Musím trávit všechen čas s miminkem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
684
5.1.22 09:31

Přesně, jak píšou všechny.. Nemusíš neustále dělat animátora, nech dítko, ať se zabaví i samo, ono si řekne, až bude něco potřebovat, neboj.
Budeš vzpominat na ležící mimino pod hrazdičkou, až budeš hrát 8.loutkove divadlo a stavět 10.vez z kostek..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1335
5.1.22 09:40

Mám pětiměsíční..taky si s ní pořád nehraju…sedí v houpatku, houpe se a já třeba vařím a buď mám puštěnou hudbu nebo třeba povídám co dělám že vařím oběd pro taťku…atd… Teď chci zkusit znova i hrací deku..jestli už na ní vydrží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8323
5.1.22 10:02

Nemusíš mít žádné výčitky. :) Naopak buď ráda, že máš možnost si v jeho blízkosti dělat i jiné činnosti, třeba bude později samostatnější při hrách než děti, které jsou zvyklé na neustálou pozornost. Kolotoč brzy nebude miminko tolik bavit, je super pořídit hrazdičku s hračkami a dát pod ni miminko na zem. A taky dávej aspoň po chvilkách na bříško, hračky okolo. Miminko bude motivované k pasení koníků a celkově je to dobré pro psychomotorický vývoj. Užívej si, že máš čas i na knížku, ze dne na den se to může obrátit a malého nebudeš moct dát z ruky, potom bys mohla jen nostalgicky vzpomínat na ten nynější klid. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
5.1.22 15:47

Mě by tedy spíš připadalo divné, kdybyste jí nenechala ani 5 minut samotnou. Já bych se jí dokonce věnovala jen když by o to projevila zájem. Pokud by si hajala v postýlce a koukala, jak se točí kolotoč, nevidím jediný důvod, proč bych ji měla rušit. Sama jste zjistila, že když vás chce, ozve se… Tak proč se cítit provinile?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
57
5.1.22 17:03

Co bych dala za 15 minut klidu, nyní 2.5 měsíce, nejen že když je vzhůru tak skoro neodložitelná, prso, nosit po bytě, povídat, zvědvá jak opica je… ale nejraději mě má jako polštář a přes den spí nejlíp na mě… užívat dokud to jde, že si vystačí sama

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5.1.22 17:52

Ok, díky všem za odpovědi, takže celkem jednoznačně převládá názor že je to ok… A omlouvám se za ten dotaz všem matkám, které mají opačný problém, já si samozřejmě uvědomuju že mít dítě co je neodložitelné je náročnější než to, že si dělám hlavu s příliš klidným miminem:)

Přeju nám všem hodně sil a díky za názory

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat