Musím zůstat kvůli dítěti?

Anonymní
4.2.21 20:29

Musím zůstat kvůli dítěti?

Mám 2 děti, první s bývalým partnerem a miminko se současným. Všichni žijeme v Praze. Přítel je vzhledem k opatřením už nějakou dobu bez stálého příjmu, já mám rodicak kolem 9 000 a za nájem platíme 16 500, takže už nějakou dobu bereme z rezerv, což nejde donekonečna..
Přítel přišel s tím, že bychom se přestěhovali na jižní Moravu, kde má rodiče, k nim do dvougeneračního domu, kde bychom platili jen za energie a vodu a časem se do Prahy třeba vrátili..
Moje otázka zní : mohu změnit staršímu dítěti trvalý pobyt bez souhlasu jeho biootce? Může mě někdo donutit zůstat v Praze, když to není v mých finančních možnostech?
Jen pro úplnost dodávám, že biootec pravidelně platí výživné, ale syna vida minimálně, nicméně souhlas dát nechce.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
207
4.2.21 20:33

Myslím, že můžeš, ale.. musela by si ho vozit za biootcem ty a take sama si ho odvazet… jinak bych v tom problem asi nevidela..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:35
@Barba94 píše:
Myslím, že můžeš, ale.. musela by si ho vozit za biootcem ty a take sama si ho odvazet… jinak bych v tom problem asi nevidela..

Takže když půjdu dítěti na úřad měnit trvalý pobyt, tak tam po mně jeho souhlas vyžadovat nebudou?

• Citovat
  • Nahlásit
20104
4.2.21 20:37

Pokud souhlas dát nechce, budeš s tím asi muset k soudu. Bohužel dítě nemůžeš odvést od rodiny. Promiň, ale nějak se mi nechce věřit tomu, že by někdo nenašel práci. Nebo můžeš dítě nechat tatínkovi a jít pracovat sama…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20104
4.2.21 20:39
@Anonymní píše:
Takže když půjdu dítěti na úřad měnit trvalý pobyt, tak tam po mně jeho souhlas vyžadovat nebudou?

Jeho souhlas nepotřebuješ, ale musíš počítat i s tím, že pokud se otec bude bránit, můžou ti dítě odebrat…sama musíš odhadnout, jsk moc se bude bránit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6856
4.2.21 20:43
@Janli píše:
Pokud souhlas dát nechce, budeš s tím asi muset k soudu. Bohužel dítě nemůžeš odvést od rodiny. Promiň, ale nějak se mi nechce věřit tomu, že by někdo nenašel práci. Nebo můžeš dítě nechat tatínkovi a jít pracovat sama…

Jo hlavně nenajde práci v Praze, ale jižní morava je mu otevřená a práce číhá na každém rohu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5189
4.2.21 20:45
@Anonymní píše:
Mám 2 děti, první s bývalým partnerem a miminko se současným. Všichni žijeme v Praze. Přítel je vzhledem k opatřením už nějakou dobu bez stálého příjmu, já mám rodicak kolem 9 000 a za nájem platíme 16 500, takže už nějakou dobu bereme z rezerv, což nejde donekonečna..
Přítel přišel s tím, že bychom se přestěhovali na jižní Moravu, kde má rodiče, k nim do dvougeneračního domu, kde bychom platili jen za energie a vodu a časem se do Prahy třeba vrátili..
Moje otázka zní : mohu změnit staršímu dítěti trvalý pobyt bez souhlasu jeho biootce? Může mě někdo donutit zůstat v Praze, když to není v mých finančních možnostech?
Jen pro úplnost dodávám, že biootec pravidelně platí výživné, ale syna vida minimálně, nicméně souhlas dát nechce.

No a přítel nemůže, alespoň na čas, práci změnit? Kde jinde člověk najde práci, než právě v Praze? :nevim:

Příspěvek upraven 04.02.21 v 20:46

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
354
4.2.21 20:45

Nevím - napadá mě domluva přibližně taková:

„S dítětem se neodstěhuješ!“
„Fajn, zůstane u tebe.“

No a jestli není zvyklý pečovat, tak nejdéle do dvou týdnů se situace vyřeší sama - syna ti přiveze na Moravu velmi rád. Uznávám, pro dítě docela drsné řešení, ale jinak opravdu neporadím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:47

Přítel je OSVČ, dělá fitness trenéra a měl i své vedené lekce v jednom fitku, to je teď zavřené… Už když minule povolili fitka a cvičení s rouskami, tak mu ubylo hodně klientů.. Bere teď různé brigády, ale vydělá zlomek toho, co dřív.. Praha je teď prostě mimo naše možnosti..
Já zde práci mám, ale syn má teprve 9 měsíců a ještě mě hodně potřebuje..

• Citovat
  • Nahlásit
1093
4.2.21 20:48

Pokud není schopný si najít práci v Praze, tak promiň, ale na jižní Moravě už vůbec. A z nudy a deprese aby neseděl u kamarádů u vína a slivovice..maluješ si to moc růžově :( A ohledně dítěte bych se zeptala na sociálce a máš jasno hned. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:50

Kdyby biootec za synem pravidelně chodil, tak hledáme možnosti, jak to udělat, ale navštívi ho 2-3 krát za rok, takže se pro něj tímto tolik nezmění, přesto to nechce dovolit..

• Citovat
  • Nahlásit
28572
4.2.21 20:50
@AlcaBa píše:
Pokud není schopný si najít práci v Praze, tak promiň, ale na jižní Moravě už vůbec. A z nudy a deprese aby neseděl u kamarádů u vína a slivovice..maluješ si to moc růžově :( A ohledně dítěte bych se zeptala na sociálce a máš jasno hned. Držím palce :kytka:

Aby ses nedivila. Moje teda našla práci vždy za pár dnů a měnila poměrně často :) Teď jsme měli návštěvu z té oblasti a hledají tam prý velké firmy lidi ve velkém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 20:52
@AlcaBa píše:
Pokud není schopný si najít práci v Praze, tak promiň, ale na jižní Moravě už vůbec. A z nudy a deprese aby neseděl u kamarádů u vína a slivovice..maluješ si to moc růžově :( A ohledně dítěte bych se zeptala na sociálce a máš jasno hned. Držím palce :kytka:

Ale ano, něco by tady našel, ale jsou zde prostě výrazně vyšší výdaje než u jeho rodičů…
Jinak jsem se ptala tady, jestli někdo nemá zkušenost.

• Citovat
  • Nahlásit
20104
4.2.21 20:54

Zase buďme spravedliví. Praha je založená na službách, zbytek republiky spíš na průmyslu. U nás pořád firmy nabírají a dávají i náborový příplatky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
106
4.2.21 20:59
@Anonymní píše:
Kdyby biootec za synem pravidelně chodil, tak hledáme možnosti, jak to udělat, ale navštívi ho 2-3 krát za rok, takže se pro něj tímto tolik nezmění, přesto to nechce dovolit..

2-3 krát za rok když má dítě 9 měsíců? Ano, s novorozencem, kojencem toho moc neudělá. Ale to nijak nevylučuje že až bude dítě samostatnější tak s ním bude chtít trávit víkendy, třeba bude chtít i střídavou péči. To že vy jste se nesnesli neznamená že je automaticky špatný otec. To dítě je na to fakt ještě malý abys posuzovala jeho zájem. Kojenci zajímají málokdy i otce kteří v rodině žijou. :nevim:
Takže jo, pokud se odstěhujete a jednou dojde k soudu o alimentech, střídavé péči, čemkoliv tak to že si dítě odstěhovala bez dovolení otce tak daleko bude tvůj vroubek a neudělá to dobrý dojem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat