Musíme se domluvit na bazarcích

968
6.4.17 23:19

"Musime se domluvit" na bazarcich

Cau kocky,

zakladam tema spis na pokec, necekam zadne zavery…
Ja jsem chronicky svobodna, takze me zajima nazor zadanych.
Vsimla jsem si, ze se na FB prodejnich skupinkach rozmaha takovy nesvar.
„Prosim reserve, pockam az muj prijde z prace.“
To nemaji ty holky vlastni nazor, jestli neco chteji? Nebo nemaji k dispozici zadne penize?
Neumim si predstavit, ze bych s nekym konzultovala, jestli muzu koupit par pouzitych bodycek, hracek nebo pouzivany mobil. (Mozna proto jsem svobodna)
Jak to mate vy? S jakou cifrou uz jdete za partnerem? Kolik % vasich celkovych prijmu muzete utratit, aniz byste se musely zpovidat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

14464
6.4.17 23:25

Ja s zadnou, kupuju si co se mi chce, kdyz na to mam, kdyz nemam tak si to nekoupim :) vzhledem k tomu ze objednavam skoro denne neco, tak bych asi nedelala nic jinyho nez porad chodila chlapovi za zadkem a ptala se jestli muzu nakupovat :mrgreen: jsou to prece moje penize, poplatim si co musim a za zbytek si muzu koupit co me napadne a chlapa to zajimat nemusi :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1563
6.4.17 23:25

U náa má každý svůj rozum, ale znám pár ženských, které jsou schopny utratit za věci pro děcka x tisíc měsíčně (nemyslím to potřebné, většinou jde o další hromadu oblečení nebo hraček, a to i používaných) a k tomu jejich chlap vydělává max. průměrnou mzdu a ony jsou na tom delším rodičáku, takže pak ty prachy citelně chybí. Tudíž chlap udělá scénu a ženská se ho pak snaží ukecat kvůli každé kravině. Takže těžko říct na čí straně je chyba :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13904
6.4.17 23:27

S manželem konzultuju věci, kterým rozumí víc on (třeba..teď nevim…kola na auto, mobil) nebo u kterých by mu konzultace udělala radost (kolo pro dítě,..). s ohledem na výši částky (no nevím, jestli bych konzultovala - kdybych byla rozhodnutá, tak bych nekonzultovala, jen oznámila) řekněme od cca 40 tis.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11514
6.4.17 23:45

No když jsem si chtěla koupit chatu, tak jsem to s ním konzultovala… :pankac: :andel:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15049
7.4.17 00:49
@xantipi píše:
No když jsem si chtěla koupit chatu, tak jsem to s ním konzultovala… :pankac: :andel:
:mrgreen: :mrgreen:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15049
7.4.17 00:54

Já konzultuju dražší věci které jsou společné, třeba nábytek, spotřebiče, koberec,… Jednak je to výdaj a druhak aby byli spokojeni všichni. Bezne věci s nikým neřeším. Jinak znám ženský co si o každou korunu musí říkat a znám i takové co bez chlapa nejsou schopné udělat ani běžný nákup natož koupit oblečení pro dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
7.4.17 01:15

@VitaminC muj chlap by asi koukal jak vejr kdybych za nim prisla s dotazem co si mysli o tomhle tricku, mikine, hracce…pro kluky. bezne veci a malickosti jsou mu uplne sumak. penize mame spolecne, nakupuji dle potreby, samozrejme to neprehanim. konzultujeme a radime se pri koupi vetsich drazsich veci. ted treba resime trampolinu na zahradu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4035
7.4.17 05:40

Mě se to stává celkem málo, ale když už - tak to chápu plně. Jde o věci, u kterých je to viditelně třeba dárek pro dítě k narozeninám (chápu, že je fajn, když se domluví), nebo to je vyloženě o tom, že se s tím mužem žena domlouvá na tom, KDY si pro tu věc přijede a vyzvedne ji ten muž autem. Židličky, dřevěný domeček pro panenky 120 cm - to ano.
Ale jinak u oblečení a tak, to se mi nestalo… anebo se to stalo, ale ony dámy se pak už neozvaly. Asi manžel zatrhnul :nevim:
TO pak můžou být podpantoflačky nebo chronické nakupovačky, kde už je snad dobře, že ten chlap má nad nima dozor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7.4.17 06:59

Já se třeba musím domluvit s přítelem, jestli je ochotný, a kdy pro vybranou věc zajet Já nemám řidičák. U drobných věcí s ním nic nekonzultuju. Ještě tak bych s ním konzultovala, kdybych vybírala něco třeba k narozeninám pro děti z jeho rodiny, kdyby to jako dával on za sebe. Ale jinak ne.
Jednou si pani u mě rezervovala hračku, že to potřebuje probrat s manželem, že to vabrala pro jeho dítě. Tak to taky chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47809
7.4.17 07:28

Moc casto nea bazarech nekupuji, ale kdyz uz uz taky, ze se mi neco libi dam reserve.
A rozhodne to neni, ze bych nemela svuj nazor :mrgreen:. Jednak si to chci sama rozmyslet nebo dite premerit, klidne manzelovi ukazat. Pokud se mi opravdu neco libi dam hned beru. Ted jsme tak vybirali pro syna kolo se slapatkama minuly tyden. Muz je v zahranici v praci, tak jsem mu poslala nekolik, ktere se mi libi, ktere by mu na uceni stacilo nez pak koupime nove. A potvrdilo se mi, ze mame strejny vkus pac aniz by vedel, ktere se mi libi nejvic, ukazal na nej. Kluk uz aj jezdi. My spolu bezne vse komzultujeme.
Prijdes mi moc preemancipovana, kdyby si ubrala, tak treba nekoho najdes a nebudes sama :kytka: protoze vztah a vse v nem je o domluve, o kompromisech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
7.4.17 07:39

Taky se mi to nekolikrat stalo a ja koukala s otevrenou pusou…tricko za 20kc a pani to musela probrat s manzelem…u nas je to tak, ze ja nakupuji obleceni, boty, hracky a kdyz natrefim na nejaky fakt super kousek, tak se manzelovi doma „pochlubim“.Kdyz jdeme do obchodu, tak reknu manzelovi at vybere pro prcka treba ksiltovku (citi se potom dulezite a kdykoliv ji ma maly na hlave, tak ji vsichni musi chvalit). Konzultuji s nim spise technictejsi nebo chlapske veci. Napr. jakou zabranu na schody, jake odrazedlove kolo..a nakupy vylozene pro me nekonzultuji vubec, vim, jestli na neco mame nebo nemame a nemusim se o tom radit ( s drahymi boty kazdou sezonu se uz manzel smiril a obcas mi je koupi sam :))) Spolecne vybirame auta, nabytek, dovolenou a drahe sportovni nacini.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
964
7.4.17 07:42

Tohle presne me taky zarazi. Na FB jsem prodavala nausnice prp miminka, lehatko a kolotoc nad postylku. A temer vsechny zeny, ktere projevily zajem mi napsaly, at jim dam rezerve, ze ukazi doma manzelovi. Taky jsem to nejak nepochopila. Ale budiz. Asi maji doma chlapy, ktere tyhle veci zajimaji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5183
7.4.17 07:46

Máme společné finance, partner donáší domů prakticky všechny peníze, já jsem doma a starám se o děti (4). Samostatně rozhoduji o věcech běžné potřeby, jako je oblečení, jídlo, koníčky dětí a moje atd. O větších výdajích se bavíme, tak nad 5 - 10 000. Mám svobodu rozhodování o financích, byť nejsem momentálně výdělečně činná. Ale chápu, že to může mít někdo jinak, pokud tře rodina bídu s nouzí, tak se asi domlouvají i na menších částkách, to je pochopitelné. Pro nás třeba 4000 nejsou nějaká mega částka, abych to nemohla pořešit sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10115
7.4.17 07:47

Řekla bych, že to může být kolikrát i výmluva, když si chce člověk něco zarezervovat, aby mu to neuteklo a zároveň se třeba podívat na netu ještě po něčem jiném. Je to nejjednodušší se vymluvit na manžela. ;) Ale to je jen moje domněnka, protože v bazárcích na netu nakupuji výjimečně. Nebaví mě to hledání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama