Musím ukončit rodičák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 11.04.11 12:57
Musím ukončit rodičák?

Dobrý den mám dotaz malý bude mít 3roky v květnu a vypadá to,že skončím na pracáku a tak se chci zeptat musím někde ukončit rodičák nebo půjdu rovnou na pracák a je to.Pokud bych nastoupila do práce ( NĚCO SE TROCHU RÝSUJE)tak nastoupím a hlásím někde ukončení rodičáku nebo to je prostě už daný,že po 3letech hotovo a nemusím nikde nic hlásit.Děkuji už je to dlouho na první mateřské jsem byla před 9lety a pak jsem hned nastoupila do práce a nic jsem nemusela řešit,ale ted je tolik změn,že nevím.

Reakce:
KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 11.04.11 13:36

Ahojky,

pokud se nevracíš zpět do práce nebo nenastupuješ den po 3 narozeninách dítka do nové práce, tak by ses měla hned následující den, kdy dosáhne dítko věku 3 let (př. dne 2.5. má 3 ročky, tak 3.5. bud nástup do práce nebo na ÚP), hlásit na úřadě práce. Tam doložíš svou OP a RL dítka s tím, že jsi ukončila RD a nemáš kam nastoupit do práce.
Dle zákona je povinnost nahlásit se na ÚP do 3 dní, lepší je tam zajít bud před nebo hned po 3 narozeninách dítěte. ;-)

Držím palečky, at vyjde nová práce :palec:

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 11.04.11 18:56

žádná povinnost hlásit se na úp není, jen do 8 dnů po ukončení pobírání RP pokud nenastoupíš do práce nebo na úp, nebo nezačneš třeba podnikat musíš nahlásit na zdravotní pojišťovně ukončení státní kategorie při pobírání RP.

Váš příspěvek
Reklama