Musím si s manželem udělat insolvenci

Anonymní
5.4.16 13:58

musim si s manželem udělat insolvenci

Dobrý den, mám otázku. Manžel má docela vysoké dluhy a měsíce hodně splaci, uvažuje o insolvenci, ale chce ji on sám je to možný? Dluhy mel už před manželstvím, ale u ty nejvyšší sem mu dělala spoluzadatele aby to mel v bance ne u cetelemu. Mate někdo zkušenost? Děkuji za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

69308
5.4.16 14:01

Ne, musíte jako manželé oba dva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
5.4.16 14:02
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám otázku. Manžel má docela vysoké dluhy a měsíce hodně splaci, uvažuje o insolvenci, ale chce ji on sám je to možný? Dluhy mel už před manželstvím, ale u ty nejvyšší sem mu dělala spoluzadatele aby to mel v bance ne u cetelemu. Mate někdo zkušenost? Děkuji za reakce.

sám nemůže, jste manželé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
5.4.16 14:13
@Anonymní píše:

Ono to sice ani nejde, ale proč chce jít do insolvence sám?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3477
5.4.16 14:17

vlastnictví

Navíc myslím při osobním bankrotu nesmí dotyčný nic vlastnit a také musí mít zaměstnání s určitým příjmem..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22835
5.4.16 14:19
@Kobliha51 píše:
Ono to sice ani nejde, ale proč chce jít do insolvence sám?

předpokládám, že proto, aby dluhy šly z jeho výplaty a manželce zůstala celá :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
5.4.16 14:25
@Heinich píše:
Navíc myslím při osobním bankrotu nesmí dotyčný nic vlastnit a také musí mít zaměstnání s určitým příjmem..

vlastnit může, pokud odůvodní, proč co má - např vlastní barák atd.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
5.4.16 14:47
@Anonymní píše:

Spadáte do toho oba. Zúžit společné jmění je už taky pozdě. Rozhodně se to ale pokuste vyřešit dohodou s veřiteli nebo vlastním návrhem na insolvenci. nenechte to dojít do podoby exekuce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.16 15:22

@Premek_Orac on vse splaci, nemá žádný prodlení nic..

• Nahlásit
  • Citovat
5.4.16 15:27

insolvence

Anonymní napiš mi do zprávy poradím ti jednoho člověka který je fakt dobrý a vyzná se v tom taky nám dělal návrh na insolvenci a se vším poradí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.4.16 15:37

@Mar__tanka1983 asi tak. Hlavně protože čište moje dluhy jsou 50 000 Kč jeho 800 000. Právě, že na netu sem zkoušela kalkulačku a byla tam možnost bez manželky i když jsme manžele.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
5.4.16 15:38

Jinak od známý dobra kamarádka si dělala insolvenci bez manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
69308
5.4.16 16:41
@Anonymní píše:
@Premek_Orac on vse splaci, nemá žádný prodlení nic..

pak ale nemá nárok na insolvenci, tam je podmínkou, jednou z mnoha, že jsi v prodlení se splátkami a nezvládáš splácet. Ne, že zvládáš, jen se ti nechce platit celý dluh.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17669
5.4.16 19:54
@Anonymní píše:
@Mar__tanka1983 asi tak. Hlavně protože čište moje dluhy jsou 50 000 Kč jeho 800 000. Právě, že na netu sem zkoušela kalkulačku a byla tam možnost bez manželky i když jsme manžele.

Věřitelé by byli hloupí, kdyby si vás nechali takhle protéct mezi prsty. Dluhy se mají splácet a ze dvou dostanou víc, než z jednoho. Proto jsou ty zákony takhle udělané. Taky se mi to nelíbí, ale exekutoři mají dlouhé prsty…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6724
6.4.16 09:06
@Anonymní píše:
@Premek_Orac on vse splaci, nemá žádný prodlení nic..

A proč tedy chce insolvenci, když vše stíháte splácet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama