Musím žádat manžela o peníze - přijde vám to OK?

Anonymní
6.6.17 20:42

Musím žádat manžela o peníze - přijde vám to OK?

Jaký máte názor na naši finanční situaci?

Jsem na RD, rodičák mám 11 tisíc měsíčně. Manžel je OSVČ, příjem cca 70 tisíc. Bydlíme v bytě, rekonstruujeme dům, což tedy dost žere peníze. Manžel platí inkaso, energie atd., vše, co se týče rekonstrukce plus svoje jídlo/obědy, benzín /auto k dispozici má jen on). Já platím téměř všechno jídlo pro rodinu (manžel je vytížen, nakupuje vyjímečně), pleny pro dceru, sunar, oblečení a potřeby pro děti (máme dvě - roční a čtyřleťáka), drogerii, semtam něco na sebe. Občas zajdem s kamarádkami a dětmi na kafe, do zoo, herničky, koupíme si s dětmi buchtu, když nestíhám nachystat svačinu. Problém je ten, že peníze z rodičáku mi nestačí a poslední týden v měsíci jsem bez peněz. Manžel brblá, že moc utrácím, což je možná do jisté míry pravda, ale nakupuju kvalitní jídlo(snažím se), ale nic drahého nekupuju, spíš investuju do dětí než do sebe. Žijeme ve velkém městě. Na děti jsem defakto sama, od rána do večera… a docela mě ponižuje žádat manžela o peníze, kdy on brblá, že moc utrácím. Peníze mi nakonec vždy dá, ale musím mu říkat několikrát /např. zapomene, nemá vybrané, poslat z účtu zapomene apod./ Připadá vám to normální? Manžel má svůj účet na podnikání, tak nechce mít společný, aby to nedělalo binec v účetnictví. Jsem doma už přes čtyři roky a připadám si hloupě…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9796
6.6.17 20:47

Ne, toto mi normalni neprijde :? Ale kazdy to ma doma takove, jake si to udela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13448
6.6.17 20:48

Já si myslím, že máš dost. Já mám stejně pro 4 dospělé osoby a to je sakra rozdíl. Nauč se šetřit. Ale škemrat o peníze u manžela by mě taky nebavilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
6.6.17 20:50

My máme společnou kasu, jsou jen naše peníze ne moje a tvoje, takže tohle by mi fakt vadilo

• Nahlásit
  • Citovat
2565
6.6.17 20:51

Tak já tam vidím dost nepoměr, kolik peněz máš ty k dispozici a on a co platíte. Dej na papír, co vše platíš a ukaž mu to, třeba se mu rozsvítí. Má třeba fakt pocit, že utrácíš, ale ono jídlo pro 4clennou rodinu, dělá měsíčně dost peněz.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
6.6.17 20:51

Znám to a chápu. Nejlepší by bylo se domluvit, že by ti pravidelně každý měsíc posílal nějakou částku, třeba 3tis, dal si na to trvalý příkaz.
Jak budou děti starší, výdaje budou také vyšší a navíc RP 11tis je jenom do dvou let nebo necelých - co potom?
Ušetřit se dá na jídle - kupovat méně, nekupovat zbytečnosti. Na ostatním moc ne.

• Citovat
  • Upravit
2590
6.6.17 20:52

Neni, ale jaky sis to udelala, takovy to mas :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
494
6.6.17 20:52

A kolik má manžel na svoje potřeby, tzv. „kapesné“? A kolik zhruba zbývá tobě po odečtení jídla a všech nezbytných potřeb?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.17 20:53

Neříkám, že je to málo. Ale musím napsat, že manžel sice peníze nevyhazuje, ale na sobě nešetří, když už, koupí si boty za 3 tisíce, bundu za 5, na oběd si zajde, koupí si co chce. Dospělí zase třeba nepijí sunar, nenosí pleny, vše má něco. Zkusím si zapisovat, kde co utratím. Je fakt, že nákup třeba si nechám dovážet nebo nakoupím v malé samobsluze, auto k dispozici nemám a tahat děcka na nákupy třeba do Kauflandu a pak to odvléct kočárkem je teda pro mě vyčerpávající.

• Nahlásit
  • Citovat
1464
6.6.17 20:54
@divine woman píše:
Já si myslím, že máš dost. Já mám stejně pro 4 dospělé osoby a to je sakra rozdíl. Nauč se šetřit. Ale škemrat o peníze u manžela by mě taky nebavilo.

Tak pokud mají dostatečný příjem, tak si klidně může ( sobě i dětem) něco dopřát. Spíš se to chce domluvit na financích s manželem. Jde taky o to, kolik potřebujete na rekonstrukci baráku.
Jinak mě by přišlo doprošovat se ponižující. Ale je to jen o domluvě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
6.6.17 20:54

Já mám teda rodičák míň, jen jedno dítko, ale také mi peníze nevystačí. Krom jídla a oblečení pro dceru mám také poplatky na životní a penzijní pojištění atd, takže prostě jen s rodičákem nevyjdu, nicméně manžel nikdy neměl a nemá problém mi peníze dát, ať už si o ně řeknu, nebo mi sám nabídne…
11 tis mi přijde dost peněz na běžný chod domácnosti, ale aby mužský frfňal s takovýmhle platem mi přijde ujetý… Každý měsíc nevyjdeš a prosíš ho?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
6.6.17 20:55

Muži mají rádi fakta, pokud na to chceš jít touto cestou, sepiš si své výdaje za měsíc a předlož mu je všechny sepsané. Možná ti to pomůže i samotné - zjistit, co je tvým největším výdajem apod. A ty výdaje sobě i jemu odůvodni nebo za to prostě příště neutrácej. Ono dohadovat se, kdo utrácí moc nebo málo je bezpředmětné, dokud se na to oba v klidu neposadíte. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.6.17 20:56

Ušetřit se určitě dá. Jen na jídle moc šetřit neumím :( ale za sebe moc neutrácím, koníčky teď nestíhám (stále jsem s dětmi), oblečení semtam, ale nic extra drahého. Jedině na tom jídle, nakupovat v akcích… ale zas nejezdím autem (respektive řídím, ale auto má stále manžel). Dvouletý rodičák jsem měla i u syna, když skončil, manžel mi posílal 10 tisíc na účet.
Zkusím s tím jeden měsíc vyjít a uvidíme.

• Nahlásit
  • Citovat
242
6.6.17 20:57

Neprijde mi to normalni…nerikam, ze se s 11 tis neda zit, ale aby si manzel vklidu koupil boty za trojku a remcal, ze chces penize, ktery jdou na deti.. :roll:

Urcite bych cely mesic psala vydaje a ukazala mu to. Plus bych zridila ucet, ke kteremu budete mit pristup oba (at vidite, kam penize jdou). Ty si nechas neco pro sebe na ucte, posles zbytek a manzel take posle.. dle meho jen takto uvidi, ze ono i takovy jidlo je draha polozka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
350
6.6.17 20:58

A když má takový příjem, proč nemáš k dispozici také auto? Nějaké menší s nízkou spotřebou, abys mohla obstarávat nákupy…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama