Musíme jít po změně bydliště znovu na matriku?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Maetulina
Nováček 5 příspěvků 27.07.19 18:10
Musime jit znovu na matriku?

Zdravim,
Nevi nektera z Vas, zda je nutne jit na matriku po zmene trvaleho bydliste? Tedy my byli na matrice nahlasit malou..tak aby mela prijmeni po otci.Asi po tydnu jsme sli zmenit.me trvale bydliste, at jsem hlasena u pritele.Na.matrice nam.dali list, kde tedy bude jeste vyplneno me stare trvale bydliste. Tak ted nevim, zda na matriku zajit znovu nebo to nechat tak. Dekuji za odpovedi.:-)

Reakce:
Netopirek
Extra třída :D 10461 příspěvků 27.07.19 18:27

Dítě má trvalé bydliště automaticky s matkou. Takže když se měnilo trv. bydliště tobě, tak se mělo hned změnit i jí. Já jsem vždycky rovnou vyplňovala i děti.

Ale jestli jsi za malou nikde nic nevyplňovala, tak, tam budete muset znovu

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67820 příspěvků 27.07.19 18:31

@Netopirek Ja ze bys pri každé zmene trvaleho bydliste menila detem rodny list?

Netopirek
Extra třída :D 10461 příspěvků 27.07.19 18:34

@j.a.n.i1
V rodném listě je bydliště?

Já jsem to myslela, jestli to trvalé bydliště změnili i holce.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67820 příspěvků 27.07.19 18:36

@Netopirek Podle me neni, ale kvuli crmu jinemu se chodi na matriku :think:
No, kdyz to se zas nedela na matrice.

zuzkaholl
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 27.07.19 18:37

V RL neni trvale bydliště. Stěhovali jsme se třikrát a nic jsem neměnila

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6826 příspěvků 27.07.19 18:41

Já jsem to pochopila tak, že dítě ještě není narozené, byli podepsat souhlasné prohlášení o určení otcovství a v tom je staré bydliště. V tomto případě není nutné tam chodit znovu, prohlášení je normálně platné a trvalé bydliště bude mít dítě po narození podle nového bydliště matky. Ale možná jsem to pochopila blbě a zakladatelka se ptá na něco jiného :-D

Netopirek
Extra třída :D 10461 příspěvků 27.07.19 18:44

@j.a.n.i1
Tak jsem se do něj schválně koukla.

A já tam mám bydliště rodičů a prarodiče. Ale děti tam mají jen místo narození, jejich a naše.

Takže nechápu co zakladatelka myslela

nozu
Extra třída :D 12795 příspěvků 27.07.19 18:45

Dítě má trvalé bydliště po porodu automaticky stejné jako matka. Pokud jsi ho změnila sobě, musíš ho změnit i dceři. Ale to se nedělá na matrice.
Nemyslíš ale náhodou prohlášení o otci, které se vystavuje má matrice před porodem a odevzdává v porodnici, aby přítele napsali do rodného listu? Zde by asi bylo lepší, aby se adresa shodovala s tvojí aktuální. Ale jestli ještě nemáš vystavenou novou občanku, tak ti to stejně neopraví.

Netopirek
Extra třída :D 10461 příspěvků 27.07.19 18:46
@Lendeš píše:
Já jsem to pochopila tak, že dítě ještě není narozené, byli podepsat souhlasné prohlášení o určení otcovství a v tom je staré bydliště. V tomto případě není nutné tam chodit znovu, prohlášení je normálně platné a trvalé bydliště bude mít dítě po narození podle nového bydliště matky. Ale možná jsem to pochopila blbě a zakladatelka se ptá na něco jiného :-D

Tak to dává smysl :mrgreen:

P4ja
Extra třída :D 11023 příspěvků 27.07.19 19:11

@Maetulina Pokud se malá ještě nenarodila, pak bude mít tvoje nové bydliště stejně jako zdravotní pojišťovnu. Tedy pokud sis vyřídila novou obcanku a nebo máš alespoň ustřižený roh.

Pokud se narodila, pak musíš na příslušný obecní úřad.

Janli
Extra třída :D 10169 příspěvků 27.07.19 20:48

Na matriku znovu nemusíš, po narození dítěte stejně budou přes evidenci obyvatel zjišťivat, kde máš aktuální trvalé bydliště a podle toho ho dostane i miminko.

Váš příspěvek
Reklama