Musím trávit všechen čas s miminkem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5.1.22 06:50

Musím trávit všechen čas s miminkem?

Ahoj, mám skoro tříměsíční dceru. Dobře spí a je taková celkově spokojená, ale chci vědět, jestli jí nějak ubližuje, když s ní netrávím aktivně 100% času, kdy je vzhůru?

Když zrovna nespí, tak ji mám třeba v náručí na gauči, nebo ležíme na posteli a něco jí čtu, nebo si s ní hraju (cvičíme s nožičkama apod). Pak ale chci něco dělat, takže ji dám třeba do postýlky, ona sleduje kolotoč nad sebou nebo mává rukama a nohama, vypadá, že si celkem vystačí. Samozřejmě když zapláče, běžím hned k ní. Ale takhle vydrží sama klidně hodinu, někdy potom usne. Postýlka je pojízdná, takže jsme spolu skoro vždycky ve stejné místnosti, ale prostě nedržím ji a ani na ni nemluvím pořád, to ani nejde.

Cítím se trochu provinile, jako že se jí dost nevěnuju a až vyroste, tak si taky vystačí sama a nebude moc společenská. Zároveň je ale ten čas pro mě důležitý, jednak jsem si nechala malý úvazek a dělám z domova, a pak taky péče o domácnost nějaký čas zabere… jak jste to dělaly vy, věnovaly jste 100% svého času miminku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12452
5.1.22 06:58

Nemusíš se cítit provinile. Já mám ještě 2 starší děti takže kolikrát musím nechat miminko samotný. Naopak je to lepší když si zvyká že je chvíli samo, ale máma se vždycky vrátí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3901
5.1.22 07:07

Ja nevidim duvod, proc se miminu venovat, pokud si mou pozornost primo nevyzada. Bud rada, ze ti vydrzi samo se sebou a venuj se cemu potrebujes, dokud nezacne brecet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
5.1.22 07:09

Měla jsem stejné pocity s prvním dítětem a zároveň pocit provinění, že ale nevím, jak si s ním mám v tak nízkém věku hrát.
S druhým už to vůbec neřeším a výčitky nemám. Kouká na mě, když vařím, nebo větším prádlo nebo si hrajeme se starsim. Když mám chuť, snažím se ji něco u toho zpívat. Nebo si ji dám do nositka a umyjeme spolu nádobí, vysajeme koberce, nebo se v tu chvíli najím. Ona je ráda, že je se mnou, nemusím se na ni pořád dívat a něco s ní dělat. Taky si s ní samozřejmě hraju, ale fakt ne nonstop. Potřebuju si udělat nějaké věci, abych byla sama spokojena, to je pak pro ni důležitější, když jsem v pohodě.
To přijde neboj. Roční až dvouletý dítě tě nepustí samotnou ani na záchod :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27278
5.1.22 07:15

No je vidět, že máš jedno dítě :D jak jich bude víc, tak ani není možné se jednomu věnovat non stop :D buď úplně v klidu, dítě to přežije, já se taky žádnému nevěnuji neustále a společenství jsou dost, naopak jsou i víc samostatní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.22 07:31

Ok, díky, že jste mě uklidnily :hug:
Každej den mě několikrát napadá, že dělám něco blbě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6530
5.1.22 07:42

Ono právě si myslím že je lepší jak ji necháš i samotnou…jak se zabaví s hračkama sama. Buď za to ráda. Nemusíš doma makat jen jak mimino spí. Já si v poledne v klidu dala oběd a kafe jak dcera spala. Taky jsme si s ní pohrála… nečetla jsem tedy miminku, spíše jsme dělali různe blbinky, procházeli se po domě apod. A pak jsem při dceři dokázala uvařit, uklidit… ji jsem jen měnila hračky na hrazdičce a byla spokojená. Jak plakala přišla jsem samozřejmě. Ale na každé kňournutí.
Bud vděčná že máš odložitelné miminko a neječí ti kdykoliv ji položíš do postýlky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9735
5.1.22 07:43

Proboha, šťastná to Žižkovská žena :mrgreen: Já už tahám dítě na hrbu 15 měsíců nonstop, dokonce beze mě ani nespí :D Za vrchol úspěchu považuju, když se na blbých patnáct dvacet minut zapojí do her starších sourozenců :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
97
5.1.22 07:44

S miminem toho moc neudelas, ja si nehraju ani se starsim ditetem. Nebavi me to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
5.1.22 07:53

Můžeš zkusit ji dát v kočárku past koníčky a drandit po městě. To u nás hodně dlouho frčelo. Mladej koukal na auta, lidi, zvirata atd. a já si mezitím vytelefonovala všechno možné, došli jsme nakoupit… A jeho to fakt bavilo, hezky se zbavil a pak spal jak dřevo :srdce:

Příspěvek upraven 05.01.22 v 07:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1133
5.1.22 07:53

Ne, opravdu není potřeba 😁. Jen teda podotknu, že kolotoč už brzy pravděpodobně mebude stačit a je pak lepší mít dítě na zemi na dece, dávat na záda pod hrazdičku, aby se mohlo dítě začít přetáčet. U nás to vždy bylo po tom třetím měsíci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11632
5.1.22 08:22

Měla jsem úplně stejné výčitky i u druhého dítěte. První byl neodložitelný a druhá byla tak pohodová, jako tvoje. Užívej si ten čas. S tím, jak bude společenská, to nemá vůbec nic. To je dáno povahou. Až jí to nebude stačit, tak si sama o pozornost řekne, neboj. Navíc pak nastane období, kdy jí chtíc nechtíc musíš stát téměř neustále za zadkem. Jinak já si s dětmi nijak aktivně nehrála nikdy, jo, postavit párkrát komín, domeček z Dupla a podobně..ale že bych s nimi seděla hodiny v pokojíčku, to ani náhodou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2141
5.1.22 08:26

Bože co já bych 6a to dala. Dcera od narození neodlozitelna. Pokud jsem jí nehoupala na ruce nebo neměla pricuclou na prsu tak řvala hák tur… Navíc nespala jen 3* denně 20min.. Čiré peklo. Položit jí někde piš hrazdu či do postýlky to byly přímo záchvaty pláče. Nejedla jsem, nespala, nemyla se, nečesala… Hrůza… O vaření nemluvím. Byla jsem živá na kávě a rohlících a čokoládě.. Takže buďte ráda že vám vydrží i chvíli sama.. Pokud je spokojená je to v pořádku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66332
5.1.22 08:36

@Žižkovská žena proč bys ji měla pořád tahat? Pokud je spokojená a má tě na blízku, tak je to super..a využívej ten čas pro sebe :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3112
5.1.22 09:13

Měli jsme takového prostredniho. Nejspokojenejsi byl, když ležel na zemi a koukal se, jak si hraju se starším. Kdykoliv jsem se mu pokoušela cíleně věnovat, začal brečet. Tak jsem ho zas odlozila, ignorovala a on byl spokojenej. Taky jsem měla výčitky, že se mu nevěnuju, nerozvijim ho…ale ono to nešlo, on nechtěl. Bohaté mi to vynahradit zbylé dvě děti, neodlozitelny přísavky s touhou po pozornosti 24/7, a to i teď, když mají 2 a 7..ten starší si už občas vystačí sám, když mu dovolím telefon nebo tablet, ale to zase nechci nijak často, že.. takže funguju s těma dvěma a prostřední si sam poletuje mezi námi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat