Musím vyplatit manžela?

Anonymní
6.5.20 20:16

Musim vyplatit manžela?

Omlouvam se za anonym, ale nechci, aby nekdo věděl, ze něco takového řeším.
Manžel mi asi zahyba, žít v takovém vztahu nechci. Pokud bychom se rezvedli, musim ho vyplatit z bytu? Kdysi jsme se o tom bavili a on si mysli, ze ano.Jsme spolu dvacet let.Pred pěti lety jsme koupili druzstevni byt, kde kupni smlouva byla jen na mě, ja jsem take hlavni druzstevnik a on az dalsi bydlejici.Byt jsme kupovali jeste v dobe, kdy jsme nebyli sezdaní. Penize za které se byt kupoval byly z me brigady, ktera byla bokem. Penize mame společné a v dobe vydelavani na byt jsem mela i svou praci na hl. pr. pomer a ty penize sli normalne cele do domacnosti. Nikdy jsme nehrali na „moje“ „tvoje“, vždy bylo vse společné. Takze společné byly i penize z brigady na byt, ale vydělala jsem je jen ja.
Pokud bude nekdo vedet, jak to chodi, budu za to moc ráda.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

514
6.5.20 20:20

Tys ten byt koupila před svatbou? Kupní smlouva je na tebe? To ho podle mě vyplatit nemusíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15926
6.5.20 20:21

Jestli je byt psaný na tebe a koupila jsi ho před uzavřením manželství, tak nárok nemá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10602
6.5.20 20:21

Pokud jsi byt koupila za svobodna, je jen tvuj. Ale pokud jsi ho splacela za dobu trvani manzelstvi anebo jste v manzelstvi do neho spolecne investovali, ma manzel narok na polovinu vsech techto investic a splatek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3001
6.5.20 20:26

Tak byt je tvuj pokud jsi ho koupila pred snatkem. Drzim ti palce at ti vse vyjde a budes stastna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.5.20 20:29

Dekuji moc. Docela jsem si oddechla. Vubec si nedovedu představit, ze on si nabrnkne nejakou…, a ja bych ho musela ještě vyplacet. Chova se ted jak idiot a asi si mysli, ze jsem uplne pitomá. Hodne me to boli, porad ho miluji, zivot bez nej si nedovedu predstavit, ale zit v tomto take ne.Za tech dvacet let, co jsme spolu mi uz byl 2× neverny, takze vim naprosto presne, jak se chova, kdyz se nejaka jina objevi.

• Nahlásit
  • Citovat
1930
6.5.20 20:44

Pokud je kupni smlouva na tebe tak ne, ale jestli jste v dobe mamzelstvi koupili nejaky spotrebic a nebo opravy tak narok na pulku ma. Ted to resila kamaradky mama, kdy si rozdelovali vybaveni

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13079
6.5.20 21:47

Řeš to s právníkem, ale pokud je byt tvůj a koupila si ho před svatbou tak by do SJM patřit neměl. Tepreticky by mohl chtít nějaké peníze, pokud něco kupoval, hradil rekonstrukci nebo tak něco.

jinak teda nevěra se dá překonat a většina vztahů která trvala až do smrti jednoho z partnerů se s tím dokázala vypořádat.

Plus pokud oba chtějí řešit krizi, která vedla k nevěře jednoho znich, tak to pomáhá posunout ten vztah na mnohem lepší a zajímavější úroveň.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2363
7.5.20 00:21
@Anonymní píše:
Dekuji moc. Docela jsem si oddechla. Vubec si nedovedu představit, ze on si nabrnkne nejakou…, a ja bych ho musela ještě vyplacet. Chova se ted jak idiot a asi si mysli, ze jsem uplne pitomá. Hodne me to boli, porad ho miluji, zivot bez nej si nedovedu predstavit, ale zit v tomto take ne.Za tech dvacet let, co jsme spolu mi uz byl 2× neverny, takze vim naprosto presne, jak se chova, kdyz se nejaka jina objevi.

Proboha - nedej na rady tady, dej dohromady všechny papíry a zajdi za PRÁVNÍKEM!!!
Asi mají pravdu, ale stejně tam může být někde „něco“.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58873
7.5.20 00:34
@Josef_t píše:
Proboha - nedej na rady tady, dej dohromady všechny papíry a zajdi za PRÁVNÍKEM!!!

Ne, nebude někde něco.. Toto je realita. Majetek nabyty před manželstvím je toho, kdo ho nabyl.. Pokud nebyl splacen v manželství, je byt jen zakladatelky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2363
7.5.20 00:42
@martina.se píše:
Ne, nebude někde něco.. Toto je realita. Majetek nabyty před manželstvím je toho, kdo ho nabyl.. Pokud nebyl splacen v manželství, je byt jen zakladatelky..

Realita je, že řešit takové věci bez právníka je naprostá pitomost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10602
7.5.20 05:01
@Josef_t píše:
Realita je, že řešit takové věci bez právníka je naprostá pitomost.

S tim souhlasim. Ale zakladatelka se pta jet teoreticky. Ona se nerozvadi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.5.20 06:37
@Ou píše: Řeš to s právníkem, ale pokud je byt tvůj a koupila si ho před svatbou tak by do SJM patřit neměl. Tepreticky by mohl chtít nějaké peníze, pokud něco kupoval, hradil rekonstrukci nebo tak něco.

jinak teda nevěra se dá překonat a většina vztahů která trvala až do smrti jednoho z partnerů se s tím dokázala vypořádat.

Plus pokud oba chtějí řešit krizi, která vedla k nevěře jednoho znich, tak to pomáhá posunout ten vztah na mnohem lepší a zajímavější úroveň.

Tady je ta otázka, pokud OBA chtějí řešit krizi. Nevěru jsem překonala už 2×. nevěra mi nevadí, pokud je to úlet a ne vztah. U toho mého to je vždy nějaké pobláznění nějakou v práci (pokaždé v práci :) ), flirtování s ní (což chápu, většina lidí flirtuje s někým jiným), ale ten můj nezná hranice. A v době tohoto pobláznění se ke mě chová úplně jinak, než obvykle. Na všem, co mu řeknu si hledá chybu, nějaký útok proti němu. Chápu to tak, že ze mě chce udělat tu špatnou, aby si ospravedlnil své oblbnutí. Také přesatli veškerá milá slova směrem ke mě, pohlazení…, veškerý tělesný kontakt se u nás ted zakládá na tom, když je sex, jinak nic.
Bohužel nechal otevřený notas s jeho fb (ach ty fejsbůky) a na mě tam koukala jejich konverzace. Vím, že jsem to neměla číst, ale bohužel mi to nedalo. Cíleně mu nic neprolezám, ale toto mi prostě nedalo, když jsem tam četla větu od něj pro ní " moc se na tebe těším". Podle konverzace soudím, že jsou teprve na začátku flirtování, asi to ale povede dál. Co mě hodně nakrklo a zklamalo, je, že se tam vysmíval mě. Vždy jsem si myslela, že je ke mně přímý, že se o něj mohu opřít, ale nikdo nikoho nezná úplně…

A ano, ptám se jen teoreticky, ještě nevím, co mám dělat. On neví, že já vím. Samozřejmě mu nemohu nic říct, protože by mu hned došlo, kde jsem se to dozvěděla.
Má ted ale posledních 14 dnů uplně stejné chování ke mě, jako tenkrát, kdy došlo k tamtěm úletům. A mě to práve díky té jejich konverzaci na fb docvaklo. To jeho chování ke mě, kdy chce vše přeonačit tak, že já jsem ta špatná. Ale aspoň čtení jeho zprav mi ukázalo, že ta špatnost není na mé straně, už jsem o sobě začla totiž pochybovat, že opravdu děllám tamto a ono špatně, že se špatně tvářím, že jsem prostě celá špatná.

Děkuji všem za reakce.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
7.5.20 06:42
@Josef_t píše:

Jasný, že pokud by se to už řešilo, tak vše přes právníka. Ale já ted ještě nic neřeším. Zatím s tím nic nedělám a chtěla jsem jen vědět, jak by to bylo, pokud by došlo k rozvodu.

• Nahlásit
  • Citovat
14555
7.5.20 07:58
@Anonymní píše:
Jasný, že pokud by se to už řešilo, tak vše přes právníka. Ale já ted ještě nic neřeším. Zatím s tím nic nedělám a chtěla jsem jen vědět, jak by to bylo, pokud by došlo k rozvodu.

To ti tu nikdo nenapíše. Slyšel jsem o rozsudku, kdy muž musel vyplatit ženě 1,5 milionu za byt i když jej nabyl dědictvím před sňatkem. Protože i zhodnocení majetku se může vzít v potaz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama