Musím se hlásit na pracák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 03.09.18 15:41
Musim se hlasit na pracak?

31.8. jsem skoncila v praci. Jinou nemam, ale mam domluveny pohovor. Kdybych nastoupila treba 10.9., musim byt do te doby tyden na pracaku? Nebo kdyz bych jiz mela tento tyden sepsanou smlouvu, nemusim to resit?

Dekuji :-)

Reakce:
P4ja
Kelišová 6614 příspěvků 03.09.18 15:50

@Paprika.Cervena Já myslím, že se na pracák hlásit nemusíš vůbec. Ale pak si musíš platit zdravotní pojištění sama.

tininas
Ukecaná baba ;) 1399 příspěvků 03.09.18 15:51
@Paprika.Cervena píše:
31.8. jsem skoncila v praci. Jinou nemam, ale mam domluveny pohovor. Kdybych nastoupila treba 10.9., musim byt do te doby tyden na pracaku? Nebo kdyz bych jiz mela tento tyden sepsanou smlouvu, nemusim to resit?Dekuji :-)

Ahoj,

máš to zatím nejisté. Píšeš jen o domluveném pohovoru, takže nevíš, jestli to klapne. A jistota je jistota. Takže na pracák bych určitě zašla - už kvůli zdravotní pojišťovně - s tou si moc nezahrávej - neplacení se Ti může vymstít.

Držím pěsti, ať práce klapne.

Sany80s
Kelišová 6625 příspěvků 03.09.18 16:06

Nemusíš, ale na nahlášení máš omezenou dobu a když si prakticky hned nenajdeš práci, tak si budeš muset sama platit zdravotní pojištění.

verujan
Kecalka 212 příspěvků 03.09.18 16:12

Není to povinné, pokud nastoupíš v průběhu září, tak to bude v pořádku i pro zdravotní pojišťovnu. Ale připravíš se o peníze (podporu v nezaměstnanosti).

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 03.09.18 17:23

Na podporu narok nemam, to bych jinak neresila :-) Jinak vim, ze se mam hlasit na UP do 3 dnu, coz je streda a prave ve stredu mam pohovor. Predpokladam, ze to klapne, tak kdybysme se treba domluvili na nastupu od pondeli, tak jestli prave na UP musim, nebo ne. Kdyz bych byla zamestnana tedy az od 10.9., nevim, co tech 9 dni predtim, zda to nicemu nevadi, nebo je to potreba nejak pokryt. Co vim, tak zamestnavatel jakoby plati cely mesic, ne?

eumedon
Extra třída :D 13748 příspěvků 03.09.18 20:01
@Paprika.Cervena píše:
Na podporu narok nemam, to bych jinak neresila :-)

Jak to, že nemáš nárok na podporu?

@Paprika.Cervena píše:
Jinak vim, ze se mam hlasit na UP do 3 dnu, coz je streda …

Nemusíš se hlásit na ÚP. Neexistuje žádná povinnost hlásit se na ÚP. Musíš být zdravotně pojištěna.

Do tří pracovních dnů od skončení pracovního poměru se musíš nahlásit na úřad práce, chceš-li, aby tě ÚP evidoval jako uchazečku o zaměstnání od prvního dne následujícího po skončení pracovního poměru (tedy od 1.9.) a podle toho ti počítal výši podpory.

https://www.podnikatel.cz/…-prekvapeni/

Jinak ti bude počítána podpora ode dne, kdy se na ÚP přihlásíš.

@Paprika.Cervena píše: ..a prave ve stredu mam pohovor. Predpokladam, ze to klapne, tak kdybysme se treba domluvili na nastupu od pondeli, tak jestli prave na UP musim, nebo ne. Kdyz bych byla zamestnana tedy az od 10.9., nevim, co tech 9 dni predtim, zda to nicemu nevadi, nebo je to potreba nejak pokryt. Co vim, tak zamestnavatel jakoby plati cely mesic, ne?

Ano, pokud to klapne, tak zaměstnavatel tě registruje na zdravotní pojišťovně na celý měsíc.

https://www.finance.cz/…i-pojisteni/

https://www.penize.cz/…pp-soc-zdrav

Za zeptání na ZP nic nedáš.

Paprika.Cervena
Kecalka 137 příspěvků 03.09.18 20:39

31.8. mi koncila MD a zkusebka v praci, kde jsem se zkusebkou i skoncila, zkratka malo penez. Tak mam zatim domluveny pohovor jinam a nebojim se, ze bych nic nesehnala.

Kazdopadne pochybuju, ze by mi dali podporu, kdyz jsem neodpracovala potrebnou dobu. Tudiz mi jde jen o to pojisteni, abych nemusela neco platit za dny, kdy jsem tedy nebyla ani zamestnana, ani nikde hlasena. Zapsat se a zase se vyradit za par dni.

lootseek
Stálice 78 příspěvků 03.09.18 21:25

Do doby potřebné pro přiznání podpory se počítá i péče o dítě do 4 let věku v posledních dvou letech, takže by podpora eventuálně být mohla. Tím tě ale nechci lákat na pracák :D

eumedon
Extra třída :D 13748 příspěvků 04.09.18 08:19
@Paprika.Cervena píše:
31.8. mi koncila MD a zkusebka v praci, …

Pobíráš rodičovský příspěvek? Jestli pobíráš rodičovský příspěvek, tak jsi státním pojištěncem.

V každém případě - zašel bych na zdravotní pojišťovnu (někdy v tomto týdnu, nejvýš do pondělka) a změnu jim tam oznámil. Až bych získal nový pracovní poměr, tak by jim měl změnu oznámit zaměstnavatel, ale pro jistotu bych jim to sdělil taky.

Kdybys získala novou práci, zakládající zdravotní pojištění, tento měsíc, tak postup - viz https://www.penize.cz/…pp-soc-zdrav. Tj., kdyby jejich odvod na zdrav. pojištění nestačil na minimální pojistné, měli by ti to dát vědět.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Daniel Nekonečný vedle pobledlé Vignerové už nevypadá jak z toho světa

Kromě finalistů Muže roku 2018 se na křest kalendáře vydal celý zástup hvězd,... číst dále >

Čestmír Řanda ukázal novou milenku. Je to mladší kopie Pletánkové!

Vrátila se Tina Pletánková k Čestmíru Řandovi? To napadlo všechny, kdo se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >