Musím přestat kojit, jak zastavit mléko?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kokoska17
Kecalka 200 příspěvků 19.07.18 11:35
Musím přestat kojit, jak zastavit mléko?

Achjo, kvůli lekum musím přestat kojit. Kojila jsem rok ale už nemohu. Co a mlékem? Jak ho zastavit :,(?

Přečtěte si článek: Tipy, jak zastavit laktaci bez komplikací

Reakce:

Bídžej
Kecalka 198 příspěvků 19.07.18 11:37

Postupně ubirej po jednom odstrikavani. Po čase už nebudeš muset. U mě to trvalo asi 2 týdny. Nicméně mlíko mám pořád (už přes měsíc), jen už netlačí a nemusím odstrikavat.

Zelnicka
Kecalka 305 příspěvků 19.07.18 11:48
@Kokoska17 píše:
Achjo, kvůli lekum musím přestat kojit. Kojila jsem rok ale už nemohu. Co a mlékem? Jak ho zastavit :,(?

Doporučuji kontaktovat laktační poradkyně anebo stránky mamila.sk. Je jen velmi málo léků se kterými nelze kojit

carola
Kelišová 6722 příspěvků 19.07.18 12:02

Já jsem také musela přestat kojit. Dostala jsem prášky na zastavení laktace,ale nakonec jsem je nepoužila. Odstříkávala jsem asi 4 dny méně a méně a pak už jsem nemusela vůbec.

Kellynka123
Povídálka 32 příspěvků 19.07.18 12:23
@Zelnicka píše:
Doporučuji kontaktovat laktační poradkyně anebo stránky mamila.sk. Je jen velmi málo léků se kterými nelze kojit

Ano, opravdu tomu na Manile rozumí mnohem více, než lékaři! Maminky co odkojily dítě a udělali si kurz budou říkat co se smí při kojení. Nechci se hádat, ale mám farmacii a ibuprofenum se opravdu nesmí používat, přitom ho LP zvesela doporučuji.
K dotazu, já přestala kojit ze dne na den, ráno jsem si zavázala prsa, přes den minimálně pila, večer rozkázala prsa, rozmasirovala ve sprše a malinko odstrikala do úlevy, takhle ještě dva dny a bylo po kojení. Nemůžu říct, ze to nějak extra bolelo, čekala jsem to horší. A doporučuji poslouchat doktory, jaké léky smis a nesmis brát při kojení. Oni nemají jen kurz. ????

Hadumi
Extra třída :D 13508 příspěvků 19.07.18 12:34

@Kellynka123 OT - bože, k jakým já to chodím šarlatánům lékařům (gynekolog, zubař, revmatolog, rhb), kteří mi ibuprofenum vždy doporučili :pankac: , že je to to jediné, co je při kojení ok.

Jestli nemusíš skončit ze dne na den, tak snižuj např. týden počet kojení, takhle jsem končila já. Pak jsem prostě nedala a mlíko zmizelo samo.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 19.07.18 12:48
@Kellynka123 píše:
Ano, opravdu tomu na Manile rozumí mnohem více, než lékaři! Maminky co odkojily dítě a udělali si kurz budou říkat co se smí při kojení. Nechci se hádat, ale mám farmacii a ibuprofenum se opravdu nesmí používat, přitom ho LP zvesela doporučuji.
K dotazu, já přestala kojit ze dne na den, ráno jsem si zavázala prsa, přes den minimálně pila, večer rozkázala prsa, rozmasirovala ve sprše a malinko odstrikala do úlevy, takhle ještě dva dny a bylo po kojení. Nemůžu říct, ze to nějak extra bolelo, čekala jsem to horší. A doporučuji poslouchat doktory, jaké léky smis a nesmis brát při kojení. Oni nemají jen kurz. ????

Můžu mít jen takový dotaz, proč se při kojení nesmí ibuprofen, ale můžu ho dát miminku přímo, když má třeba teplotu po očkování? Jestli se třeba tím kojením ta látka rozloží na nějaké nebezpečné složky, nebo čím to je?

Peta02
Kecalka 369 příspěvků 19.07.18 12:57

Taky jsem musela kuli lekum prestat kojit a snižovala jsem postupně, trvalo mi to asi tři tydny, nejdřív jsem dceři dávala jen na noc a pak už vůbec, prsa jsem masirovala ve sprše, odstrikavala. Pak na noc jsem musela spát v rolaku, aby to mala pochopila ze nic nebude.

Kokoska17
Kecalka 200 příspěvků 20.07.18 10:15

Všem děkuji za rady. K ranu jsem to nevydržela a před léky jsem dala malemu odsat, silena bolest prsou :zed:

K92
Kecalka 187 příspěvků 20.07.18 10:21

Zkus mátu. Prý se jedná o bylinku, která snižuje laktaci… třeba by to mohlo částečně pomoci.

Kokoska17
Kecalka 200 příspěvků 20.07.18 11:59

@K92 ok Dekuji . mám na zahrádce tak zkusím, ještě prý ledový obklad tak asi taky zkusím :nevim:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

„Když chce, tak chce!“ Borkovec ukázal fotku jako důkaz o vztahu s Knechtovou

Petr Borkovec (18), známý coby problémový zajíček ze soutěže SuperStar,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >