Musím ukončit rodičák?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

milunaeviku
Kecalka 170 příspěvků 11.04.11 12:57
Musím ukončit rodičák?

Dobrý den mám dotaz malý bude mít 3roky v květnu a vypadá to,že skončím na pracáku a tak se chci zeptat musím někde ukončit rodičák nebo půjdu rovnou na pracák a je to.Pokud bych nastoupila do práce ( NĚCO SE TROCHU RÝSUJE)tak nastoupím a hlásím někde ukončení rodičáku nebo to je prostě už daný,že po 3letech hotovo a nemusím nikde nic hlásit.Děkuji už je to dlouho na první mateřské jsem byla před 9lety a pak jsem hned nastoupila do práce a nic jsem nemusela řešit,ale ted je tolik změn,že nevím.

Reakce:

KačuliKačka
Neúnavná pisatelka 17163 příspěvků 11.04.11 13:36

Ahojky,

pokud se nevracíš zpět do práce nebo nenastupuješ den po 3 narozeninách dítka do nové práce, tak by ses měla hned následující den, kdy dosáhne dítko věku 3 let (př. dne 2.5. má 3 ročky, tak 3.5. bud nástup do práce nebo na ÚP), hlásit na úřadě práce. Tam doložíš svou OP a RL dítka s tím, že jsi ukončila RD a nemáš kam nastoupit do práce.
Dle zákona je povinnost nahlásit se na ÚP do 3 dní, lepší je tam zajít bud před nebo hned po 3 narozeninách dítěte. ;-)

Držím palečky, at vyjde nová práce :palec:

mati
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 11.04.11 18:56

žádná povinnost hlásit se na úp není, jen do 8 dnů po ukončení pobírání RP pokud nenastoupíš do práce nebo na úp, nebo nezačneš třeba podnikat musíš nahlásit na zdravotní pojišťovně ukončení státní kategorie při pobírání RP.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >