Musím zhubnout, ale nechci cvičit

Anonymní
25.1.20 09:25

Musím zhubnout, ale nechci cvicit

Ahoj, prosim poraďte, potřebovala bych zhubnout jelikož chceme jít k doktorům a snažit se o dite, je možné zhubnout bez cvičení jen úpravou jídelníčku? Chtělo by se mi maximálně chodit, jinak na to nemám vůli dlouho vydržet, hodně jsem zpohodlnela jak jsem začala všude jezdit autem a je mi špatně jak se víc hybu :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

14963
25.1.20 09:29

Hubnutí je stejně z 80% o jídelníčku, takže jo, určitě to jde. Nicméně ten pohyb to hodně usnadní a urychlí, třeba klidně jen ta chůze. A měla bysis na něj zvykat, jestli chceš dítě, s nim se nabehas až až, tak ať máš nějakou kondičku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
25.1.20 09:33

To je pak tezke kdyz se ti nechce. Ono jidelnicek a pohyb jdou ruku v ruce. :roll: Mozna by to chtelo zamyslet se a prekopat cely zivotni styl. Protoze s timto prustupem… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1270
25.1.20 09:34

Hodně záleží, kolik potřebuješ zhubnout. Pokud tak 5- 7 kilo, stačí změnit jídelníček, pokud víc, nějaký pohyb tam být musí, jinak ti to bude trvat strašně dlouho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8152
25.1.20 09:35

Určitě jde zhubnout když upravíš stravu, cvičit, no, do posilovny přece nemusíš, jdi na procházku, nejezdi výtahem, nejezdi zbytečně autem, když to není nutné :nevim: Už tedˇvíš, že nemáš vůli, a to jsi ještě nezačala, to je pak těžké. Chceš zhubnout? Tak pro to prostě musíš něco udělat, jinak to nejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8694
25.1.20 09:38

A ona ta chůze je stejně jeden z nejlepších pohybů. Když si k tomu vezmeš hole, tak úplně super, automaticky hodně zapojíš i horní polovinu těla a tak nějak se snáze s těmi holemi drží rytmus. To je můj pocit. Stáhni nějakou dobrou rychlou rytmickou hudbu, dej do uší sluchátka, do rukou hole a vyraž na cestu, ani nebudeš mít pocit, že cvičíš. Hodina uběhne jako nic, za 21dnů vuniká návyk, 21 dnů si dej cíl, že prostě budeš chodit, i když se to nechce a za 21 dnů to půjde lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1997
25.1.20 09:39

Čím víc se rozhybes tím to půjde líp. Nemluvě pak o těhotenství, porodu a následně péče o dítě. To tě fakt na zadku sedět nenechá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11345

Můžeš vyhadovět a propadnout se do jojoefektu. Stačí si najít libovolnou zázračnou dietu, internet jich je plný.

Ale právě proto že chceš dítě, tak se potřebuješ dostat do nějaké lepší fyzické formy a je to mnohem důležitější, než kolik máš a nebo nemáš tuku.

1. nedostatkem pohybu a ochablostí svalů budeš mít téměř jistě pánevní oblast plnou dysbalancí. Což dělá co? Zhoršuje šanci na otěhotnění a především pak na udržení těhotenství.

2. stejně tak budeš mít v háji záda a dost ohrožené klouby - těhotenství, dalším zvýšením váhy a změnou těžiště se tohle celé jen zhorší - takže kromě toho že tě to bude bolet, tak si může vykoledovat trvalé poškození.

3. porod bez přijatelné fyzičky je mnohem náročnější. Stejně tak vydržet následnou spánkofou deprivaci s kojencem je snazší, pokud prostě máš vybudovanou fyzičku, sílu vůle, schopnost překonat svou pohodlnost a snášet nějaké nepohodlí a vědomí, že když to uděláš, tak dosáhneš toho co chceš.

4. čím lépe budeš cvičit a vrátíš svému tělu alepsoň základní objem svalové hmoty, tím snáze budeš hubnout, protože se ti zlepší metabolismus.

Takže pokud to chceš dělat dobře, tak namísto nesmyslných diet zatím jen nejez vyložená svinstvat a naopak se začni věnovat tomu, že se začneš hýbat.

Pro začátek se během příštího měsíce snaž proměnit svůj denní režim tak, aby si každý den nachodila alepsoň 6000 kroků. Stáhni si do mobilu nějaký krokoměr - pro android je fajn obyčejný google fit.

A slib si odměnu za to, že se ti to povede udržet jeden celý týden. Až tohle zvládneš, přidej k tomu ranní protahovací rozcvičku - třeba tohle https://www.youtube.com/watch?…

Až budeš jeden celý týden zvládat ujít každý den 6000 kroků a zároveň se ráno protáhnout (jakou odměnu si za to dáš), tak počet kroků zvyš na 8000

Další krok je že se objednáš k někomu, kdo tě naučí cvičit podle ludmily mojžíšové a odblokuje ti zablokované oblasti zad a pánve.

Další stupeň k protahování, cvičení je dotáhnout denní počet kroků na 10 000.

Až tohle začneš zvládat (nemočítej s tím, že to bude dřív jak květen- červen) a budeš mít pravidelný návyk na jemný pohyb co se dá zařadit do běhžného dne a zároveň už budeš mít díky tomu přijatelnou kondičku, tak teprve začni řešit proměnu jídla a případně nějaký intenzivnější pohyb.

Díky tomu, že to budeš zařazovat postupně a v mírném tempu, tak nastane to co potřebuješ jako sůl - totiž že to nebude nějaký výjimenčý režim, jen abych zhubla, a pak se vrátíš do stejného stavu jako jsi ty, ale bude to proměna k tomu, aby si fungovala zdravěji, měla více energie, zároveň ti to bude zlepšovat náladu, imunitu, výdrž a spoustu dalších věcí.

Příspěvek upraven 25.01.20 v 09:40

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
@ropucha 02 píše:
Hodně záleží, kolik potřebuješ zhubnout. Pokud tak 5- 7 kilo, stačí změnit jídelníček, pokud víc, nějaký pohyb tam být musí, jinak ti to bude trvat strašně dlouho.

Mám na 163 cm 85 kg, stačilo by mi 10 kg a klidně to může dyl trvat chtěla bych to dát do léta

• Nahlásit
  • Citovat
13634

Záleží na tom kolik! Z velké nadváhy to jde snadno, 10 kg je umorna cesta.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11345
25.1.20 09:43
@Anonymní píše:
Mám na 163 cm 85 kg, stačilo by mi 10 kg a klidně to může dyl trvat chtěla bych to dát do léta

Takže jsi obézní.
A zajdi si někam na inbody, abys měla představu jestli máš alesoň průměrný objem svalové hmoty. Spíš ne.

Opravdu se potřebuješ začít pomalu vracet k přijatelné fyzičce. Dost ti to pak usnadní i změnu stravování.

Čím větší objem svalové hmoty, tím lepší spalování. A ne - opravdu nebdueš vypadat jako kulturistka, když začneš víc chodit, protahovat se a pomocí cvičení podle mojžíšové formovat hluboko uložené svaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8152
25.1.20 09:46
@Anonymní píše:
Mám na 163 cm 85 kg, stačilo by mi 10 kg a klidně to může dyl trvat chtěla bych to dát do léta

No, na tvou výšku, bude i 75 kg hodně. Neber to ve zlém, ale být tebou, tak bych dala dolů asponˇ20kg. Zkus zapojit postupně i ten pohyb, ono tě to časem i začne bavit a až uvidíš první výsledky, tak budeš jak motorová myš :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11345
25.1.20 09:48

@arinecka i těch 10 kg udělá dost velký rozdíl. Je to pro začátek dobrý cíl, protože je dosžitelný během jednoho roku a to pak bude dost motivovat k tomu, aby změněný životní styl zakladatelka neopouštěla, ale pokračovala dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
224
25.1.20 09:49

Az budes mit dítě, co pak? Az ti odroste z batoleciho veku. Tak se bude od tebe ucit zivotni styl sedet na zadku a vsude autem? :zed: To by ti jednou pekne podekovalo! 8o 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1270
25.1.20 09:49
@Anonymní píše:

To by jít mohlo. Já chci tak do května cca 5 kilo dolů, taky doufám, že to dám. Jenže už jsem starší, tak to jde hůř. Nejvíc se mi osvědčilo jíst často, a malé porce, a hlavně hodně pít (nealko, a bez cukru, samozřejmě ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama