Musím povinně docházet do těhotenské poradny?

515
7.8.13 10:48

Musim povinně docházet do tehotenské poradny ?

Je zákonná povinnost docházet na všechny návštěvy do poradny, nebo můžu poradnu navštívit tak jak uznám za vhodné já?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
7.8.13 10:49

Zákonná povinnnost už dnes není, ale myslím že je vhodné chodit tak, jak jsi pozvaná :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14090
7.8.13 10:50

Žádný zákon tě k tomu nutit nemůže… Jen nechápu důvod toho proč tam nechodit :nevim: V dnešní době se dá již včas přijít na to kdyby bylo něco špatně právě na preventivních kontrolách :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
7.8.13 10:51

Nevím jestli je to povinné, ale docházet asi chceš ale asi ne tak často, jak ti dr řekne…i když ono to tak časté zase nená jednou za měsíc. se mnou ležela v porodnici maminka, která nebyla ani jednou a z porodnice na ní zavolali sociálku právě kvůli tomu, ale ta nechodila vůbec :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
7.8.13 10:54
@zanetka2712 píše:
Nevím jestli je to povinné, ale docházet asi chceš ale asi ne tak často, jak ti dr řekne…i když ono to tak časté zase nená jednou za měsíc. se mnou ležela v porodnici maminka, která nebyla ani jednou a z porodnice na ní zavolali sociálku právě kvůli tomu, ale ta nechodila vůbec :nevim:

Tak to je dost drsné… Takhle by to teda, myslím, fungovat nemělo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
7.8.13 10:54

Nechápu dost dobře položenou otázku… jak jako musíš tam chodit? ty tam chodit nechceš? tebe nezajímá, jestli je mimčo v pořádku?
já teda nevím, ale já bych ani jednu poradnu, UTZ ani jiné vyšetření či odběry nevynechala… a to doktory nesnáším a normálně si skoro všechno kurýruju sama.
Ale v těhotenství bych si teda nejít k doktorovi na plánované prohlídky nelajzla :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
7.8.13 10:56

No tak jistě že nemusíš, nutit tě nikdo nemůže. Ale může nastat průser a co potom :nevim: představ si třeba mrtvé miminko v břiše, můžeš ho tam mít klidně několik týdnů, taky můžeš umřít…

• Nahlásit
  • Citovat
5471
7.8.13 10:57

A vyšetření, které z nějakého důvodu nebudeš chtít podstoupit, se přece dá odmítnout (např. pití toho hnusu na cukrovku, kdyby hrozil odběr plodovky atd.). Nevím proč odmítat UTZ, ale i kdyby - je to na tobě. Nemůžou tě nutit. A jsou matky, které chytly bolesti břicha, zad a překváááápko, najednou je z podezření na ledvinovou koliku mimčo :mrgreen: - ani nevěděly, že jsou těhotné :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3476
7.8.13 10:57

Je jenom na tobě, jestli budeš chodit pravidelně nebo ne.Jen teda nechápu, proč by jsi měla házet za hlavu kontrolu u dr., když se jedná o dítě, jestli je v pořádku nebo ne :nevim: Tohle bych neriskovala a normálně odchodila kontroly, abych věděla, jak na tom je i pro klid duše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8286
7.8.13 11:01
@AliTad píše:
Tak to je dost drsné… Takhle by to teda, myslím, fungovat nemělo :?

no už je to teda 5 let ani nevím jak to dopadlo, už jsem jí neviděla, ale seřval jí tam doktor pěkně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sophinka1
7.8.13 11:03

Já od 20 do 36 tt nechodila. Pak jsem měl aproblém sehnat porodnici, kde by mě vzali. Nicméně dítě se narodilo :mrgreen: (v táborské nemocnici, byli všichni nesmírně milí) UTZ jsem si zaplatila sama v 30tt. PAk v porodnici udělali krevní testy

• Nahlásit
  • Citovat
5413
7.8.13 11:03
@zanetka2712 píše:
no už je to teda 5 let ani nevím jak to dopadlo, už jsem jí neviděla, ale seřval jí tam doktor pěkně

Tak to je možná ještě ta doba, že když matka po porodu podepsala reverz a šla s dítětem domů, zpátky je přivezla policie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12160
7.8.13 11:04
@123l píše:
Je zákonná povinnost docházet na všechny návštěvy do poradny, nebo můžu poradnu navštívit tak jak uznám za vhodné já?

Ne, zákonná povinnost není.
http://www.aperio.cz/poradna/495 - doporučuji přečíst celou odpověď právní poradny ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
7.8.13 11:08

Nemusíš nic… za celou dobu nemusíš ani jednou k doktorovi, jen pak MUSÍŠ porodit, asi budou mít v porodnici řeči, ale to je tak všechno co s tim mohou dělat.

• Citovat
  • Upravit
1065
7.8.13 11:08

K nam do poradny prisla zenska, ktera tam podle sestricky ani jednou nebyla, a prisla si az pro papir skrz penize. Po porodu. Holky ale to jsem nikdy nevidela, ona mela prsa az u kolen. A to doslova. Vypadalo to jako ze ma pod trickem male detske lyze. Nikdo v cekarne se neubranil pohledu na ni… sestra rikala, ze to je kvuli tomu, ze mela nejaky problem s prsy a jeste neco, a kdyby chodila do poradny-k doktoru tak to ma v poradku.

Ale k zakladatelce - nikdo ti to zakazat nemuze.. ale jit pak rodit bez niceho do nemocnice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama