tomáš Plekanec definitivně končí v zámořské NHL a v současné chvíli je na... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Kdo byl svatý Martin a co se v jeho svátek jí, pije a dělá?

Po roce 1989 se opět začaly dostávat ke slovu tradice, kterým bývalý režim... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >