Musím zaplatit e-shopu poštovné, když jsem si balík nevyzvedla?

Anonymní
10.5.21 16:34

Musím zaplatit e-shopu poštovné, když jsem si balík nevyzvedla?

Holky,

jsem úplně v šoku jaký email mi přišel od jednoho nejmenovaného eshopu.

Prý jsem si nepřevzala balík (to je pravda, byla jsem nemocná a byl tam jen krátce) a chtějí abych jim uhradila poštovné, jinak to budou po mně vymáhat a vyjde mě to na velké peníze - přesně takhle ten email zní.

Nikdy jsem se s tím nesetkala.

Partner je právník, takže to proberu s ním, ale at nejsem za blbce - vždyť ze zákona mohu cokoliv do 14 dnů vrátit a rozhodně bych jim neplatila poštovné? Nikdo nikdy po mně toto nechtěl a to jsem si pár balíčků nevyzvedla.

Ještě je to napsané tak výhružně.

Mimochodem je to velký e-shop s doplňky stravy a kosmetikou.

Děkuji moc :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20773
10.5.21 16:40

Ano, je to tvoje povinnost. Kdyby jsi balík převzala a vrátila, tak ti vrátil kupní cenu, ne poštovné. Není ti trapný, že si objednáš zboží, nevyzvedneš ho a ještě chceš, aby obchod tratil na zbytečným zasílání balíku. Když to každý měsíc udělá 100lidí, tak to máš bezmála 12tisíc. Lhůtu pro vyzvednutí balíku sis mohla prodloužit nabo tam někoho poslat. Jestli si to udělala už po několikáté, tak holt došlo i na tebe…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17025
10.5.21 16:43

Přečti si obchodní podmínky, se kterými jsi souhlasila, při odesílání objednávky.
Ano, eshop ma nárok na úhradu poštovného k tobě. Oni to poštovné zaplatili přepravní společnosti, je tvůj problém, ze sis ho neprevzala..
A kdyz se vrací zboží, ne všude je vrácení zdarma. Záleží na eshopu.
Takze jim to uhrad, to zes jindy neplatila, je blbost těch eshopu, ze to za tebe zaplatili.
Si vem, kdyby to dělal každý druhý.. Zisky žádný, jen náklady na poštovné a balné. No děkuji pěkně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21237
10.5.21 16:43

Ano, zaplatit to musíš. A být tebou tak o tom moc nesmlouvám, známý měl názor jako ty a stálo ho to 900,–.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
10.5.21 16:46

Zaplať jim to poštovny. Věř tomu, že to bude mnohem rychlejší a levnější než ty další možnosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 16:48

Já smlouvat nebudu, vůbec nemám zájem se s nimi bavit, ale v životě se mi toto nestalo a styl jakým se mnou jednaní a vyhrožují mi právníky také ne.

Ano, poštovné kdybych zboží vracela, bych třeba uhradila, ale to nic nemění na tom, že i oni by přece hradili poštovné ke mně. Prostě by o to stejně přišli.

Navíc mají paušál, určitě neplatí každý balík zvlášť.

Spíš mě udivuje způsob. Místo aby napsali, zda mám o věci zájem a mají je poslat znovu třeba jinam, tak hned právníky. Já upřímně nevím, že jsem to měla doručené, to je moje vina určitě, ale o zboží jsem zájem měla, teď si to raději koupím jinde.

• Citovat
  • Nahlásit
17200
10.5.21 16:50
@Anonymní píše:
Holky,

jsem úplně v šoku jaký email mi přišel od jednoho nejmenovaného eshopu.

Prý jsem si nepřevzala balík (to je pravda, byla jsem nemocná a byl tam jen krátce) a chtějí abych jim uhradila poštovné, jinak to budou po mně vymáhat a vyjde mě to na velké peníze - přesně takhle ten email zní.

Nikdy jsem se s tím nesetkala.

Partner je právník, takže to proberu s ním, ale at nejsem za blbce - vždyť ze zákona mohu cokoliv do 14 dnů vrátit a rozhodně bych jim neplatila poštovné? Nikdo nikdy po mně toto nechtěl a to jsem si pár balíčků nevyzvedla.

Ještě je to napsané tak výhružně.

Mimochodem je to velký e-shop s doplňky stravy a kosmetikou.

Děkuji moc :srdce:

Lhůtu pro uložení sis mohla prodloužit. Tak na nemoc se nevymlouvej. Cetla sis podmínky eshopu? Tam to bude a rekla bych ze budeš muset platit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21237
@Anonymní píše:
Já smlouvat nebudu, vůbec nemám zájem se s nimi bavit, ale v životě se mi toto nestalo a styl jakým se mnou jednaní a vyhrožují mi právníky také ne.

Ano, poštovné kdybych zboží vracela, bych třeba uhradila, ale to nic nemění na tom, že i oni by přece hradili poštovné ke mně. Prostě by o to stejně přišli.

Spíš mě udivuje způsob. Místo aby napsali, zda mám o věci zájem a mají je poslat znovu třeba jinam, tak hned právníky. Já upřímně nevím, že jsem to měla doručené, to je moje vina určitě, ale o zboží jsem zájem měla, teď si to raději koupím jinde.

Svatá prostoto :roll: při převzetí zboží z toho samozrejme mají výdělek, který jim to poštovné uhradí. Tahle mají prd a ještě doplácejí, proč by to proboha dělali? Zboží si kup kde chceš, ale na sobě vidíš, proč komunikují, jak komunikují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
@Anonymní píše:

Spíš mě udivuje způsob. Místo aby napsali, zda mám o věci zájem a mají je poslat znovu třeba jinam, tak hned právníky. Já upřímně nevím, že jsem to měla doručené, to je moje vina určitě, ale o zboží jsem zájem měla, teď si to raději koupím jinde.

Jaký poštovný k tobě by hradili? To přece hradíš ty… O nic by nepřišli. A pokud je tam poštovný zradma, tak to je podmíněný nákupem zboží. Jen tak z plezíru ti balíky posílat nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8510
10.5.21 16:52

Nemají paušál. Platí od počtu zásilek. A věř tomu, že kdyby ti to posílali znovu, tak už tam budeš mít 2× dopravu.

Hele možná už mají s tímto tak špatné zkušenosti a tratí na tom takové peníze, že už jsou nachystani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
10.5.21 16:54
@Anonymní píše:

vůbec se jim nedivím, že hned vytahují právníky, asi mají víc podobně „smýšlejících“ zákazníků :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 16:55

No nic holky :mavam:

já fakt nemám problém uhradit 40 kč, jen mi přijde krajně mimo psát někomu výhružný email, že pokud to nezaplatím, později zaplatím daleko víc :)

to mi přijde poněkud za hranou. Vám ne, v poho a hezký den :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
1307
10.5.21 16:56

Urcite to je v obchodnich podminkach. Zaplat jim to postovny a nevymlouvej se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
534
10.5.21 16:58
@Anonymní píše:

já fakt nemám problém uhradit 40 kč, jen mi přijde krajně mimo psát někomu výhružný email, že pokud to nezaplatím, později zaplatím daleko víc :)

to mi přijde poněkud za hranou. Vám ne, v poho a hezký den :srdce:
Čemu říkáš výhružný mail? Nebo ti snad psali, že na tebe pošlou někoho s bouchačkou?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10940
10.5.21 16:59
@Anonymní píše:

to mi přijde poněkud za hranou. Vám ne, v poho a hezký den :srdce:

A jak ten e-mail přesně zněl? Já to chápu tak, že tě jen rovnou informovali o dalším postupu, kdyź poštovné neuhradíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat